ارسال به دیگران پرینت

آماده باش در تهران | صدور آماده باش در تهران

صدور آماده باش در تهران | تهرانی‌ها مراقب باشند

در پی کاهش چهار تا هشت درجه ای دمای تهران، مدیریت بحران این استان هشدار مهمی صادر کرد.

صدور آماده باش در تهران | تهرانی‌ها مراقب باشند

صدور آماده باش در تهران 

در پی کاهش چهار تا هشت درجه ای دمای تهران، مدیریت بحران این استان هشدار مهمی صادر کرد.

  حامد یزدی مهر، بعد از ظهر یکشنبه با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی در استان تهران اظهار داشت: طبق اعلام سازمان هواشناسی از امشب یکشنبه ۱۸ دی ماه تا سه شنبه ۲۰ دی ماه در ارتفاعات شاهد بارش باران و برف، مه، وزش باد شدید و کولاک خواهیم بود.

یزدی مهر با بیان اینکه برای روز چهارشنبه ۲۱ دی ماه نیز همین پیش بینی‌ها برای سطح استان به ویژه در نیمه شمالی شده است، گفت: با این مخاطرات اختلال در سفرها و کاهش دید و لغزندگی جاده مورد انتظار است.

مدیر کل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به پیش بینی‌های هواشناسی مبنی کاهش دمای چهار تا هشت درجه‌ای و ماندگاری هوای سرد در برخی مناطق شمالی و به تبع آن کاهش دمای بیشینه به زیر صفر در استان تهران افزود: توصیه اکید مدیریت بحران به کشاورزان استان این است که آماده اقدامات پیشگیرانه مقابله با سرما باشند.

وی در خصوص اقدامات پیشگیرانه مقابله با سرما توسط کشاورزان عنوان داشت: کشاورزان می‌توانند از کودهای پتاسه (سولوپتاس) و ترکیبات بر روی (مانند فروت ست) و کودهای اسید آمینه به صورت غیر مستقیم در بالای تاج درختان جهت مقاوم سازی درختان به سرما استفاده کنند.

یزدی مهر در خصوص وزش باد شدید نیز به کشاورزان استان تهران هشدار داد و بیان داشت: به همه کشاورزان توصیه می‌شود نسبت به استحکام نهال‌های تازه کشت شده با نصب قیم جهت مقاومت در برابر باد، خودداری از محلول پاشی و سمپاشی، استحکام و ترمیم سقف و سازه‌های گلخانه‌ها، عدم انجام آبیاری به دلیل جلوگیری از سست شدن ریشه گیاهان در باد اقدام کنند و این توصیه‌ها را در دستور کار قرار دهند.

منبع: ايسنا
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۷ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی