ارسال به دیگران پرینت

سامانه‌ بارشی | ورود سامانه‌ بارشی

این مناطق امروز بارانی می‌شوند | ورود سامانه‌ی بارشی به کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه‌ بارشی به کشور طی امروز (اول دی‌ماه) و وزش باد شدید در برخی استان‌ها خبر داد.

این مناطق امروز بارانی می‌شوند | ورود سامانه‌ی بارشی به کشور

ورود سامانه‌ بارشی

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه‌ بارشی به کشور طی امروز (اول دی‌ماه) و وزش باد شدید در برخی استان‌ها خبر داد.

هواشناسی تهران: بارش برف و باران، ساعتی دیگر

 وزش باد خیلی شدید، شنبه

 
اداره کل هواشناسی استان تهران از آغاز بارش باران و برف از امروز (اول دی‌ماه) و وزش باد شدید از فردا (2 دی‌ماه) خبر داد.
 
صادق ضیاییان در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز (اول دی‌ماه) با ورود سامانه‌ای بارشی، در برخی نقاط شمال غرب، غرب، دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی همچنین جنوب غرب و استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی، بارش در مناطق جنوبی گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در نقاط مرتفع و سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.
 
وی افزود: شنبه (۲ دی‌ماه) گستره بارش علاوه بر مناطق ذکر شده در روز قبل، مناطقی از نیمه شمالی فارس، جنوب و غرب استان اصفهان را نیز در برخواهد گرفت. در این روز در برخی نقاط دامنه‌های جنوبی البرز و شرق و شمال شرق کشور احتمال رخداد بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. شنبه در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال شرق خوزستان، شرق لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و نیمه غربی چهارمحال بختیاری بارش شدت خواهد داشت.
 
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه یکشنبه (۳ دی‌ماه) در نوار غربی کشور و ارتفاعات البرز غربی و مرکزی، بارش و وزش باد رخ می‌دهد، گفت: در دامنه‌های جنوبی البرز نیز سرعت وزش باد افزایش می‌یابد. دوشنبه (۴ دی‌ماه) سامانه بارشی تضعیف و در برخی نقاط غرب، شمال غرب، جنوب غرب، ارتفاعات رشته کوه البرز، در شرق سواحل دریای خزر همچنین در برخی نقاط شمال شرق کشور بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
 
به گفته ضیائیان، دوشنبه در دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد قابل ملاحظه است همچنین روز سه‌شنبه (۵ دی‌ماه) در غالب مناطق کشور جوی پایدار پیش‌بینی می‌شود.
 
وی یادآور شد: از شنبه تا دوشنبه در شمال غرب کشور، استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان و زنجان، وزش باد شدید و در برخی نقاط وزش باد بسیار شدید خواهد بود. شنبه غرب خلیج فارس و دریای خزر مواج است
 
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲ دی‌ماه)  کمی ابری و غبار صبحگاهی، در بعدازظهر به‌تدریج ابری و افزایش باد با احتمال بارش باران با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد و در ‌روز یکشنبه (۳ دی‌ماه) نیمه ابری، همراه با وزش باد در بعضی ساعت‌ها و افزایش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
 
وی در پایان گفت: طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۲۶ و ۲۵ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۷- و ۳- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه