ارسال به دیگران پرینت

قیمت طلا | کاهش قیمت طلا

قیمت طلا کاهش یافت | قیمت هرگرم طلای ۱۸ عیار چند؟

قیمت طلای ۱۸ عیار به ۳ میلیون و ۳۴۴ هزارتومان شده است. قیمت طلای ۲۴ عیار نیز ۴ میلیون ۶۳۱هزارتومان است که ۱۷۲ هزارتومان طی روز گذشته افزایش پیدا کرده است.

قیمت طلا کاهش یافت | قیمت هرگرم طلای ۱۸ عیار چند؟

قیمت طلا کاهش یافت

قیمت طلای ۱۸ عیار به ۳ میلیون و ۳۴۴ هزارتومان شده است. قیمت طلای ۲۴ عیار نیز ۴ میلیون ۶۳۱هزارتومان است که ۱۷۲ هزارتومان طی روز گذشته افزایش پیدا کرده است.

قیمت هرگرم طلای ۱۸ عیار به ۳ میلیون و ۳۴۴ هزارتومان شده است که نسبت به معاملات روز گذشته ۲۴ هزارتومان ارزان شده است. همچنین قیمت طلای ۲۴ عیار نیز ۴ میلیون ۶۳۱هزارتومان است که ۱۷۲ هزارتومان طی روز گذشته افزایش پیدا کرده است. قیمت مثقال طلا نیز ۱۴ میلیون و ۵۹۰ هزارتومان است که طی روز گذشته ۱۰۱هزارتومان کاهش پیدا کرده است.

قیمت اونس طلا نیز ۲۳۳۷ دلار است.

قیمت سکه طرح جدید نیز ۴۰ میلیون و ۷۰۰هزارتومان شده است.

قیمت سکه طرح قدیم نیز۳۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

بهترین زمان خرید طلا چه تاریخی است؟ | پیش‌بینی قیمت طلا در روز آتی

قیمت امروز طلا ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ در بازار (مثقال ۱۸ عیار، طلا گرم ۱۸ عیار)

طلا دوباره ارزان شد / آخرین قیمت ها از بازار طلا ۲۴ اردیبهشت (مثقال ۱۸ عیار، طلا گرم ۱۸ عیار)

عیار طلا چیست؟

عیار واحد اندازه‌گیری خلوص آلیاژهای طلا و دیگر فلزات گران‌بها است. هر چند که برای سایر مواد هم به کار می‌رود. عیار طلا معمولاً از واحد کامل ۲۴ بیان می‌شود. برای مثال طلای ۲۴ عیار طلای خالص با حداقل ۹۹٬۹ درصد طلا، و طلای ۱۸ عیار از ۷۵ درصد طلا و ۲۵ درصد فلز دیگر تشکیل شده‌است.

در ایران معمولاً از عیار ۱۸ استفاده می‌شود و عیارهای ۲۰ و ۲۲ هم به رسمیت شناخته می‌شوند اما تولید طلا با عیار پایین‌تر از ۱۸ فقط برای صادرات مجاز است و عرضه آن در بازار داخل ممنوع است. عیار سکه‌ها معمولاً بالاتر از عیار جواهرات است و گاهی از طلای خالص هم در سکه‌زنی استفاده می‌شود. در ایران تمام انواع سکه‌های بهار آزادی با عیار ۲۱٫۶ (۹۰٪) ضرب می‌شوند.

اونس چیست؟

اونس، واحد اندازه‌گیری وزن است که برای فلزات گرانبها و نیز برای سایر اجسام به کار می‌رود و آن را با نماد oz۱ نشان می‌دهند. اونس معمولی در اوزان بین الملی برابر است با یک شانزدهم پوند یا ۴۰۰ ارزن که در سیستم متریک مساوی می‌شود با ۲۸.۳۴۹۵۲۳۳۶۰۵ گرم. اونس در آمریکا بسیار رایج است به گونه‌ای که خرید و فروش طلا بین مردم معمولی جامعه براساس واحد وزن اونس صورت می‌گیرد. واحد اونس برای فلزات گران قیمتی مانند طلا ، نقره، پلاتین، رودیم و پالادیم نیز استفاده می‌شود. واحد اونس که برای طلا در معاملات استفاده می‌شود؛ معادل ۳۱.۹۲۹۶ گرم است.

اصطلاح اونس طلا

اصطلاح یک اونس طلا به‌ معنی قیمت دلاری یک تکه طلا (ساچمه مانند یا هر شکل دیگر) با وزن یک اونس و با خلوص ۹۹.۹۹٪ ( ۲۴ عیار ) می‌باشد. بنابراین اونس طلا شامل ۲ ویژگی شاخص است:

وزن آن برابر گرم ۳۱.۹۳۴۷۳۵ = oz۱ باشد. این وزن برای طلا در تمامی دستگاه‌ها یکسان هست.

عیار آن باید ۲۴ باشد. به عبارت دیگر خلوص آن ۹۹.۹ درصد می‌باشد.

منبع : اقتصادآنلاین
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه