ارسال به دیگران پرینت

قیمت طلا | افزایش قیمت طلا

قیمت طلا افزایشی شد | قیمت هر گرم چند؟ | ۱۳۰ هزار تومن افزایش قیمت روی هر گرم طلا

قیمت طلای ۱۸ عیار به ۳ میلیون و ۳۵۴ هزارتومان شده است.قیمت طلای ۲۴ عیار نیز ۴ میلیون ۴۷۱هزارتومان است که ۵۸هزارتومان طی روز گذشته افزایش پیدا کرده است.

قیمت طلا افزایشی شد | قیمت هر گرم چند؟ | ۱۳۰ هزار تومن افزایش قیمت روی هر گرم طلا

قیمت طلا افزایشی شد

قیمت طلای ۱۸ عیار به ۳ میلیون و ۳۵۴ هزارتومان شده است.قیمت طلای ۲۴ عیار نیز ۴ میلیون ۴۷۱هزارتومان است که ۵۸هزارتومان طی روز گذشته افزایش پیدا کرده است.

قیمت هرگرم طلای ۱۸ عیار به ۳ میلیون و ۳۵۴ هزارتومان شده است که نسبت به معاملات پایانی روز گذشته ۴۴ هزارتومان گران شده است. همچنین قیمت طلای ۲۴ عیار نیز ۴ میلیون ۴۷۱هزارتومان است که ۵۸هزارتومان طی روز گذشته افزایش پیدا کرده است. قیمت مثقال طلا نیز ۱۴ میلیون و۵۲۹ هزارتومان است که طی روز گذشته ۱۳۰ هزارتومان کاهش پیدا کرده است.

قیمت سکه طرح جدید نیز ۴۰میلیون و ۳۰۰هزارتومان شده است.

پیش بینی مهم قیمت طلا در هفته پیش رو

قیمت سکه طرح قدیم نیز۳۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

قیمت امروز طلا ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ در بازار (مثقال ۱۸ عیار، طلا گرم ۱۸ عیار)

قیمت طلا دوباره گران شد / افزایش ۱۳۰ هزارتومانی قیمت هرگرم طلا

عیار طلا چیست؟

عیار واحد اندازه‌گیری خلوص آلیاژهای طلا و دیگر فلزات گران‌بها است. هر چند که برای سایر مواد هم به کار می‌رود. عیار طلا معمولاً از واحد کامل ۲۴ بیان می‌شود. برای مثال طلای ۲۴ عیار طلای خالص با حداقل ۹۹٬۹ درصد طلا، و طلای ۱۸ عیار از ۷۵ درصد طلا و ۲۵ درصد فلز دیگر تشکیل شده‌است.

در ایران معمولاً از عیار ۱۸ استفاده می‌شود و عیارهای ۲۰ و ۲۲ هم به رسمیت شناخته می‌شوند اما تولید طلا با عیار پایین‌تر از ۱۸ فقط برای صادرات مجاز است و عرضه آن در بازار داخل ممنوع است. عیار سکه‌ها معمولاً بالاتر از عیار جواهرات است و گاهی از طلای خالص هم در سکه‌زنی استفاده می‌شود. در ایران تمام انواع سکه‌های بهار آزادی با عیار ۲۱٫۶ (۹۰٪) ضرب می‌شوند.

اونس چیست؟

اونس، واحد اندازه‌گیری وزن است که برای فلزات گرانبها و نیز برای سایر اجسام به کار می‌رود و آن را با نماد oz۱ نشان می‌دهند. اونس معمولی در اوزان بین الملی برابر است با یک شانزدهم پوند یا ۴۰۰ ارزن که در سیستم متریک مساوی می‌شود با ۲۸.۳۴۹۵۲۳۳۶۰۵ گرم. اونس در آمریکا بسیار رایج است به گونه‌ای که خرید و فروش طلا بین مردم معمولی جامعه براساس واحد وزن اونس صورت می‌گیرد. واحد اونس برای فلزات گران قیمتی مانند طلا ، نقره، پلاتین، رودیم و پالادیم نیز استفاده می‌شود. واحد اونس که برای طلا در معاملات استفاده می‌شود؛ معادل ۳۱.۹۲۹۶ گرم است.

اصطلاح اونس طلا

اصطلاح یک اونس طلا به‌ معنی قیمت دلاری یک تکه طلا (ساچمه مانند یا هر شکل دیگر) با وزن یک اونس و با خلوص ۹۹.۹۹٪ ( ۲۴ عیار ) می‌باشد. بنابراین اونس طلا شامل ۲ ویژگی شاخص است:

وزن آن برابر گرم ۳۱.۹۳۴۷۳۵ = oz۱ باشد. این وزن برای طلا در تمامی دستگاه‌ها یکسان هست.

عیار آن باید ۲۴ باشد. به عبارت دیگر خلوص آن ۹۹.۹ درصد می‌باشد.

منبع : اقتصادآنلاین
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه