ارسال به دیگران پرینت

ترکیه نام خیابان سفارت امارات در آنکارا را تغییر می‌دهد

ترکیه قصد دارد نام یک خیابان در آنکارا را که سفارت امارات عربی متحده در آن قرار دارد، به «فخرالدین پاشا» تغییر دهد.

۵۵آنلاین :

رسانه های ترکیه روز شنبه اعلام کردند این کشور قصد دارد نام یک خیابان در آنکارا را که سفارت امارات عربی متحده در آن قرار دارد، به «فخرالدین پاشا» تغییر دهد. اعلام این موضوع در رسانه های ترکیه در حالی است که بحث درباره این شخصیت تاریخی ترکیه، اخیرا باعث ایجاد اختلافاتی دیپلماتیک شده است.

«شیخ عبد الله بن زاید آل نهیان»، وزیر امور خارجه امارات عربی متحده هفته گذشته یک پیام توییتری را بازنشر داد که در آن نوشته شده بود نیروهای عثمانی به رهبری فخرالدین پاشا، در سال 1916 و در زمان جنگ اول جهانی، از شهر مدینه پول و دست نوشته هایی را به سرقت برده اند. در آن زمان شهر مدینه تحت سلطه عثمانی ها قرار داشت. این شهر اکنون بخشی از عربستان سعودی محسوب می شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، شهردار آنکارا دستور داده است مقدمات لازم برای تغییر نام خیابانی که سفارتخانه امارات عربی متحده در آن واقع است، آماده شود.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نیز روز پنجشنبه گذشته در سخنان خود بدون اشاره به نام وزیر خارجه امارات عربی متحده، وی را ناآگاه خواند. کاردار امارات عربی متحده در آنکارا نیز در خصوص این موضوع، به وزارت امور خارجه فرا خوانده شد. مقامات امارات عربی متحده تا کنون هیچ اظهار نظری درباره این موضوع نکرده اند.

روابط میان ترکیه و امارات عربی متحده پس از آن وخیم‌تر شد که آنکارا، در پی تحریم شدن قطر توسط کشورهای عربی، حمایت خود را از این کشور اعلام کرد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران میخوانند:

    دیدگاه