ارسال به دیگران پرینت

حقوق بازنشستگان | بازنشستگان | افزایش حقوق بازنشستگان

حقوق ۹ میلیونی برای این بازنشستگان | افزایش مجدد حقوق بازنشستگان با همسان‌سازی

جزئیات افزایش مجدد حقوق بازنشستگان با همسان‌سازی را در ادامه بخوانید.

حقوق ۹ میلیونی برای این بازنشستگان | افزایش مجدد حقوق بازنشستگان با همسان‌سازی

جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان با همسان‌سازی را در ادامه بخوانید.

در حال حاضر همسان سازی حقوق بازنشستگان نیازمند 30 هزار میلیارد تومان اعتبار است و ودولت برای تامین آن باید شرکت های دولتی را واگذار کند.

​​واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به همراه یک ماه معوق سایر سطوح از دیگر اقدامات وزارت کار در سال 1401بود. در تازه‌ترین اظهار نظر رییس کمیسیون برنامه و بودجه تاکید کرده که اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان با هدف ایجاد عدالت در پرداخت‌ها در برنامه هفتم توسعه محقق خواهد شد.در حالی که قرار بود همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از ابتدای سال در حقوق‌ها درنظر گرفته شود،اما تاکنون این طرح اجرایی نشده است. سه میلیون و 600 هزار بازنشسته در انتظار اجرای مصوبه قانونی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان هستند.در ادامه آخرین اخبار از همسان سازی حقوق بازنشستگان را می خوانید.

مهرداد گودرزوند چگینی گفت: در حال حاضر همسان سازی حقوق بازنشستگان نیازمند 30 هزار میلیارد تومان اعتبار است و ودولت برای تامین آن باید شرکت های دولتی را واگذار کند.

نایب رئیس اول کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات ضمن اشاره به اینکه دولت برای تامین مالی همسان سازی حقوق بازنشسته ها فروش ۳۰ هزار میلیارد تومان اموال در نظر گرفته است، گفت: همچنین ۳۰ هزار میلیاد تومان برای نوسازی کشاورزی دولت باید از محل مولدسازی بخش دارایی ها تامین کند.

مهرداد گودرزوند چگینی با بیان اینکه در شرایط کنونی ده ماه از سال گذشته و اگر بودجه سال ۱۴۰۱ تامین نشود عملا برنامه های کشور اجرا نمی شوند، افزود: باید دولت برخی از شرکت ها را به بخش خصوصی واگذار کند تا ضمن اینکه هزینه های خود را در بخش نگهداری این اموال کاهش دهد ، بخش خصوصی هم از این دارایی ها برای توسعه اشتغال بهره مند شود.

او با تاکید بر اینکه وزارت امور اقتصاد و دارایی باید از واگذاری ها به عنوان راهکارهای خروج از کسری بودجه حرکت کند، تصریح کرد: پیش از این دولت خیلی در واگذاری دارایی ها مازاد خوب عمل نکرده و شاید دستگاه های دولت خیلی تمایلی به اجرای آن ندارند اما اگر به سمت مولدسازی نرویم با مشکل مواجه خواهیم شد.

در سال جاری دولت موضوع افزایش حقوق نیروهای مسلح و همچنین همسان سازی حقوق بازنشسته ها را در نیمه امسال اجرایی کرد و بخشی از این اعتبارات در بودجه ۱۴۰۱ پیش بینی نشده بود، به همین دلیل هزینه مازادی را ایجاد کرده که می تواند به کسری بودجه کشور دامن بزند، از این رو دولت باید شفاف سازی کند که این ۳۰ هزار میلیارد تومانی برای همسان سازی حقوق بازنشسته ها در نظر گرفته از کجا تامین خواهد شد؟ هرچند وزارت اقتصاد اعلام کرده که از محل واگذاری دارایی ها تامین می شود، اما جزئیات آن هنوز اطلاع رسانی نشده و از آنجایی که بودجه 1402 هم در حال بررسی است ابتدا باید وضعیت اعتبارات سال ۱۴۰۱ تعیین تکلیف شود.

مبلغ حقوق بازنشستگان در سال 1402

نماینده گرمی و نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس نوشته است: دولت به دنبال افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها در سال آینده است. با وضعیت فعلی جامعه و با توجه به تورم موافق افزایش ۲۰ درصد حقوق‌ها نیستیم. افزایش حقوق‌ها برای سال آینده باید بیش از ۲۰ درصد باشد. در حال رایزنی با دولت هستیم که با توجه به تورم حقوق‌ها بیش از ۲۰ درصد افزایش پیدا کند.

 

همچنین اصغر سلیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی حقوق در لایحه بودجه ۱۴۰۲، گفت: با توجه به گرانی‌ها و افزایش تورم در کشور، بخش کارمندی مظلوم واقع شده است. کالاها بیش از ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته‌اند و اگر ۱۰ تا ۲۰ درصد به حقوق‌ها اضافه شود جوابگوی تورمی که در جامعه وجود دارد، نیست. وی درباره اینکه به چه میزان حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال ۱۴۰۲ باید افزایش پیدا کند، گفت: حقوق کارمندان و بازنشستگان باید حدود ۳۰ درصد افزایش پیدا کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: افزایش حقوق کارمندان از همین ماه آبان، اصلاحات انجام می‌شود و ما به تفاوت مهرماه در همین حقوق آبان پرداخت می شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه، بررسی جداول لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی را به صلاح ندانست و گفت: جداول بودجه امسال دیر هنگام و در مردادماه به دولت ابلاغ شد و از این جهت، بررسی دو مرحله ای این لایحه در مجلس، یکپارچگی برنامه‌های دولت را دچار مشکل می‌کند.

سیدمسعود میرکاظمی درباره طرح مجلس برای بررسی دو مرحله‌ای بودجه‌های سالانه کشور، گفت: وقتی قانونی در مجلس تصویب می‌شود، ملزم به اجرا هستیم و باید تبعیت کنیم.

در ادامه نظر دولت را بر این دانست که نخست مجلس اجازه دهد تا دولت لایحه خود را برای اصلاح ساختار به مجلس شورای اسلامی ارایه دهد.

میرکاظمی به کار مشترک با کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اشاره کرد و گفت: این کمیسیون در طرحی درخواست کرد تا با مشارکت و همراهی دولت، آن را پیش ببرند و ما هم این کار را کردیم و با توجه به همکارهای نزدیک تلاش می‌کنیم تا به نقطه نظر مشترک برسیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه توضیح داد: اما نمایندگان در طرحی دوفوریتی خواستند تا روند بررسی لایحه بودجه به صورت دومرحله‌ای باشد که مرحله نخست تبصره ها و مرحله دوم جداول بررسی شود؛ ما ارسال جداول بودجه به مجلس را به صلاح نمی دانیم زیرا مردادماه امسال جداول بودجه ۱۴۰۱ به دولت ابلاغ شد و از این جهت جمع کردن یکپارچگی برنامه‌های دولت دچار مشکل می‌شود.

میانگین پرداخت حقوق امسال

وی میانگین پرداخت حقوق در سال گذشته را ۷ میلیون و ۷۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: این رقم اکنون به ۹ میلیون و ۲۴۱ هزار تومان رسیده است.

شیرمحمدی با بیان اینکه میانگین سن بازنشستگی در استانداردهای جهانی ۱۳ سال کمتر از سن امید زندگی است، افزود: در حال حاضر میانگین سن بازنشستگی در صندوق بازنشستگی کشوری به حدود ۵۲ سال (۵۱.۵۵سال) رسیده و با توجه به افزایش سن امید به زندگی، میانگین پرداخت حقوق و مستمری به ۲۹ سال رسیده است که با استانداردهای موجود فاصله زیادی دارد که امیدواریم که نمایندگان مجلس این موضوع را در نظر داشته باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   پس تکلیف بازنشستگانی تأمین اجتماعی که قبل از اسفندماه سال گذشته بازنشسته شدند و طبق قانون باید همسان سازی حقوق شان انجام شود چه میشود خواهشاً به اطلاع مسیولین ذیربط برسانید تا نسبت به این امر مهم اقدام بفرمایند چون اختلاف حقوق آنها با بازنشستگان سالهای گذشته خیلی زیاد است

   • ناشناس ارسالی در

    با سلام ان کسی که ۳۰سال بیمه پرداخت کرده با کسی ۲۰ سال بیمه پرداخت کرده چرا تفاوت حقوش شان باید ۸۰۰ باسه این هیچ همسانسازی خوبی نیست درضمن ۲۵ درصد اعما نشده سال ۱۴۰۰ خواهشا اعمال شود با تشکر

  • ناشناس ارسالی در

   ما چه چیزیمون با استاندارهای جهانی مطابقت داره؟؟شاید دزدی‌های مسیولین!!!!

  • بازنشسته تأمین اجتماعی ارسالی در

   با سلام و احترام
   نمیدونم چرا دولت حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی کشوری و لشکری را امسال ۲ بار افزایش داد اما حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی را که اندوخته خود این پیرمرد ها هست افزایش نداد فکر کنم دولت بازنشستگان تأمین اجتماعی را مرده متحرک می‌داند والا مگر میشه دولتی‌ که دم از عدالت علی ميزند اینگونه با تأمین اجتماعی رفتار کند

  • ناشناس ارسالی در

   بخدا اگر دولت پول تامین اجتماعی بالا نکشه پس بده همه حقوق خوب دارن دولت نمیزاره پول نفت گازو و هزاران زهر مار میزنه جیب خودش و اطرافیان آغازادها سیرن ما گشنه 5 ملیون پول توجیبی یک روز آغازادهاست نه عدالت ن خدا ون دین هیچ نیسه

   • ناشناس ارسالی در

    کدام عدالت علی این‌ها خود علی /ع/را نمی شناسند چه برسد به عدالت علی

   • کشوری ارسالی در

    والا حقوق تامین اجتماعی را دو برابر کردن نه کشوری ما کشوریها با بدبختی میگذرونیم

  • خجسته ارسالی در

   آخه اینجا چیش با دنیا هماهنگ هست که سن امید به زندگیش ۱۳ سال کمتر از سن بازنشستگی باشه

  • محمدبحری ارسالی در

   نمایندگان مجلس،تمام امکانات رفاعی برایشان مهیاست،رسیدن بما بازنشستگان هزارویک بهانه که باید تأمین اعتباربشه،بترسیدازماشیران خفته دربیشه زاربازنشسته

  • ناشناس ارسالی در

   بله دولت فقط به کارمندان و بازنشستگان خودش افزایش حقوق و همسانسازی میده ولی ما بازنشستگان تامین اجتماعی باید همش برای گرفتن حقمون فریاد بزنیم 10 ماه از سال گذشت هنوز 25%همسانسازی 1400 و افزایش آن در 1401 وضعیتش مشحص نیست چه برسه به همسانسازی 1401 . چرا اینقدر تبعیض میزارید. حقوق کارمندان وزارت بهداشت و درمان و سازمان غذا و دارو و دانشکده ها رو چند بار در سال افزایش میدید و تازه حق ویژه بهشون میدید و حقوق بازنشستگان دولتی رو چند بار متناسب سازی میکنید . ولی ما بازنشستگان تامین اجتماعی هنوز منتظریم تا 25 درصد باقیمانده سال 1400 رو بگیریم و تازه بعدش افزایش سال 1401 و خدامیدونه که چقدر باید منتظر همسانسازی 1401 باشیم
   خدایا بداد ما بازنشستگان تامین اجتماعی برس

  • صالح ارسالی در

   لعنت برپدرمادرهرچی دولتی مسعول که به مابازنشسته ظلم می کنن

  • ناشناس ارسالی در

   دولت بابازنشستگان تامین اجتماعی مشگل دارد

  • حشمت اسماعیلی ارسالی در

   از موقعی که این رژیم سر کار آمد ما تامین اجتماعی ها همیشه حقوقمان کم است نمیدانم چه هیزم تری بهشان دادیم که با ما عین بچه ها لجبازی می کنن

  • بازنشسته ارسالی در

   افزایش مواد غذایی در هر هفته متغیر است اما افرایش حقوق در سال یکبار آنهم با تورم سازگاری ندارد.

  • حسن ارسالی در

   چی نظری چه کشکی سر همه مارو زیر اب کردن ومیگن نفس بکشین. این همه وعده ها وباغ سبز نشون دادنهای الکی و...............

  • ناشناس ارسالی در

   بدبخت بازنشستگان تأمین

  • خدیجه صحافی ارسالی در

   یامقسم رزق جهان مدد

  • ناصری ارسالی در

   چرا من معلم بازنشسته آموزش و پرورش یارانه ام قطع شده بازنشستگان کشوری و لشکری و تامین اجتماعی یارانه آنها نباید قطع شود و احتیاج به بازبینی ندارد رسیدگی کنید

  • بی نام ارسالی در

   باز نشسته ها را می اندازه جلو برای باج گرفتن و میگیره از دولت اما خبری از ازدیاد حقوق بازنشسته ها نیست

  • ناشناس ارسالی در

   خدا به داد ما بازنشسته های تامین اجتماعی برسه با این همه بی عدالتی که درحق بازنشسته میشه

  • بازنشسته تامین اجتماعی ارسالی در

   با ۵۷۰۰۰۰۰ تومن میشه یک ماه زندگی کرد ؟ وافعا میشه؟ خود مسئولین با این تورم افسار گسیخته میتونن با این حقوق زندگی بکنن؟

  • حسین جانباز ارسالی در

   من یجانبازم .اما میگم خدا این دولتیهارو لعنت کنه که هیچ وقت حق یبازنشسته تامن اجتماعی را ندادن‌ ننگ بر شما مفت خورها

  • ناشناس ارسالی در

   سلام مسوولان تامین اجتماعی بیاید یک ماه حقوق برای شما که یک روزخرج کنیدببینیدمیتوانیدکه ازما می خواهید یک ماه انرخرج کنیم

  • زینب ملکی ارسالی در

   سلام من مستمر بگیر لشکری هستم متاسفانه هیچ افزایش حقوقی نداشتم همش در مورد مشگلات و افزایش حقوق تامین اجتماعی حرف می‌زنید ماهم مشگل داریم لطفا رسیدگی کنید

  • رضا ارسالی در

   چرا مردم نسبت به دین و خدا همه بد بین کردید نمی دانم جواب این همه ظلمی که به مستضعفان می کنید چی بدید انقلاب به خاطر جمع کردن بساط اشرافی گری شد ولی افسوس چی فکر میکردیم چی شد

  • فرشاد ارسالی در

   درود به زحمت کشان و رنجدیده گان بازنشسته و مردم با اقتصاد خیلی ضعیف و اختلاس های گوناگون به ما که می رسند بودجه کم می آورند همسان سازی و یا طبقه بندی قبل از انقلاب تصویب شده دولت بر اساس نرخ تورم موظف است حقوق کلیه کارکنان را افزایش دهد ولی ظلم می کند

  • فرشاد ارسالی در

   درود قوانین تصویب شده ولی به بازنشستگان می رسند بودجه کم می آورند قبل از انقلاب طبقه بندی یا همسان سازی تصویب شده ۱۴ سال پیش قانون ماده ۳۰ و ۹۰ درصد حقوق شاغلین تصویب شده و امسال هم بودجه ۱۴ همت را داریم ولی هنوز به ما نداده اند فرقی نمی کند چه کشوری چه لشکری و چه تامین اجتماعی همهدر ایران زندگی می کنیم و از نزدیک تمام سختیها را لمس می کنیم نماینده چه کاره هستند

  • ناشناس ارسالی در

   سلام به همه مستمری بگیران چرا نمی‌آید همگی جمع بشیم بریم جلوی مجلس بشینیم تا مارو هم آقاها ببینن چون ما آنقدر از نظر آقایون دولت مردان کوچیکیم که اصلان مهم نیست اگر هم بمیریم چو یه حقوق بگیر ویرانه بگیر کم میشه برای توجیبی بچه های این خدا نشناسا اضافه میشه من خیلی داره بهم سخت میگذره فقط سپردم اینارو به خدا

  • علللی ارسالی در

   راست میگن همه جمع بشیم جلوی مجلس شاید ۲۵،درصد معوقعا بگیریم

  • ناشناس ارسالی در

   من مستمر بگیر. با ماهی دو تومن چه کنم

  • ناشناس ارسالی در

   دوکهلت وقت ندارد به موقع بوجه سال 1402 را به مجلس دهد برای اینکه فقط وقت این را دارد تمام اجناس را گران کند که پدر مردم را در بیاورد برای بازنشستهای خودش پول دارد ولی برای بازنشستهای کارگری باید شرکتها را واگذار کتد انهم شرکتهای زیان ده با این روش دولت سفره مردم هر روز کوچکتر میشود و مردم از فقر رنج ببرند برای دور و دستهای خودش حقوق نجومی پرداخت میکند ولی مرد نه باید رنج ببرند به این میگویند عدالت واقعی

  • ناشناس ارسالی در

   مسولینی که برای بازنشستگان مخصوصا حداقل بگیران حقوق تعیین میکنید یکه ماه با حداقل حقوق که به ما میدهید سر کنید ببینید ما حداقل بگیران چی می کشیم اونوقت ه که شاید درک کردین

  • ناشناس ارسالی در

   خودتان خوب میدانید نه 20درصداگر40درصدهم بشه کفاف زندگی که برامان ساختیدنمیشود اول برویدمسولین نالایق وبیسوادرااخراج کنید دوم اقتصاد

  • ناشناس ارسالی در

   سلام خواهشمند یم وام بازنشستگان زودتر مبلقع حداقل ۵۰ تا ۱۰۰ م کنند

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی