ارسال به دیگران پرینت

علت شادی برخی افراد چیست؟

به طور کلی افرادی که شاد هستند کارهای خاصی انجام نمی دهند به غیر از اینکه تمامی امور زندگی خود را با هدف و انگیزه پیش می برند در حالیکه افراد افسرده برای کارهای خود هدفی ندارند این است که حس خوشبختی هیچ وقت به سراغشان نمی آید.

۵۵آنلاین :

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا برخی افراد همیشه شاد هستند؟

خوشبختی یک حس است که افراد شاد همواره آن را در لابه لای تفکرات خود پیدا می کنند. برای شادکامی و خوشبخت بودن نباید برنامه خاصی را پیاده کرد بلکه می بایست از یک سری برنامه های رفتاری و اخلاقی دوری جست.

بسیاری از کارهایی که در طی روز انجام می دهیم، می تواند مانع فراغ خاطر و شادی ما باشند. با تغییراتی در رفتارهایمان می توانیم یک زندگی آرام و شاد داشته باشیم به نحوی که به خوبی بتوان خوشبختی را حس کرد.

در ادامه چند رفتاری که می تواند به راحتی انرژی های شما را از بین ببرد آمده است تا با اصلاح این رفتار ها شادیبیشتری را در زندگی احساس کنید.

چراغ قرمزهای قبل از خواب

بسیاری از افراد عادت کرده اند که قبل از خوابیدن به کنترل کردن رسانه های اجتماعی خود بپردازند و این امر در مرور زمان به یک اعتیاد رفتاری تبدیل می شود. بردن گوشی یا تبلت به داخل رختخواب بی شک بر روی خلق و خوی شما تاثیر گذار است.

زیاد کنترل کردن تعداد لایک ها یا بررسی صفحات اجتماعی تمرکز شما بر روی اهدافتان و احساسات مثبت را از بین می برد.

طی یک مطالعه که توسط یک موسسه تحقیقاتی انجام شده است نشان می دهد که کاربران فیسبوک ۳۹ درصد کمتر از افرادی که از شبکه های اجتماعی استفاده نمی کنند احساس خوشبختی دارند.

برنامه های کاربری مجازی قبل از خواب احساس استرس را در شما بیدار می کند و هنگام خواب احساس می کنید که یک کار یا یک حرف نا تمام را ترک کرده اید. این کنترل ها را در طی روز انجام دهید تا ساعاتی قبل از خواب به راحتی و در آرامش به خواب بروید.

زنگ تفریح داشته باشید

افرادی که افسرده هستند معمولا زمانی برای استراحت و رسیدگی به امور روانی خود ندارند. انجام دادن برنامه های روزمره به صورت عجله ای بدون حتی دقیقه ای نفس کشیدن، احساس رضایت مندی را در انسان ها کور می کند.

بین کارهای خود زمانی برای تمرکز و تنفس داشته باشید تا کار بعدی را با دقت و آرامش بیشتری پیش ببرید.

می توانید کارهایتان را طبق اولویتی که دارند در برنامه قرار دهید و ما بین آنها حتما یک استراحت هر چند کوتاه داشته باشید تا میزان ضربان قلبتان بالا نرود و آرامش بیشتری داشته باشید.

راههای خوشبخت بودن را بیاموزید

خوشبختی یک مهارت است که می بایست برای احساس کردنش، این مهارت را بیاموزید.

راهکارهای بسیاری وجود دارد که شما را به حس رضایت مندی از زنگی نزدیک می کند در صورتی که اگر بدون برنامه پیش بروید هیچ گاه این راه ها را نخواهید آموخت.

بیشتر مردم زمان کافی برای تجدید الگوها و تفکرات خود دارند ولی همواره فکر می کنند که قربانی اخلاق دیگران شده اند. پیگیر باشید و برای رسیدن به اهدافتان جستجو کنید، یافتن توضیحات منطقی برای پرسشهایتان شما را به سمت حس خوشبختی هدایت می کند.

مقایسه نکنید

مقایسه کردن به شادی شما لطمات زیادی وارد می کند. زمانی که اعتماد به نفس شما از بین برود تصمیم به قیاس خود با دیگران می گیرید و این امر سبب می شود تا نسبت به خلق و خوی خودتان احساس رضایت مندی نداشته باشید.

به جای اینکه خود را با دیگران مقایسه کنید به خودتان رجوع کنید و دلایلی بیابید تا کمتر به مقایسه بپردازید. این کار سبب می شود اعتماد به نفس بالاتری داشته و کمتر خودتان را در برابر دیگران پایین بکشید.

خوشحال کردن دیگران یکی از علل اینکه: چرا برخی افراد همیشه شاد هستند؟

روان شناسان می گویند : " افراد ناراضی در یک دنیای کوچک زنگی می کنند و همیشه بر این باورند که خوشبختی آنان کافی نیست. مردم شاد در دنیای بزرگی زندگی می کنند و خوشبختی با آنها فاصله زیادی دارد ولی همواره آنان حس خوشبختی دارند. "

خوشحال کردن دیگران بی شک شما را تا حد زیادی خوشحال خواهد کرد. این کار را هر چندی یکبار انجام دهید تا هم دیگران را خشنود کرده و هم به خودتان حس خوبی منتقل کنید.

این کار را نه فقط به دلیل اینکه دیگران هم برای شما جبران کنند انجام دهید بلکه برای ایجاد شادی هر چند یکبار موفقیت های دیگران را جشن بگیرید و بقیه را به هر نحوی که فکر می کنید می توانید خوشحال کنید.

شاد بودن دلیل خاصی نمی خواهد، لذت بردن از شادی های کوچک می تواند حس خوشبختی شما را دو چندان کند.

منبع : اقتصاد نیوز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

نظرسنجی

در انتخابات پیش رو به چه گروهی رای میدهید ؟
نتیجه نظرسنجی

توسعه