ارسال به دیگران پرینت

حسن غفوری‌فرد | درگذشت حسن غفوری‌فرد

اقامه نماز رئیس دولت اصلاحات بر پیکر غفوری فرد در حسینیه جماران

مراسم وداع و تشییع پیکر مرحوم حسن غفوری‌فرد وزیر اسبق نیرو و نماینده ادوار مجلس ظهر امروز با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در حسینیه جماران برگزار شد.

اقامه نماز رئیس دولت اصلاحات بر پیکر غفوری فرد در حسینیه جماران

مراسم وداع و تشییع پیکر مرحوم حسن غفوری‌فرد وزیر اسبق نیرو و نماینده ادوار مجلس ظهر امروز با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در حسینیه جماران برگزار شد.

752151fe-abdb-4d6e-b7d6-2af1ad8991d9

این مراسم از ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه با حضور جمعی از شخصیت های سیاسی کشور از جمله حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی، سید علی اکبر صالحی، اسدالله بادامچیان، سید کاظم اکرمی، مصطفی کواکبیان، کمال خرازی، سید محمد غرضی، یاسر هاشمی رفسنجانی، مهدی هاشمی رفسنجانی، حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری و محمود واعظی آغاز شد.

حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری در مراسم تشییع مرحوم حسن غفوری فرد گفت: شهید چمران و برخی از شهدای بلند آوازه ای که در جنگ تحمیلی به میدان آمدند و جمعی از مدیران کشور مثل دکتر غفوری فرد، فرهیختگانی بودند که زمان شاه در راه خدا هجرت علمی کردند و در دانشگاه های معتبر جهان به تحصیل مشغول شدند اما هیچ کدام از موارد بازدارنده باعث نشد که خدشه ای به ایمان آنها وارد شود و در کنار درس خواندن ساماندهی دینی و ایمان به خدا را فراموش نکردند؛ و مهمتر از آن، مردم و آزادی کشور را فراموش نکردند و از طریق واسط های فداکار با امام رابطه برقرار کردند و هسته فداکاری فراهم کردند که ذخیره ای برای کشور شدند. نقش این مؤمنان برجسته در انقلاب ما بسیار برجسته است و اگر نقش اینها نبود، پیام امام به درستی به جهانیان نمی رسید. ذخیره های علمی کشور در خارج از کشور باید بدانند که بدهکار ملت هستند و برای ادای این دین مثل شهید بابایی باید برگردند و جانشان را در طبق اخلاص برای کشور بدهند. مدیر ارزشمندی مثل آقای غفوری فرد می توانست به عنوان یک نخبه علمی در آمریکا بماند. اما آمد و در دولت شهید رجایی و پست های دیگر هرگز مشی مؤمنانه و عمل صالح را فراموش نکرد و هرگز از دایره انصاف، اخلاق و احترام به دیگران خارج نبود و سیاست را در خدمت به اسلام پاس می داشت و یک هیاتی بصیر تمام عیار بود.

این مراسم با اقامه نماز حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی بر پیکر دکتر غفوری فرد به پایان رسید.

پیکر دکتر غفوری فرد صبح فردا(شنبه) در حرم امام رضا(ع) به خاک سپرده می شود.

منبع: جماران
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   مهدی هاشمی رفسنجانی و یاسر هاشمی رفسنجانی ملعون ، آدم شدند؟!!!!!!!!!!! اسهال طلبان برای همیشه به زباله دان تاریخ پرتاب شدند.

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی