ارسال به دیگران پرینت

فرهنگیان بازنشسته | پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته

پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته چه می‌شود؟ | فعلاً ۶ هزار میلیارد تومان آماده پرداخت است

در حالیکه فعلاً قرار است ۳۰ درصد پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۱ پرداخت شود، فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۲ نیز سؤالات و ابهامات متعددی درباره زمان واریز پاداش پایان خدمت خود دارند.

پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته چه می‌شود؟ | فعلاً ۶ هزار میلیارد تومان آماده پرداخت است

پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته چه می‌شود؟

در حالیکه فعلاً قرار است ۳۰ درصد پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۱ پرداخت شود، فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۲ نیز سؤالات و ابهامات متعددی درباره زمان واریز پاداش پایان خدمت خود دارند.

تأخیرهای طولانی مدت در پرداخت مطالبات و حقوق فرهنگیان همواره به عنوان یکی از مسائل مورد اعتراض معلمان مطرح بوده است و در برخی مواقع برای دریافت این مطالبات، تجمعاتی مقابل مجلس، سازمان برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش شکل می‌گیرد.

هم‌اکنون در ادامه این وضعیت، فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۱، ۱۴ ماه پس از بازنشستگی همچنان چشم انتظار واریز پاداش پایان خدمت خود هستند و در تماس‌های متعدد با خبرگزاری تسنیم نسبت به تأخیر در واریز پاداش پایان خدمت معترض هستند.

انتظار بازنشستگان به سر رسید | واریزی بزرگ برای این دسته از بازنشستگان آغاز شد | تسویه کامل ظرف چند روز آینده

فعلاً ۶ هزار میلیارد تومان واریز می‌شود

با وجود این اعتراضات، رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش به تازگی اعلام کرده است که فعلاً قرار است فقط ۳۰ درصد پاداش پایان خدمت این افراد پرداخت شود.

به گفته وزیر آموزش و پرورش، به طور کلی پاداش بازنشستگی آموزش و پرورش، ۲۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است و دولت نمی‌تواند همزمان تمام آن را پرداخت کند و فعلاً ۶ هزار میلیارد تومان آماده است که به محض تأمین شدن این رقم، پاداش‌ها را می‌دهیم.کار کارشناسی این امر تمام شده و به محض پرداخت، دولت حتی یک روز هم درنگ نمی‌کند و پاداش بازنشستگان را پرداخت می‌کند.

علی فرهادی معاون وزارت آموزش و پرورش دراینباره به تسنیم گفت: تخصیص اعتبار توسط سازمان برنامه و بودجه انجام شده است و در مرحله تأمین نقدینگی در خزانه است به محض تامین توسط خزانه آمادگی پرداخت ۳۰ درصد از پاداش پایان خدمت را داریم. معمولاً کار وقتی به خزانه می‌رود، اعتبار تأمین می‌شود و ممکن است واریز آن به بعد از حقوق آبان ماه موکول شود.

در حالیکه فعلاً قرار است فقط ۳۰ درصد پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۱ پرداخت شود و تکلیف تأمین اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه برای واریز باقیمانده این پاداش مشخص نیست، فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۲ نیز هیچ اطلاعی از زمان واریز پاداش پایان خدمت خود ندارند!

قاعده کلی بدین صورت است که معمولاً فرهنگیان بازنشسته با تاخیر طولانی مدت و گاه یک ساله پاداش پایان خدمت خود را دریافت می‌کنند؛ با این حال پیگیری خبرنگار تسنیم برای اطلاع از زمان واریز پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۲ تا لحظه تنظیم این مطلب از سوی وزارت آموزش و پرورش بدون پاسخ بوده است.
منبع : تسنیم
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   سلام. اگر خواهان اجرای عدالت باشید، درصورت تاخیر باید باتوجه به تورم سود آن هم پرداخت شود ، چون که بعد از یکسال وبیشتر پاداش ارزش واقعی خود را از دست میدهد .

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  دیدگاه

  توسعه