ارسال به دیگران پرینت

ناامیدی | ناامیدی از زندگی

از زندگی ناامیدی شدی پس حتما بخون! | از زندگی با این روش ها لذت ببر!

مهم نیست که چقدر مشغله دارید یا گرفتار هستید، کمی وقت بگذارید و به طبیعت بروید. حتی اگر فقط برای چند دقیقه باشد، می تواند دنیای متفاوتی ایجاد کند زمانی که احساس خستگی می کنید، چند لحظه را به تمرین ذهن آگاهی اختصاص دهید. این می تواند به سادگی توجه به نفس خود، یا تمرکز واقعی بر طعم و بافت غذای خود در حین خوردن باشد.

از زندگی ناامیدی شدی پس حتما بخون! | از زندگی با این روش ها لذت ببر!

از زندگی ناامیدی شدی پس حتما بخون!

مهم نیست که چقدر مشغله دارید یا گرفتار هستید، کمی وقت بگذارید و به طبیعت بروید. حتی اگر فقط برای چند دقیقه باشد، می تواند دنیای متفاوتی ایجاد کند زمانی که احساس خستگی می کنید، چند لحظه را به تمرین ذهن آگاهی اختصاص دهید. این می تواند به سادگی توجه به نفس خود، یا تمرکز واقعی بر طعم و بافت غذای خود در حین خوردن باشد.

 احساس غرق شدن در زندگی روزمره چیزی است که همه ما هر از گاهی تجربه می‌کنیم. گرفتار ریتم تند زندگی می‌شویم و فراموش می‌کنیم که مکث کنیم و نفسی بکشیم.

اگر از زندگی خسته شده‌اید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که سرعت خود را کم کنید. این کار می‌تواند به شما کمک کند آرامش خود را دوباره به دست آورید. این در مورد تنبلی یا بی تفاوتی نیست - فقط به خود فرصتی برای نفس کشیدن و تمرکز مجدد بدهید.

در این مطلب قصد داریم ۹ کار ساده را با شما به اشتراک بگذاریم که می تواند دنیایی از تفاوت را در زندگی شما ایجاد کند. بنابراین اگر احساس می کنید همه چیز خیلی کلافه‌کننده شده است، ممکن است زمان آن رسیده که سرعت خود را کم کنید.

۱) با تنفس عمیق شروع کنید

ما اغلب قدرت نفس عمیق را دست کم می گیریم. این یک چیز بسیار ساده است، اما می تواند تأثیر عمیقی بر وضعیت روانی ما داشته باشد.

گاهی انقدر در ریتم تند زندگی غرق می شوید که بدون اینکه بفهمید ضربان قلبتان افزایش می‌یابد، افکارتان مغشوش می‌شود و ممکن است احساس کنید که کنترل خود را از دست می‌دهید.

با این حال، با تمرکز آگاهانه بر نفس خود و کاهش سرعت آن، می توانید سیگنالی به مغز خود ارسال کنید که زمان استراحت فرا رسیده است.

تمرین تنفس عمیق در طول روز می تواند به شما کمک کند حتی در میان هرج و مرج متمرکز و آرام بمانید. این یک مکث کوچک است که می تواند موجی از آرامش را در زمانی که به آن نیاز دارید به ارمغان بیاورد.

و بهترین بخش؟ شما می‌توانید آن را در هر مکان و هر زمان انجام دهید. بدون نیاز به تجهیزات یا محیط خاصی. بنابراین دفعه بعد که احساس خستگی کردید، یک نفس عمیق بکشید. شاید تعجب کنید که چقدر کمک می کند.

۲) قدرت طبیعت را در آغوش بگیرید

گویی چیزی در طبیعت وجود دارد که روح را آرام می کند و استرس را از بین می‌برد.

بنابراین، مهم نیست که چقدر مشغله دارید یا گرفتار هستید، کمی وقت بگذارید و به طبیعت بروید. حتی اگر فقط برای چند دقیقه باشد، می تواند دنیای متفاوتی ایجاد کند.

۳) ذهن‌آگاهی را تمرین کنید

ذهن آگاهی به معنای حضور و تمرکز بر اینجا و اکنون است. این یک پادزهر برای زندگی اغلب شلوغ و چندوظیفه‌ای ما است که در آن ذهن ما دائماً از یک فکر به فکر دیگر می‌پرد.

تمرین منظم ذهن آگاهی در واقع می تواند ساختار مغز شما را تغییر دهد. مطالعه هاروارد نشان داد که ذهن آگاهی می تواند تراکم ماده خاکستری را در نواحی مغز مرتبط با یادگیری، حافظه، تنظیم احساسات و همدلی افزایش دهد.

بنابراین، زمانی که احساس خستگی می کنید، چند لحظه را به تمرین ذهن آگاهی اختصاص دهید. این می تواند به سادگی توجه به نفس خود، یا تمرکز واقعی بر طعم و بافت غذای خود در حین خوردن باشد.

این مکث در روال شما می تواند به شما کمک کند تا کنترل افکار و احساسات خود را دوباره به دست آورید و احساس آرامش درونی کنید.

