ارسال به دیگران پرینت

وزارت خارجه | وزارت خارجه عربستان

وزارت خارجه عربستان خواستار رفع محاصره غزه شد | تاکنون یک هزار و ۷۹۹ فلسطینی در حملات اسرائیل به شهادت رسیده

وزارت خارجه عربستان در بیانیه‌ای ضمن مخالفت قاطع خود با جابه‌جایی اجباری مردم غزه خواستار رفع محاصره و ارسال کمک‌های انسانی به غزه شد.در ادامه برای اطلاع از جزئیات بیانیه وزارت خارجه عربستان با ما همراه باشید.

وزارت خارجه عربستان خواستار رفع محاصره غزه شد |  تاکنون یک هزار و ۷۹۹ فلسطینی در حملات اسرائیل به شهادت رسیده

وزارت خارجه عربستان خواستار رفع محاصره غزه شد

وزارت خارجه عربستان در بیانیه‌ای ضمن مخالفت قاطع خود با جابه‌جایی اجباری مردم غزه خواستار رفع محاصره و ارسال کمک‌های انسانی به غزه شد.در ادامه برای اطلاع از جزئیات بیانیه وزارت خارجه عربستان با ما همراه باشید.

 به نقل از النشره لبنان، وزارت خارجه عربستان سعودی روز جمعه با صدور بیانیه‌ای مخالفت قاطع خود را درباره درخواست‌ها در کوچاندن اجباری مردم غزه تاکید کرد.

بر پایه این گزارش، وزارت خارجه عربستان افزود: ما خواستار رفع محاصره از برادرانمان در غزه هستیم.

در این بیانیه آمده است که ریاض خواستار طرف‌های درگیری به پایبندی به قوانین انسانی و بین‌المللی است و طرف‌های درگیر را به پذیرش ابتکار عمل صلح کشورهای عربی با هدف حل و فصل همه جانبه و عادلانه و تشکیل دولت مستقل فلسطینی در مرزهای اشغالی ۱۹۶۷ و برقراری مذاکرات برای صلح طبق بندهای مصوب شورای امنیت و سازمان ملل دعوت می‌کند.

توئیت پر بازدید خبرنگار فلسطینی از غزه

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه روز جمعه اعلام کرد که از آغاز نبرد «طوفان الاقصی» تاکنون یک هزار و ۷۹۹ فلسطینی در حملات اسرائیل به شهادت رسیده و ۶ هزار و ۳۸۸ نفر دیگر نیز مجروح شدند.

گفتنی است ارتش اسرائیل روز جمعه در بیانیه‌ای از تمام ساکنان شهر غزه خواست منازل خود را تخلیه و به سمت جنوب حرکت کنند.

سازمان ملل متحد نیز روز جمعه اعلام کرد: ارتش اسرائیل اطلاع داد که حدود ۱.۱ میلیون فلسطینی در غزه باید ظرف ۲۴ ساعت آینده به سمت جنوب نوار غزه حرکت کنند.

یک منبع آگاه در گفت‌وگوی اختصاصی با «میدل ایست نیوز» از جزئیات طرح آمریکا و اسرائیل برای انتقال یک میلیون ساکن نوار غزه به کشورهای عربی برای «با خاک یکسان کردن غزه» خبر داد.

به گفته این منبع که نخواسته نامش فاش شود، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا، در چند ساعت اخیر تماس‌های گسترده و مذاکرات فشرده‌ای با مقامات امنیتی و سیاسی منطقه داشته تا آنان را به پذیرش ساکنان نوار غزه متقاعد چون ارتش اسرائیل در بیرون مرزهای غزه آماده «با خاک یکسان کردن غزه» است.

این منبع با تأکید بر اینکه تعبیر «با خاک یکسان کردن» تعبیری است که بلینکن عیناً به کار برده افزوده که طرح آمریکا شامل انتقال یک میلیون شهروند ساکن نوار غزه به مصر و پس از آن توزیع آنها میان عربستان و اردن و قطر و امارات است.

منبع : مهر
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه