ارسال به دیگران پرینت

کووید۱۹ | دومین واکسن با ایمنی بالا در آمریکا مجوز اضطراری می‌گیرد

دومین واکسن تولید شده در ایالات متحده برای مقابله با ویروس کرونا و پیشگیری از بیماری کووید۱۹ پس از تایید گروهی از کارشناسان و متحصصان، در آستانه دریافت مجوز اضطراری در این کشور است.

رئیس سازمان غذا و دارو در آمریکا در این خصوص به خبرنگاران گفته است که نهاد تحت مدیریت وی به زودی مجوز استفاده از واکسن مدرنا را صادر و زمینه حمل و توزیع میلیون‌ها دوز از این واکسن را فراهم می‌کند.

این اتفاق قرار است تنها چند روز پس از آغاز کمپین واکسیناسیون همگانی بر ضد ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ در ایالات متحده روی دهد.

مقامات بهداشتی و سازمان غذا و داروی ایالات متحده پیشتر مجوز استفاده از واکسن‌ مشترک تولید شده توسط دو شرکت آمریکایی و آلمانی فایزر و بیون‌تک را صادر کرده بودند.

ایالات متحده بیش از هر کشور دیگری در بحران سلامت ناشی از انتشار ویروس کرونا و همه‌گیری بیماری کووید۱۹ قربانی داده است. بر اساس آمار رسمی اعلام شده شمار موارد مرگ ناشی از ابتلا به بیماری کووید در ایالات متحده ابتدای هفته جاری از ۳۰۰ هزار نفر فراتر رفت.

این کشور پهناور بیش از ۳۱۷ هزار نفر از شهروندان خود را بر اثر همین بحران سلامت از دست داده و بیش از ۱۷ میلیون و ۶۰۰ هزار مورد تایید شده ابتلا به بیماری کووید۱۹ را شناسایی و ثبت کرده است.

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه