ارسال به دیگران پرینت

طالبان:

توافقنامه قطر از آمریکا | خارجی‌ها از مداخله در مذاکرات بین‌الافغانی خودداری کند

طالبان با انتشار مطلبی در وبسایت رسمی این گروه بار دیگر با تاکید بر لزوم تعهد به توافقنامه قطر خاطرنشان کرد که تحقق صلح در افغانستان تنها از طریق اجرای کامل این توافق ممکن است. این مطلب می‌افزاید که با توافق قطر جنبه بیرونی بحران افغانستان تقریباً حل شده و اکنون بُعد داخلی آن یعنی روند مذاکرات بین‌الافغانی باقی مانده است.

طالبان با تاکید بر اجرای کامل توافقنامه قطر از آمریکا و دیگر کشورهای خارجی خواست تا از دخالت در مذاکرات بین‌الافغانی خودداری کنند.

طالبان با انتشار مطلبی در وبسایت رسمی این گروه بار دیگر با تاکید بر لزوم تعهد به توافقنامه قطر خاطرنشان کرد که تحقق صلح در افغانستان تنها از طریق اجرای کامل این توافق ممکن است.

این مطلب می‌افزاید که با توافق قطر جنبه بیرونی بحران افغانستان تقریباً حل شده و اکنون بُعد داخلی آن یعنی روند مذاکرات بین‌الافغانی باقی مانده است.

طالبان همچنین تصریح کرد: این موضوع داخلی افغان‌ها است، بنابراین طرف خارجی باید از مداخله در این مذاکرات خودداری کند.

این گروه با تاکید بر عدم دخالت طرف‌های خارجی در مذاکرات بین‌الافغانی افزود: تجربه نشان داده است که مداخلات بیرونی، اعمال فشار و موضع‌گیری به نفع و یا زیان یک جهت، نه تنها این روند را بی‌اعتبار خواهد کرد، بلکه می‌تواند آنرا با تاخیر و ناکامی مواجه کند.

طالبان از نمایندگان جمهوریت نیز می‌خواهد تا از تاثیر خارجی‌ها رها شوند چرا که به عقیده آنها «نسخه‌های خارجی در افغانستان قابل اجرا نیست و مردم هیچگاه آن را نخواهند پذیرفت».

طالبان درحالی نمایندگان جمهوریت را از پذیرش «نسخه‌های خارجی» منع می‌کند که دولت آمریکا اخیراً طرح ایجاد دولت انتقالی در افغانستان را مطرح کرده است که در آن طالبان نیز بخشی از ساختار قدرت خواهد شد.

گفتنی است که طالبان هنوز موضع رسمی خود را درباره این طرح مشخص نکرده است.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه