ارسال به دیگران پرینت

حق‌التدریس | معلم حق‌التدریس

شرایط استخدام معلمان عوض شد | وجود معلم حق‌التدریس آزاد ممنوع است

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی برنامه توسعه هفتم تصویب کردند که به کارگیری هرگونه نیروی جدید از طریق خرید خدمات آموزشی، حق‌التدریس آزاد و آموزشیار نهضت سوادآموزی در مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی دولتی را ممنوع کردند.

شرایط استخدام معلمان عوض شد | وجود معلم حق‌التدریس آزاد ممنوع است

وجود معلم حق‌التدریس آزاد ممنوع است

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی برنامه توسعه هفتم تصویب کردند که به کارگیری هرگونه نیروی جدید از طریق خرید خدمات آموزشی، حق‌التدریس آزاد و آموزشیار نهضت سوادآموزی در مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی دولتی را ممنوع کردند.

همچنین نمایندگان مجلس با بند (ث) ماده ۸۸ این لایحه را تصویب کردند و ماده ۳۵ هم به پیشنهاد نمایندگان حذف شد. بر این اساس صلاحیت‌های عمومی، حرفه‌ای و تخصصی معلمان علاوه بر گزینش در بدو خدمت، در سنوات خدمت نیز احراز می‌شود.

دیوان عدالت اداری رأی به حذف شرط سنی استخدام رسمی معلمان داد | شرط سنی استخدام رسمی معلمان حذف شد

بند (ث) ماده ۸۸ بدین شرح است: صلاحیت‌های عمومی، حرفه‌ای و تخصصی معلمان علاوه بر گزینش بدو خدمت، در طول سنوات خدمتی در قالب اعطای گواهینامه صلاحیت حرفه معلمی و نظام ارزیابی مشارکتی و براساس نظام رتبه بندی معلمان و آیین‌نامه انضباطی خاص معلمان که به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش تهیه می‌شود و به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌رسد، احراز می‌شود. با اجرای این بند، معلمان مشمول آیین‌نامه مصوب یادشده می‌شوند.

در ادامه رسیدگی جزییات لایحه برنامه هفتم، وزارت آموزش و پرورش مکلف شد، دست کم معادل تعداد معلمانی که به طرق مختلف (بازنشستگی، بازخریدی، استعفا، اخراج) و سایر موارد از خدمت در آموزش و پرورش خارج می‌شوند، صرفاً از طریق دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی استخدام کند.

منبع : خانه ملت
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • زهرا ارسالی در

   پس کسانی که وقت خودشون را میزارن مدرک میگیرن چی میشه پس 😡😡😡

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  دیدگاه

  توسعه