ارسال به دیگران پرینت

سردرد | درمان سردرد

دیگر دارو مصرف نکنید! | معرفی روش‌هایی ساده برای درمان سردرد

برای اطلاع از روش‌هایی ساده برای درمان سردرد در ادامه این خبر باما همراه باشید.

دیگر دارو مصرف نکنید! | معرفی روش‌هایی ساده برای درمان سردرد

معرفی روش‌هایی ساده برای درمان سردرد 

برای اطلاع از روش‌هایی ساده برای درمان سردرد در ادامه این خبر باما همراه باشید.

اگر امروز صبح با سردرد شدید از خواب بیدار شدید، قطعا تنها نیستید. یک مطالعه در سال ۲۰۲۲ نشان داد که از هر شش نفر در سراسر جهان حدود یک نفر هر روز نوعی سر درد را تجربه می‌کند. نویسندگان نروژی این مطالعه دریافتند که بیشتر آنها از میگرن یا سردرد تنشی رنج می‌برند.

در حالی که بسیاری از این سردردها را می‌توان با مسکن های رایج مانند پاراستامول (استامینوفن)، ایبوپروفن یا آسپرین درمان کرد، برخی از آنها ازجمله سردرد تنشی اغلب به روش های دیگری قابل درمان هستند.

آنیشا جوشی (Anisha Joshi)، متخصص استئوپاتی (استخوان درمانی) که دارای چندین کلینیک در بریتانیاست، نکا ت شگفت انگیزی را که با مراجعان خود که با سردرد دست و پنجه نرم می‌کنند به اشتراک می‌گذارد در اینجا برای استفاده همگان ارائه کرده است.

خوردن این مواد غذایی باعث سردرد میشود | این مواد غذایی را نخورید

۱. برای درمان سردرد گردنتان را ماساژ دهید

برخی از مطالعات نشان می‌دهد که سردرد تنشی زمانی رخ می‌دهد که عضلات گردن و جمجمه بیش از حد منقبض یا کشیده می‌شوند. این متخصص توضیح می‌دهد که شل کردن عضلات گردن و پشت می‌تواند به کاهش تنش که ممکن است دلیل سردرد باشد کمک کند. او می‌گوید: «سعی کنید از انگشتان خود برای ماساژ پایه جمجمه خود برای حدود ۳۰ ثانیه استفاده کنید.»

۲. عضلات گردن خود را تقویت کنید

آنیشا پیشنهاد می‌کند که صرف چند دقیقه در روز برای تقویت عضلات گردن می‌تواند به جلوگیری از سردرد در آینده کمک کند. او می‌گوید: «قرار دادن دست در کنار سر و فشار دادن در هر جهت برای حدود ۱۰ ثانیه می‌تواند کمک‌کننده باشد.»

 
 

۳. آب بیشتری بنوشید

همیشه به ما می‌گویند بیشتر آب بنوشیم. اما واقعا چقدر باید آب بنوشیم تا هیدراته بمانیم؟ با توجه به صحبت‌های این استئوپات، ما باید حداقل ۱.۵ لیتر در روز – یا هشت لیوان – را هدف قرار دهیم. او توضیح می‌دهد: «این کار شما را هیدراته نگه می‌دارد، به این معنی که مغز و سایر بافت‌های شما منقبض نمی‌شوند که بخواهند از جمجمه دور شده، به اعصاب فشار بیاورند و باعث درد شما می‌شوند.»

۴. خواب کافی داشته باشید

مطالعات بی‌شماری فواید سلامتی فراوان بستن چشم‌ها را نشان داده‌اند. بنابراین جای تعجب نیست که یک خواب خوب شبانه می‌تواند از سردردهای بد شما نیز جلوگیری کند. برای بزرگسالان بین ۱۸ تا ۸۰ سال، خواب کافی بین ۶ تا ۱۱ ساعت متغییر است. آنیشا پیشنهاد می‌کند که هر شب بین هفت تا ۹ ساعت بخوابید. او توضیح می‌دهد: «این کار باعث می‌شود که بدن شما همیشه به خوبی استراحت کند و به مبارزه با بیماری‌هایی که ممکن است منجر به احساس خستگی یا سردرد شود، کمک کند.»

۵. دندان هایتان را چک کنید

اغلب سردردهای صبحگاهی نتیجه مستقیم درد فک است که می‌تواند از فشار دادن دندان ها در شب به وجود آید. آنیشا می‌گوید: «اگر دندان‌های شما به درستی روی هم قرار نگیرند، می‌تواند باعث شود که عضلات فک سخت‌تر کار کنند و در نهایت منجر به کشیدگی شوند و این می‌تواند دلیل سردرد شما باشد.» او توصیه می‌کند که سعی کنید به دندانپزشک مراجعه کنید تا دندان‌هایتان را تراز کند یا یک محافظ دهان برای استفاده در شب به شما بدهد که می‌تواند به کاهش تنش کمک کند.

منبع: اقتصاد آنلاین
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی