ارسال به دیگران پرینت

روایتی از مرگ و میر عجیب در یک روستا

«تابوی لیرو»عنوان تازه ترین ساخته آرمان مهرابی است که بر اساس طرحی از هامون دارابی و فیلمنامه ای با همین نام از آرمان مهرابی ساخته شده است.

 آرمان مهرابی کارگردانی فیلم‌های کوتاهی از جمله شصت ثانیه ای چهارده بیست و پنج، غباری، ریمن، تئاتر بعدش، نزدیکان دور، بیگانه و یازده دقیقه را در کارنامه خود دارد و به تازگی فیلم کوتاه «بیگانه» از این کارگردان جوان به جشنواره ACA کشور فیلیپین راه یافته است.

تابوی لیرو بر اساس تراژدی تقابل انسان با طبیعت و با نگاهی به افسانه هایی که به واقعیت می پیوندند می پردازد. 

هامون دارابی، وندا عفوی، سهیل یحیی پور، معصومه دهقان نژاد، مهدی افشاری، رضا سیدی، علیرضا صفری، قربان قربان پور، عزت قربان پور، مهدی قربان پور، مهدیه قربان پور و ابولفضل قربان پور بازیگران تابوی لیرو هستند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است : سی و پنج سال پیش در روستایی به نام لیرو پس از هر شکار به دلیلی نا مشخص دختر بچه ای می میرد تا اینکه تعداد مرگ و میر به عدد سیزده می رسد، اهالی روستا به دلیل پیش بینی های پسری به نام عزازیل(عزیز خدا) تصمیم به بستن عهد نامه ای(تابو) می گیرند که پس از آن کسی حق شکار نداشته باشد، پدر آخرین دختر فوت شده با سر پیچی از این عهد به تصمیمی که از نگاه او دیر اتفاق افتاده است اعتراض می کند و برای پی بردن به راز جنگل و شکار با سه شکارچی غیر مجاز دیگر وارد جنگل می شود... 

بر اساس این گزارش،‌ فهرست کامل عوامل این فیلم به شرح زیر است: 

نویسنده و کارگردان: آرمان مهرابی، تهیه کننده:حسین رضایی نسب، مشاور پروژه: افسانه میر باقری، آهنگساز :محمد مهدی گایینی، مدیر تصویربرداری: آرمان مهرابی، تدوینگر: علیرضا اِسفیجانیان، صدابرداران:سهیل عابدی،محسن بالاگر،سروش محمدی، صداگذار:استدیو نقش نقره ای خیال، صدا پیشگان:افسانه میر باقری،میلاد فتوحی،مریم باقری،امید اولیایی،احسان خان محمدی، دستیار کارگردان وبرنامه ریز : محمود هدایتی، سرمایه گذاران : حسین رضایی نسب،آرمان مهرابی، مشاور رسانه ای : امید عشیری .

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه