ارسال به دیگران پرینت

سرخ کردن بادمجان با روغن کمتر | روش سرخ کردن بادمجان با روغن کمتر

یه عمر بادمجون رو اشتباه سرخ میکردیم! | یکبار برای همیشه روش سرخ کردن بادمجان با روغن کمتر رو یا بگیر! | مخصوص وقتایی که روغن کم داری! + ویدئو

برای اطلاع از روش سرخ کردن بادمجان با روغن کمتر با ما در ادامه همراه باشید.

یه عمر بادمجون رو اشتباه سرخ میکردیم! | یکبار برای همیشه روش سرخ کردن بادمجان با روغن کمتر رو یا بگیر! | مخصوص وقتایی که روغن کم داری! + ویدئو

 روش سرخ کردن بادمجان با روغن کمتر

برای اطلاع از  روش سرخ کردن بادمجان با روغن کمتر با ما در ادامه همراه باشید.

برای سرخ کردن بادمجان معمولاً روغن زیاد مصرف می شود. اگر دنبال راهی برای سرخ کردن بادمجان با روغن کم هستید، در ادامه قرار است ۸ روش عالی برای سرخ کردن بادمجون با جذب روغن کمتر رو براتون بنویسیم که همشون واقعا جواب میدن و به شخصه تست کردم. و با انجام آنها واقعا بادمجون روغن کم می کشد. این پست رو از دست ندید و با من همراه باشید.

مگه میشه آدم قید خورشت قیمه بادمجان خوشمزه و کشک بادمجون رو بزنه. ولی همیشه وقتی بادمجون رو سرخ می کنیی و میبینی ظرف روغن نصفه شد، دیگه اشتیاق آدم برای سرخ کردن دوباره بادمجون کم میشه. ولی اگر این روش های عالی برای سرخ کردن بادمجان با روغن کم رو بخونید، دیگه بعد از سرخ کردن بادمجون عذاب وجدان نمی گیرید بخوریشون یا نه!

توجه: برای اینکه بادمجان موقع سرخ کردن روغن کم جذب کند. این دو اصل را برای سرخ کردن بادمجان رعایت کنید:

 • همیشه بادمجان تازه تهیه کنید. بادمجان هرچه کهنه تر باشد، بیشتر روغن می گیرد.
 • موقع سرخ کردن بادمجان باید شعله گاز متوسط باشد. اگر حرارت شعله گاز کم باشد، باعث جذب روغن بیشتر می شود.
 • همیشه برای اینکه هم طعم بادمجان خوشمزه تر بشه و تلخی آن گرفته بشه و همچنین موقع سرخ کردن روغن کم بکشه بادمجان را بعد از پوست کندن و بریدن حداقل ۳۰ دقیقه در آب نمک قرار دهید. حتی می تونید از شب قبل بادمجونا رو در آب نمک بخوابونید.

روش اول برای سرخ کردن بادمجان با روغن کم

سرخ کردن بادمجان با روغن کم با سفیده تخم مرغ

بادمجان ها را پوست بکنید، در تیکه‌های دلخواه آن‌ها را برش بزنید و داخل آب نمک فراوان حداقل نیم ساعت قرار دهید.

بعد یک دور بادمجان‌ها را آب بکشید که شور نباشند. یک عدد سفیده تخم مرغ را داخل کاسه بزنید تا باز شود.

قبل از اینکه بادمجان را داخل روغن قرار دهید، تا سرخ شود؛ با دست یا با قلمو روی سطح آن در حد یک لایه‌ی خیلی نازک، سفیده تخم مرغ بکشید. (توجه کنید که نیاز نیست خیلی سفیده به سطح بادمجان بزنید.)

در این روش یک عدد سفیده برای تعداد زیادی بادمجان کافیه و اصلاً بادمجان بوی سفیده تخم مرغ را نمی‌گیره. چون مقدار سفیده‌ای که روی سطح بادمجان می‌کشیم، کم بوده و همچنین همان مقدار کم هم سرخ می‌شه.

اگر یه غذای آسون و سه سوته میخوای، یتیمچه درست کن! | با این روش انقدر خوشمزه میشه که همه عاشقش میشن! | طرز تهیه یتیمچه با کدو و بادمجان + ویدئو

سرخ کردن بادمجان با سفیده تخم مرغ روشی است که من همیشه برای سرخ کردن بادمجون های خودم استفاده می‌کنم و ازش خیلی راضی هستم. به نظرمن این روش بهترین روش برای جذب کمترین روغن هنکام سرخ کردن بادمجان هست.

توجه: هرچه بیشتر بادمجان داخل آب با نمک فراوان بماند در هنگام سرخ کردن کم‌تر روغن می‌کشد. اگر می توانید یک شب تا صبح آن ها را داخل آب نمک بگذارید.

روش دوم:

در این روش برای سرخ کردن بادمجان با روغن کم ، آب و نمک می‌گذاریم. (نمک به مقدار لازم، که بادمجان ها شور نشوند.) به جوش بیاید و بادمجان‌ها را که به تیکه‌های دلخواه برش دادیم؛ حدود دو الی سه دقیقه می‌گذاریم بجوشند. آنها را داخل آبکش می ریزیم تا آب زیادی بادمجان برود. بعد آن‌ها را سرخ می‌کنیم.

این روش هم روغن کمی مصرف می‌شود. اما یکم،(تاکید می‌کنم یکم! ) بادمجان نرم‌تر از روش اول می‌شود و حالت آبپز می‌گیرد. اما این روش هم برای جذب روغن کمتر توسط بادمجون خیلی خوب جواب می‌دهد.

روش سوم :

در این روش هم اول از همه بادمجان ها را حداقل ۳۰ دقیقه در آب نمک فرآوان می خوابانیم. بعد با سطح بادمجان ها قبل از اینکه آن‌ها را سرخ کنید؛ کمی ماست بزنید.

این راه هم برای جذب کم تر روغن در بادمجان جواب می دهد. اما طبق تجربه من وقتی سفیده تخم مرغ بزنیم، بادمجان روغن کم تری نسبت به این روش جذب می کند.

روش چهارم :

در این روش برای اینکه بادمجان روغن کم به خود بگیرد :

 • بادمجان ها را پوست کنده و برای حداقل نیم ساعت در آب نمک قرار دهید.
 • روغن را در ماهیتابه بریزید و صبر کنید تا خوب خوب داغ شود. بادمجان ها در روغن داغ قرار دهید و اجازه دهید با حرارت تقریباً بالا سرخ شوند. حرارت بالا باعث می شود بادمجان کم تر روغن به خود بگیرد .
 • بادمجان های سرخ شده در یک قابلمه که در آن حدود یک الی دو لیوان آب ریختید و آب در حال جوشیدن است، قرار دهید و بعد از یک دقیقه جوشیدن آن ها، آب قابلمه را خالی کنید. وقتی بادمجان در آب می جوشد تمام روغن هایی که به خود گرفته به آب پس می دهد.
 • بعد بامجان ها را در خورشت و جایی که می خواهید استفاده کنید.

این روش برای کسانی که دوست ندارند از سفیده تخم مرغ استفاده کنند؛ عالی است. اما مصرف روغن آن مانند قبل است و در واقع ما در این روش روغن های اضافی را دور می‌ریزیم.

همچنین اگر شرایط فراهم نبود و نشد از ۳ روش گفته شده در ابتدا، بادمجان ها را سرخ کنی و آن‌ها کلی روغن جذب کردند، این روش یک ترفند عالی برای حذف روغن زیادی در بادمجان سرخ شده است.

روش پنجم: جذب روغن کم توسط بادمجان با گوجه

این روش رو تینای عزیز لطف کردند و در دیدگاه ها نوشتن منم این روش رو تست کردم و خوب بود.

 • کافیه بعد از خواباندن بادمجان در آب نمک یک گوجه را دو نیم کنید یا آب آن را بگیرید.
 • روی سطح بادمجان گوجه بمالید و بگذارید برای سرخ شدن.

روش ششم:

برای کمتر بردن روغن هنگام سرخ کردن بادمجان ابتدا بادمجان را در تابه بدون روغن کمی تفت میدیم و بعد داخل ماهیتابه روغن می ریزیم و بادمجونا رو با روغن سرخ میکنیم.

روش هفتم:

برای اینکه بادمجان روغن کم ببره. بعداز اینکه بادمجون رو پوست گرفتید. و از وسط دو نیم نیم کردید، با فرچه بادمجون رو روغن بمالید و نیاز نیست توی ماهیتابه روغن بریزید با همون روغن که بهش زدید بذارید توی ماهیتابه سرخ میشه و عالی درمیاد.

روش هشتم: 

موقع سرخ کردن بادمجون مقدارى آب و مقدار کمى روغن داخل ماهیتابه بریزین، بذارین جوش  بیاد، بادمجونا رو کف ماهیتابه بچینید و حرارت رو متوسط کنید و درش رو ببندید. بعداز مدتى آبش تموم میشه و شروع به سرخ شدن می کند وقتی یه طرفش سرخ شد برگردونین. که طرف دیگه هم سرخ شود برای طرف دیگه دوباره روغن لازم نداره.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی