ارسال به دیگران پرینت

مسیریاب | اختلال مسیریاب

استفاده از مسیریاب غیرممکن شد | اختلال GPS در مناطق مختلفی از کشور

نقشه و مسیریاب نشان اعلام کرده که امروز (۱۳ خرداد) یکی از شدیدترین اختلال‌های GPS را شناسایی کرده است.نشان اعلام کرده دلیل این اختلال مانند گذشته نامشخص است و کاربران بسیاری، به‌خصوص رانندگان تاکسی‌های اینترنتی را با مشکلات جدی مسیریابی روبه‌رو کرده است.

استفاده از مسیریاب غیرممکن شد | اختلال GPS در مناطق مختلفی از کشور

استفاده از مسیریاب غیرممکن شد

نقشه و مسیریاب نشان اعلام کرده که امروز (۱۳ خرداد)  یکی از شدیدترین اختلال‌های GPS را شناسایی کرده است.نشان اعلام کرده دلیل این اختلال مانند گذشته نامشخص است و کاربران بسیاری، به‌خصوص رانندگان تاکسی‌های اینترنتی را با مشکلات جدی مسیریابی روبه‌رو کرده است.

نقشه و مسیریاب نشان اعلام کرده که امروز (۱۳ خرداد)  یکی از شدیدترین اختلال‌های GPS را شناسایی کرده است. این مسئله از سال‌های گذشته باعث افت عملکرد مسیریاب‌ها و پلتفرم‌های نقشه محور بوده است، اما در ماه‌‌ها و مخصوصا روز اخیر به نقطه‌ای رسیده که عملا استفاده از مسیریاب را برای کاربران غیرممکن کرده است.

به گزارش «فن‌زی»، اختلال در GPS از اواسط اردیبهشت‌ ماه باعث مشکل کار برای نقشه و مسیریاب‌های آنلاین شده بود. همان زمان جواد عامل، مدیرعامل مسیریاب نشان در گفت‌وگو با «شبکه شرق» گفته‌ بود که کاری که در حال صورت گرفتن از یک منبع ناشناس جعل GPS یا Spoofing GPS است که باعث می‌شود اپلیکیشن‌های مسیریاب و نقشه‌ها دچار مشکل شوند.

حالا روابط عمومی نشان اعلام کرده است که این اختلال امروز گسترده‌تر بوده است. «بهزاد کاظمی»، مهندس ارشد تیم مسیریابی نشان در این مورد گفت: «تیم فنی نشان، با بررسی ماژولی که برای تشخیص و اطلاع‌رسانی جعل GPS توسعه داده‌، متوجه الگوهای اختلال GPS در مناطق مختلفی از کشور مخصوصا چند کلان‌شهر شده‌اند. از سوی دیگر، در چند ساعت اخیر، تعداد زیادی از کاربران به پشتیبانی نقشه و مسیریاب نشان اطلاع داده‌اند که با اختلال GPS مواجه هستند. بیشتر این کاربران اعلام کردند با وجود اینکه موقعیت مکانی آن‌ها در تهران بوده، نقشه، موقعیت آن‌ها را در اصفهان یا قم نمایش داده و عملا استفاده از نقشه و مسیریاب برای آن‌ها غیرممکن شده است.»

نشان اعلام کرده دلیل این اختلال مانند گذشته نامشخص است و کاربران بسیاری، به‌خصوص رانندگان تاکسی‌های اینترنتی را با مشکلات جدی مسیریابی روبه‌رو کرده است.

منبع : عصر ایران
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه