ارسال به دیگران پرینت

خلاصه اخبار؛

مروری به اخبار و اتفاقات مهم امروز | خلاصه اخبار مهم روز ۲۱ خرداد ۱۴۰۳

برای اطلاع از اخبار مهم و اتفاقات روز ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ با ما همراه باشید.

مروری به اخبار و اتفاقات مهم امروز | خلاصه اخبار مهم روز ۲۱ خرداد ۱۴۰۳

مروری به اخبار و اتفاقات مهم امروز | خلاصه اخبار مهم روز ۲۱ خرداد ۱۴۰۳

برای اطلاع از اخبار مهم و اتفاقات روز ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ با ما همراه باشید. 

کودکان ایرانی تا پایان مرداد در برابر دو بیماری خطرناک ایمن می‌شوند: واکسیناسیون سراسری پنوموکوک و روتاویروس در حال انجام است

معاون بهداشت وزارت بهداشت از پیشرفت مطلوب برنامه واکسیناسیون سراسری کودکان علیه بیماری‌های "پنوموکوک" و "روتاویروس" خبر داد. وی تاکید کرد که این طرح تا پایان مرداد ماه در کل کشور اجرا خواهد شد و هیچ عارضه‌ای برای کودکان به همراه نخواهد داشت. 

همستر کامبت و نات‌کوین: تکرار تجربه تلخ بورس؟

هجوم کاربران به دنبال سودهای بادآورده در بازی‌های مبتنی بر رمزارز، اما ابهام در کسب درآمد و ارزش واقعی این سکه‌ها

در حالی که سونامی هجوم کاربران به بازی‌های "همستر کامبت" و "نات‌کوین" یادآور تجربه تلخ بورس چهار سال پیش است، ابهامات زیادی در مورد ماهیت این بازی‌ها، منشأ سود آنها و ارزش واقعی سکه‌های مجازی آنها وجود دارد.

 سوپر شدن بنزین، آرزوی دیرینه‌ی موتورهای توربو!

بیش از دو ماه است که خبری از بنزین سوپر در جایگاه‌های سوخت نیست و این کمبود، کامرانندگان خودروهای دارای موتور توربوشارژ، مانند بسیاری از خودروهای چینی، دنا و شاهین را تلخ کرده است.

عدم دسترسی به بنزین سوپر، که به دلیل اکتان بالاتر، برای موتورهای توربوشارژ ضروری است، به پدیده ناک زدن در این موتورها دامن زده است. ناک زدن، حالتی است که در آن، ترکیب سوخت و هوا در سیلندر پیش از جرقه‌زنی شمع منفجر می‌شود و این امر، افت محسوس شتاب و همچنین کاهش عمر و راندمان موتور را به دنبال دارد.

مرگ در خانواده: پدر ۳۰ ساله پسر معتادش را با ۲۶ ضربه چاقو به قتل رساند!

یک مرد میانسال در اقدامی هولناک، پسر ۳۰ ساله‌اش را که به مواد مخدر اعتیاد داشت، با ۲۶ ضربه چاقو به قتل رساند. 

در ابتدا، خانواده مقتول مدعی بودند که او به دلیل اعتیاد به مواد مخدر، به طور ناخواسته توسط پدرش کشته شده است. اما در تحقیقات، پدر به قتل فرزند خود اعتراف کرد و گفت که دیگر از دست او جان به لب آمده بود.

همستر کامبت: معامله قانونی یا قمار ممنوع؟

یک وکیل دادگستری به بررسی امکان انجام معاملات با توکن Hamster Kombat، معروف به "همستر کامبت" پرداخته است.

احمدرضا اسعدی‌نژاد با اشاره به شرایط اساسی صحت هر معامله، از جمله مالیت داشتن مورد معامله، قابلیت نقل و انتقال قانونی و امکان تسلیم، معتقد است که در حال حاضر امکان تصور معاملات مربوط به همستر کامبت و تعامل‌های مرتبط با آن وجود دارد.

با این حال، او تاکید می‌کند که در نهایت، این موضوع نیاز به بررسی و تفسیر دقیق قوانین و مقررات توسط مراجع ذیصلاح دارد و تا زمانی که قانون‌گذار انجام امری را صراحتا منع نکرده، اصل بر جواز آن است.

خطر سکته قلبی با نوشیدنی‌های انرژی‌زا در افراد با سابقه قلبی!

تحقیقات جدید نشان می‌دهد مصرف نوشیدنی‌های انرژی‌زا می‌تواند خطر ایست قلبی ناگهانی را در افرادی که دارای مشکلات قلبی ژنتیکی هستند، افزایش دهد.

به گفته محققان کلینیک مایو، حدود 5 درصد از بازماندگان ایست قلبی ناگهانی که در مطالعه شرکت کرده بودند، قبل از این اتفاق، نوشیدنی‌های انرژی‌زا مصرف کرده بودند.

این یافته‌ها نشان می‌دهد که مصرف نوشیدنی‌های انرژی‌زا می‌تواند برای افراد با سابقه قلبی خطرناک باشد و باید با احتیاط مصرف شود.

به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه