ارسال به دیگران پرینت

ایلان ماسک | دانشگاه ایلان ماسک

ایلان ماسک با 100 میلیون دانشگاه میسازد!

طبق گزارشی از بلومبرگ، ایلان ماسک حدود ۱۰۰ میلیون دلار به یک سازمان خیریه با نام The Foundation کمک کرده است یک مدرسه‌ برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی تا دبیرستان در شهر آستین ایالت تگزاس احداث کند.

ایلان ماسک با 100 میلیون دانشگاه میسازد!

دانشگاه ایلان ماسک

طبق گزارشی از بلومبرگ، ایلان ماسک حدود ۱۰۰ میلیون دلار به یک سازمان خیریه با نام The Foundation کمک کرده است یک مدرسه‌ برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی تا دبیرستان در شهر آستین ایالت تگزاس احداث کند. این مدرس با تمرکز بیش‌تر روی مباحث علوم پایه، فناوری، مهندسی و ریاضی، «تحصیلات در بالاترین سطوح» را به دانش‌آموزان ارائه می‌دهد.

طبق سندهای مالیاتی تکمیل شده توسط خیریه‌ مذکور، مدرسه‌ی مورد بحث قصد دارد بدون شهریه باشد؛ اما حتی در صورت نیاز به شهریه، بورسیه‌هایی را به واجدان شرایط ارائه می‌دهد.

سر و کله رقیب شوخ طبع ChatGPT پیدا شد! | ربات جدید به نام گروک٬ محصول شرکت ایلان ماسک رونمایی شد


 مدرسه‌ی ماسک در ابتدا کارش را با حدود ۵۰ دانش‌آموز شروع خواهد کرد؛ اما در نهایت برنامه دارد تا با کسب مجوز‌های لازم، به یک دانشگاه تمام عیار تبدیل شود.

برنامه‌های ایلان ماسک را می‌توان به نگرانی‌های او درباره‌ی افت کیفیت سیستم آموزشی ایالات متحده مرتبط دانست؛ او روز دوشنبه در اظهار نظری در شبکه‌ی اجتماعی ایکس (توییتر سابق)، از «افت قابل تأمل سطح توانایی» فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های ایالات متحده انتقاد کرده بود.

منبع : زومیت
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه