ارسال به دیگران پرینت

حقوق کارمندان | افزایش حقوق کارمندان

میزان افزایش حقوق کارمندان در سال جدید اعلام شد+جزئیات

در بخشنامه بودجه ۱۴۰۳ که ابتدای مهرماه توسط سازمان برنامه و بودجه منتشر شد، میزان افزایش حقوق کارکنان دولت ۲۰ درصد اعلام شده بود. اما در لایحه بودجه سال آینده که بخشی از متن آن دیروز منتشر شد، میزان افزایش حقوق ۱۸ درصد تعیین شده است.

میزان افزایش حقوق کارمندان در سال جدید اعلام شد+جزئیات

در بخشنامه بودجه ۱۴۰۳ که ابتدای مهرماه توسط سازمان برنامه و بودجه منتشر شد، میزان افزایش حقوق کارمندان دولت ۲۰ درصد اعلام شده بود. اما در لایحه بودجه سال آینده که بخشی از متن آن دیروز منتشر شد، میزان افزایش حقوق کارمندان ۱۸ درصد تعیین شده است.

این تغییر در میزان افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان، سوالات و ابهاماتی را ایجاد کرده است. برخی کارشناسان معتقدند که این تغییر به دلیل افزایش تورم در ماه‌های اخیر صورت گرفته است. چرا که با افزایش ۲۰ درصدی حقوق، کسری بودجه دولت افزایش می‌یابد.

برخی دیگر نیز معتقدند که این تغییر به دلیل کاهش درآمدهای نفتی دولت صورت گرفته است. چرا که با کاهش درآمدهای نفتی، دولت توان پرداخت حقوق کارکنان و بازنشستگان را با افزایش ۲۰ درصدی ندارد.

در هر حال، باید منتظر ماند و دید که دولت در نهایت چه تصمیمی در این زمینه خواهد گرفت.

براساس لایحه بودجه سال آینده، میزان افزایش حقوق کارمندان ۱۸ درصد و بازنشستگان ۲۰ درصد تعیین شده است.

ابتدای مهرماه سازمان برنامه و بودجه با انتشار بخشنامه بودجه ۱۴۰۳، از عدد ۲۰ درصد برای افزایش حقوق کارکنان دولت رونمایی کرده بود.

در بخشنامه بودجه ۱۴۰۳ اعلام شده بود: دستگاه‌های اجرایی از جمله دستگاه‌های دارای قوانین خاص، افزایش ضریب ریالی حقوق را علی‌الحساب به طور متوسط ۲۰ درصد نسبت به آخرین حکم کارگزینی سال ۱۴۰۲ لحاظ کنند. رقم قطعی ضریب به تصویب هیات وزیران خواهد رسید. افزایش حقوق و دستمزد مشمولان قانون کار علی‌الحساب به طور متوسط ۲۰ درصد نسبت به آخرین حکم کارگزینی تعیین می‌شود.

اما حال دو ماه پس از مشاهده این اعداد، رقم‌های دیگری در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ مشاهده می‌شود. در لایحه بودجه سال آینده که بخشی از متن آن دیروز منتشر شد، میزان افزایش حقوق این‌گونه اعلام شد: ۱۸ درصد.

بر همین اساس، دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ پیش بینی کرده است نرخ رشد ضریب حقوق کارکنان دولت ۱۸ درصد و نرخ رشد ضریب حقوق بازنشستگان نیز ۲۰ درصد باشد.

 

منبع : خبر آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه