ارسال به دیگران پرینت

هواشناسی ایران ۹۹/۹/۲۸ | هشدار کولاک برف و آبگرفتگی معابر در ۲۲ استان

سازمان هواشناسی در اطلاعیه ای با اشاره به بارش برف و باران در ۲۲ استان تا یکشنبه آینده نسبت به کولاک برف و آبگرفتگی معابر در این استان ها هشدار داد.

اطلاعیه سازمان هواشناسی به شرح زیر است؛

توصیف سامانه اول: ادامه فعالیت سامانه بارشی، بتدریج همراه با حاکمیت جریانات شمالی

زمان پایان: اواخر وقت شنبه 1399/09/29

نوع مخاطره: بارش برف باران و همراه با کاهش نسبی دما

منطقه اثر:

پنج‌شنبه 1399/09/27 : اردبیل، گیلان، آذربایجان شرقی، مرکزی، شمال لرستان، شرق چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، غرب فارس، جنوب قم.

جمعه   1399/09/28  : آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، غرب مازندران، زنجان، قزوین، البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری.

شنبه    1399/09/29 : البرز، غرب سمنان، مرکزی، قم، اصفهان، جنوب خراسان رضوی، نیمه شمال خراسان جنوبی، تهران

اثر مخاطره: بارش برف در استانهای واقع در نوار شمالی کشور و مناطق کوهستانی و سردسیر، بارش برف در آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات رشته کوه البرز و محورهای مواصلاتی استانهای ساحلی دریای خزر قابل توجه می باشد، احتمال آب گرفتگی معابر، احتمال خسارت به محصولات کشاورزی به دلیل کاهش دما، یخ‌زدگی و لغزندگی جاده‌ها، کولاک برف، مه و کاهش دید در جاده‌های کوهستانی، تاخیر یا احتمال لغو پروازها

توصیه: آماده کردن تجهیزات برف روبی درون شهری و برون شهری، تجهیز خودروها به امکانات ایمنی و گرمایشی، احتیاط در تردد بویژه در عبور از گردنه‌ها، اجتناب از فعالیتهای کوهنوردی، با توجه به کاهش دما مدیریت در مصرف سوخت و انرژی به ویژه در نیمه شمالی و شرقی کشور

منبع: تسنیم
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه