ارسال به دیگران پرینت

شرط عجیب یک بانک برای ضامن وام ازدواج!

یکی از بانک‌ها رسمی کشور برای اعطای وام ازدواج به زوجی جوان، شرطی عجیب مبنی بر آوردن "ضامنی با درصد پایین مرگ" گذاشته است.

بعد از گزارش های پیاپی مبنی بر اینکه بانک ها کمی بیشتر مراعات زوج های جوان را کنند، نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه سختگیری ها گویا عامدانه هم بیشتر شد.

امروز که در تقارن با روز ازدواج سالروز پیوند حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) است به مشکل یکی از زوج های جوان در شرف ازدواج پرداخته ایم.

چندی پیش زوجی جوان  تماس گرفته و از روند اعطای وام ازدواج به آن ها گلایه های متعددی را مطرح کردند.

وعده های پوچ را بیندازید دور!

خانم جوان در ادامه به شرط عجیب یکی بانک ها برای اعطای وام ازدواج اشاره کرده و بیان می کند: یکی از بانک‌ها رسمی کشور که از بردن نام آن معذورم برای اعطای وام ازدواج از زوجین، طلب ضامن رسمی با سابقه کاری زیر ۱۲ سال  و با حقوق بالای ۳ میلیون تومان می کنند که نکته جالب اینجاست که در ادامه بیان شروط نکته قابل تاملی را مطرح می کنند. متصدی بانک با گفتن این جمله" ترجیحا ضامن نزدیک به فوت و پیر نباشد" منجر به تعجب ما شد.

حال سوال اینجاست که اگر سابقه کاری بالایی داشته باشد می تواند درخواست بازنشستگی کند, یا اگر بمیرد چه؟

اما مسئله مهم اینجاست. با چنان شرایطی که ارگان‌های دولتی کمتر افرادی را استخدام رسمی می‌کنند، چگونه زوج‌های جوان ضامن رسمی با سابقه کاری زیر ۱۲ سال پیدا کنند؟

اخرین شرایط وام ازدواج در اطلاعیه بانک مرکزی/ دروغگو چه کسی است؟

ضمانت یک نفر کارمند رسمی، پیمانی، بازنشسته دولت، نیروی نظامی و انتظامی، نهادها و موسسات عمومی ( نظیر شهرداری و بنیاد، کمیته امداد، هلال احمر)،کارگر یا کارمند شرکت‌های تولیدی صنعتی بزرگ و فعال، با ارائه آخرین فیش حقوقی و حکم کارگزینی و … امکان پذیر است.

به اطلاعیه بانک مرکزی مراجعه می کنیم با یک شرایط  عادی مواجه می شویم که هدف آن  تسهیل ازدواج و کمک به زوج های جوان است. اما به بانک ها مراجعه می کنیم می گویند: دست ما نیست, بانک مرکزی به ما ابلاغیه نداده است! این وسط چه کسی مقصر است ؟

شغل کاذب /۵ میلیون بدهید تا ضامن شوم!

خانم دیگری تماس میگیرد و می گوید: نمیتوانم ضامن پیدا کنم اما به سایت های مختلف که سر میزنم بعضی از کارمندان رسمی حدود ۵ میلیون طلب می کنند تا ضامن من شوند.علاوه بر همه این ها آن طرف از من سفته می گیرد. چرا پیگیری نمی کنید؟

جالب اینجاست هربانک برای خود یک روش مختلفی را در پیش گرفته و همچنان بانک مرکزی دست روی دست گذاشته و تماشا می کند. اما ما همچنان ما منتظریم یک جا این آقایان مسئول فکری به حال  زوج های جوان کنند.

منبع: خبر آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • زرناز والا ارسالی در

  شرایط وام ازدواج طوری هست که غیر مستقیم میخوان بگن وام پرداخت نمیکنیم. ضمانت پرسنل درمان و نیرو انتظانی و بازنشسته قبول نیست و ضامن فقط باید رسمی یک سازمان دولتی باشه. جوان هم باشه فیش حقوقیش هم بالا باشه، اخه هچین ضامنی از کجا پیدا کنیم! دو ماه تو نوبت بودیم حالا هم که نوبتمون شده شرایطشون برای ضامن اینا هست 😐

 • ناشناس ارسالی در

  یه طوری نگین شرط عجیب که انگار از هیچی خبر ندارید. شرایط را خودتون گذاشتید و همه مسئولین مملکت هم خبر دارند الان میگیم عجیب که انگار ما توی سوئد هستیم و این شرایط برای مردم سومالی اتفاق افتاده

 • عرفان ارسالی در

  آمدم وام بگیرم گفتند بالای 40 سال تعلق نمیگیره. بگید وام نمیدیم خلاص

 • ناشناس ارسالی در

  اره والله از برج ۱۰ پارسال تا الان داریم برا وام ازدواج دوندگی میکنیم بهم گفتن ۳تا ضامن برا بانک رفاه بیار منم با هزار بدبختی گیر اوردم ک البته ب هرکدوم مبلغی هم دادم ولی تا الان وامم رو دریافت نکردم

 • Masuod ارسالی در

  رفتم بانک ملت میگن باید هر ۵۰ میلیون سه تا ضامن بیاری در صورتی که بانک مرکزی گفته یدونه کافیه و دوم اینکه مدرک شغلی میخوان یکی نیست بگه اگه مدرک شغلی واسه چیه؟؟ لطفا یکم انسانیت

 • بهنام ارسالی در

  من دو ماهه دنبال ضامنم بسختی جور کردم ضامن کارمند رسمی فیش گواهی کسر از حقوق حکم کارگزینی حقوق بالای ۴ ملیون مدرکو بردم بعد دوماه و ۵ تومن شیرینی دادن به ضامن حالا میبینم اقای رئیس بانک ملت واسه خواهرزاده خودش واسه دوتا وام ازدواج خودشو خانمش یدونه قرارداد خونه بعنوان ضمانت گرفته لعنت بروح ابو اجداد این مسئول خود خواه چی بگم مت الانم ۲۰ روزه پول مارو نمیریزن اقای رئیس بانک مرکزی یه سرکی به این طویلهات بکش همه در یه سطح باشن نه همگی باهم فرق داشته باشن خاک فقط..

 • ناشناس ارسالی در

  رفتم وام ازدواج بگیرم دوروز پیش. میگن سه تا ضامن کارمند دولت و خقوقشون حداقل بالای دو هشتصد تا سه تومن. بیچاره مردم

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

  دیدگاه

  توسعه