۴) زمان استراحت را برنامه‌ریزی کنید

گاهی اوقات، بهترین راه برای مقابله با استرس این است که از همه چیز دور شوید.

هر روز زمانی را برای استراحت به خود اختصاص دهید. می تواند ۱۰ دقیقه یا یک ساعت باشد - هر آنچه که می توانید مدیریت کنید. از این زمان برای قطع ارتباط با دنیای بیرون و ارتباط مجدد با خودتان استفاده کنید.

شما می توانید مجله یا کتاب بخوانید، مدیتیشن کنید یا به سادگی در سکوت بنشینید. هدف «دستیابی» به چیزی در این مدت نیست، بلکه صرفاً بودن است.

۵) شکرگزاری را تمرین کنید

هنگامی که ما غرق در شلوغی‌های زندگی می شویم، اغلب بر روی آنچه اشتباه است یا آنچه باید انجام شود تمرکز می کنیم. اما تغییر تمرکز بر روی آنچه که خوب پیش می رود می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

تمرین قدردانی یک راه قدرتمند برای تغییر طرز فکر شما و کاهش احساس غرق شدن است. این در مورد تصدیق چیزهای خوب در زندگی شما است، مهم نیست که چقدر کوچک به نظر می رسند.

هر روز، لحظه ای را به یادداشت کردن سه موردی که بابت آنها سپاسگزار هستید اختصاص دهید. آنها نباید بزرگ باشند- حتی چیزی به سادگی یک فنجان قهوه گرم یا لبخند یک غریبه می تواند به این لیست راه پیدا کند.

شناخت جنبه‌های مثبت زندگی‌تان می‌تواند به متعادل کردن استرس کمک کند و حس آرامش را به شما بدهد.

۶) با عزیزانتان تماس بگیرید

گاهی اوقات، به راحتی می توان فراموش کرد که در این سفر تنها نیستیم. زمانی که به نظر می رسد سنگینی دنیا بر دوش شماست، در به اشتراک گذاشتن احساسات خود با کسی که به او اعتماد دارید، تردید نکنید.

گفتگوی صمیمانه با یکی از عزیزانتان می تواند حمایت عاطفی مورد نیازتان را فراهم کند. این کار برای گرفتن راه حل یا مشاوره نیست. بلکه در مورد احساس شنیده شدن، دیده شدن و تأیید است.

بنابراین، زمانی که احساس ناراحتی می کنید، لحظه ای با عزیزان خود ارتباط برقرار کنید. این کار می تواند احساس راحتی و آرامش را به همراه داشته باشد و بار شما را سبک تر کند.

۷) به موسیقی آرام‌بخش گوش دهید

موسیقی روش قابل توجهی برای تأثیرگذاری بر خلق و خو و احساسات ما دارد. آهنگ درست می تواند ذهن شما را آرام کند و روح شما را تسکین دهد تا در میان هرج و مرج احساس آرامش کند.

می‌توانید یک لیست پخش از آهنگ‌های آرامش‌بخش بسازید که در مواقعی که احساس خستگی می‌کنید، به آن مراجعه کنید. آن را امتحان کنید. شاید تعجب کنید که چقدر کمک می کند.

۸) به فعالیت بدنی بپردازید

هنگامی که غرق در زندگی می شویم، بدنمان اغلب مملو از هورمون های استرس مانند کورتیزول می شود. فعالیت بدنی یک راه عالی برای مقابله با این است.

خواه یک پیاده روی سریع، یک جلسه یوگا یا فقط حرکت دادن بدنتان باشد، این کار می تواند به کاهش سطح استرس و پاکسازی ذهن شما کمک کند. مانند فشار دادن یک دکمه تنظیم مجدد روی خلق و خوی شماست.

لازم نیست ماراتن بدوید یا تمرین شدید انجام دهید. حتی تنها چند دقیقه کشش یا پیاده روی می تواند تفاوت ایجاد کند.

بنابراین وقتی احساس خستگی می کنید، لحظه ای را به حرکت اختصاص دهید. این مکث برای فعالیت بدنی می تواند حس تعادل و آرامش را به روز شما بیاورد.

۹) پذیرش کلید رهایی است

پذیرش نقش مهمی در مقابله بیش از حد با مسائل ناخوشایند زندگی است. این در مورد پذیرش احساسات خود بدون قضاوت یا مقاومت است.

گاهی اوقات آنقدر انرژی صرف مبارزه با احساس خستگی و کلافگی می کنیم که فقط استرس را تشدید می کند. پذیرفتن این موضوع که گهگاه این احساسات مشکلی ندارد، می تواند فوق العاده رهاکننده باشد.

به یاد داشته باشید، این نشانه ضعف یا شکست نیست. این فقط به این معنی است که شما انسان هستید. و مانند همه انسان‌ها، شما این توانایی را دارید که از آن عبور کنید و در طرف مقابل قوی‌تر ظاهر شوید. این پذیرش می‌تواند آرامش و انعطاف‌پذیری بی‌نظیری به ارمغان بیاورد.

منبع : همشهری
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه