ارسال به دیگران پرینت

فاطمه مسعودی فر | فاطمه مسعودی فر کیست؟ | فاطمه مسعودی فر در جیران

فاطمه مسعودی فر کیست؟ | بیوگرافی بازیگر معروف سریال جیران

چقدر فاطمه مسعودی فر را می شناسید.فاطمه مسعودی فر بازیگر سریال معروف جیران در دنیای واقعی کیست؟ در ادامه با فاطمه مسعودی فر آشنا شوید.

فاطمه مسعودی فر کیست؟ | بیوگرافی بازیگر معروف سریال جیران

فاطمه مسعودی فر

چقدر فاطمه مسعودی فر را می شناسید.فاطمه مسعودی فر بازیگر سریال معروف جیران در دنیای واقعی کیست؟ در ادامه با فاطمه مسعودی فر آشنا شوید.

فاطمه مسعودی فر کیست؟

فاطمه مسعودی فر بازیگر تئاتر و تلویزیون متولد ۵ اسفند ۱۳۷۵ در تبریز اسـت. او کـه اصالتا تبریزی اسـت دانش آموخته رشته رشته ی ادبیات انگلیسی اسـت و تسلط کامل بـه زبان انگلیسی دارد و بتازگی در سریال جیران ایفای نقش کرده اسـت. خانم فاطمه مسعودی فر در ابتدا از سال 1394 بازیگری را در تئاتر آغاز کرده ودر سال 1398 وارد حرفه ی بازیگری در صدا و سیما شده اسـت.

او فعالیت خود در رشته ی بازیگری را از زمان تحصیلات دانشجویی آغاز نموده و بعد برای نقش آفرینی در فیلمی بـه نما «پوست» با کارگردانی بهرام و بهمن اراک بـه دنیای سینما قدم گذاشت. دومین فعالیت او در حوزه تلویزیون بازی در سریال «جیران» اسـت کـه محبوبیت و شهرت خوبی را برای او رقم زد. برای نقش آفرینی در فیلم سینمایی پوست، نامزد اخذ جایزه برترین بازیگر زن از سوی جشن حافظ گردید.

فاطمه مسعودی فر کیست؟

تحصیلات فاطمه مسعودی فر

وی تحصیلات خودرا در رشته ی ادبیات انگلیسی بـه اتمام رساند، اما برای حرفه ی خود وارد دنیای هنر در عرصه ی تئاتر، تلویزیون و سینما شد. فاطمه خانم خواهری بزرگ‌تر از خودش بنام نازی دارد کـه خانواده ی ۴ نفره آن ها را تشکیل می‌دهد.

فاطمه مسعودی فر چگونه بازیگر شد؟

خانم فاطمه مسعودی فر نحوه ی انتخاب خود برای حضور در فیلم پوست را اینگونه بیان کرد: یکی از دوستانم تئاتری در آموزشگاه شکلک بر روی صحنه داشت کـه یکی از بازیگران خانوم مریض شد. او از مـن تقاضای کرد کـه بجای آن بازیگر بروم. در یکی از نمایشها آقای بهمن ارک و وحید فرشی نمایش مـن را پسندیدند و منجر بـه آشنایی مـا شد.

فاطمه مسعودی فر

بازیگر نقش مارال در فیلم پوست

محتوای فیلم دیدنی و جذاب پوست مربوط بـه پسری بنام ” آراز” اسـت.این پسر عاشق دختری مسیحی بنام مارال می‌شود. فاطمه مسعودی فر در فیلم پوست در نقش دختری بنام مارال بـه ایفای نقش میپردازد. وی در رابطه با نقش مارال کـه وی آنرا بازی میکند، چنین بیان می دارد: این اولین تجربه سینمایی مـن بودو خوشحالم کـه با این تیم اولین تجربه ام را آغاز کردم. لوکیشن های فیلم برایم لذت بخش بود.

هم چنین او در مورد دشواری های این نقش اضافه می‌کند: بهمن ارک حساسیت های زیادی داشت. او همیشه بـه مـن گوشزد می‌کرد کـه وقتش اسـت خودت را ثابت کنی و از فرصتت استفاده کنی و آنرا از دست ندهی. برادران ارک و جواد قامتی چـه سر صحنه و چـه در تمرینات و حتی بعد از فیلم برداری برای تصمیمات آینده کاری مـن کمک بسیاری بـه مـن کردند و مـن مدیون این سه نفر هستم.

فاطمه مسعودی فر در سریال جیران

او در دومین تجربه حرفه ای خود اینبار در تلویزیون با بازی در سریال جیران در نقش سارای گرجی بـه خوبی درخشید. سریال جیران بازگوی زمان ناصر الدین شاه و بعد از بـه قتل رسیدن امیرکبیر دارای ژانر عاشقانه و خانوادگی می باشد، دراین داستان بـه شاه قاجار ناصر الدین شاه بـه بازیگری بهرام رادان و عاشق یکی از زن های حرمسرای خویش بـه اسم جیران «با بازیگری پریناز ایزدیار» می‌پردازد.

اسم اصلی جیران خدیجه تجریشی با لقب فروغ السلطنه از زنان مورد علاقه و اولین سوگلی شاه قاجار اسـت. این اثر کـه درسال ۱۴۰۰ از طریق شبکه نمایش خانگی مهمان خانه های مردم شد بسیاری از مردم رابا خود همراه کرده و پای تلویزیون نشاند. این فیلم با قلم نویسندگان حسن فتحی و احسان جوانمرد و کارگردانی حسن فتحی و تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه تولید و روانه بازار گردید.

تلفیق ادبیات با هنر و سینما

دوست دارم زندگی آینده ام یک تلفیقی از ادبیات و هنر باشد، ادبیات یعنی هنر نوشتن و سینما یعنی خلق کردن یک اتفاق و روایت کردنش در تصویر و تلفیق کردن این دو، دقیقا آن چیزی است که دوست دارم به سمتش بروم.

فاطمه مسعودی فر

کار با آدم های سالم

امیدوارم تو پروژه هایی قرار بگیرم که آدم های سالمی باشند، خیلی شنیدم که سینما خطرناک است، اما معتقدم هر جوری که خودش رفتار کند باهاش رفتار می شود.

پنجاه سال دیگر

دوست دارم وقتی 50 ساله دیگر به خودم و کارنامه ام نگاه می کنم به جایی رسیده باشم که از خودم و درون خودم راضی باشم نه اینکه به تعداد فیلم هایی که کار کردم فکر کنم.

ازدواج و همسر فاطمه مسعودی فر

فاطمه مسعودی فر هنوز ازدواج نکرده و مجرد اسـت. هر گونه اخبار درمورد روابط این بازیگر کـه در شبکه های اجتماعی و کانال ها نقل می‌شود، غیر معتبر اسـت. 

بیوگرافی فاطمه مسعودی فر

نکات جالب درمورد فاطمه مسعودی فر

از بازیگران مورد علاقه ی خانم مسعودی فر می‌توان بـه لیلا حاتمی و ساره بیات اشاره کرد. فاطمه خانم مسعودی فر باوجود سن کم و تنها دو بازی در سینما و تلویزیون، و حضوری پیش ازآن در تئاتر دارای محبوبیت و شهرت نسبتا خوبی می‌باشد. این بازیگر تا کنون درکنار بازیگرانی از جمله: بهرام رادان، پریناز ایزدیار، مریلا زارعی، رعنا آزادی ور، بابک حمیدیان، امیر جعفری و گلاره عباسی ایفای نقش کرده اسـت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه