ارسال به دیگران پرینت

ضرورت تقویت روابط اقتصادی ایران و بلاروس

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و بلاروس بر تقویت روابط اقتصادی میان دو کشور، مبادله استاد و دانشجو، انجام پروژه‌های علمی و پژوهشی مشترک و تحکیم روابط دوستانه دو کشور تاکید کرد.

هیئتی از گروه دوستی پارلمانی ایران و بلاروس که به ریاست ابوالفضل عمویی به مینسک سفر کرده در دومین روز اقامت خود در بلاروس علاوه بر ملاقات با معاون وزیر صنایع بلاروس، به عنوان وزارت خانه متولی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور، از سایت خودروسازی ماز، آکادمی ملی علوم بلاروس و تکنو پارک مینسک بازدید به عمل آورد و با مدیران آنها در خصوص زمینه‌های مستعد برای توسعه همکاری‌ها گفت و گو کرد.

عموئی در این بازدیدها و دیدارها بر تقویت روابط اقتصادی ایران و بلاروس، ضرورت تعریف زمینه‌های جدید برای همکاری‌ها، مبادله استاد و دانشجو، انجام پروژه‌های علمی و پژوهشی مشترک، تحکیم روابط دوستانه دو کشور در سایه تحولات جدید صحنه بین الملل و برگزاری نشست بعدی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و بلاروس در تاریخ از پیش تعیین شده، تاکید کرد.

طرف بلاروسی نیز ضمن ابراز خرسندی از سفر نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مینسک، از اراده مقامات بلاروسی، مراکز علمی، آموزشی و فرهنگی و شرکت‌های تجاری و اقتصادی این کشور برای بسط و گسترش همکاری‌های فیمابین خبر دادند.

طرف بلاروسی ابراز امیدواری کرد که این سفر آغازگر فصل نوینی در روابط دوستانه سیاسی و پارلمانی باشد و موجب تسهیل سایر ابعاد همکاری‌ها بویژه در حوزه‌های تجاری و اقتصادی شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه