ارسال به دیگران پرینت

سرمایه‌گذاری بیل گیتس | جف بزوس

سرمایه‌گذاری بیل گیتس و جف بزوس در سنکرون، شرکت رقیب نورالینک

با سرمایه‌گذاری جدید، مجموع رقم سرمایه‌های دریافتی توسط سنکرون از زمان تأسیس به 145 میلیون دلار می‌رسد.

سرمایه‌گذاری بیل گیتس و جف بزوس در سنکرون، شرکت رقیب نورالینک

بنیادهای متعلق به بیل گیتس و جف بزوس به یک سرمایه‌گذاری 75 میلیون دلاری در شرکت سنکرون (Synchron) ملحق شدند. این کمپانی مشابه نورالینک سعی دارد رابطی برای ارتباط میان مغز و کامپیوتر (BCI) بسازد. با این سرمایه‌گذاری جدید، مجموع رقم سرمایه‌های دریافتی توسط این شرکت از زمان تأسیس به 145 میلیون دلار می‌رسد.

دور جدید سرمایه‌گذاری در شرکت سنکرون افزون بر بنیاد Gates Frontier و Bezos Expeditions، شامل اسامی دیگری مثل Reliance Digital Health Limited ،Alumni Ventures و ARCH Venture Partners می‌شود. این 75 میلیون دلار قرار است برای توسعه اولین محصول این شرکت و آغاز فاز نخست کارآزمایی‌های بالینی استفاده شود.

«تام آکسلی»، مدیرعامل و بنیان‌گذار سنکرون می‌گوید: «ما این فرصت را داریم تا اولین رابط تجاری BCI را روانه بازار کنیم. مسئله ازکارافتادگی بسیار بزرگ‌تر از چیزی است که مردم فکرش را می‌کنند. 100 میلیون نفر در سراسر دنیا با مشکل آسیب اندام‌های فوقانی روبه‌رو هستند. ما برای همکاری با ARCH و دیگر همکاران کلاس جهانی خود بسیار هیجان‌زده‌ایم تا بتوانیم این فناوری را برای مردمی عرضه کنیم که به آن نیاز دارند.»

سرمایه‌گذاران به آینده سنکرون امیدوارند

«رابرت نلسن»، هم‌بنیان‌گذار و مدیر اداری ARCH می‌گوید: «ما در ARCH همیشه به‌دنبال پیونددادن علم و فناوری در تیم‌های برجسته بوده‌ایم تا شرکت‌های نوآور بسازیم. فناوری که در سنکرون دیده‌ایم به افراد با بیماری‌های درمان‌ناپذیر کمک خواهد کرد تا دوباره با جهان ارتباط برقرار کنند. اکنون زمان مهمی برای نوروتکنولوژی است.»

محصول سنکرون طراحی شده است تا تصمیمات حرکتی را از مغز شناسایی و به‌صورت بی‌سیم به کامپیوتر منتقل کند. این سازوکار به بیمارانی که دچار ازکارافتادگی‌های شدید هستند، اجازه می‌دهد تا دستگاه‌ها را با مغز خود کنترل کنند. محصول سنکرون از طریق سیاهرگ گردن در رگ خونی سطح قشر حرکتی مغز کار گذاشته می‌شود.

این شرکت در ژوئیه سال 2021 از سازمان غذا و دارو مجوز گرفت تا کارآزمایی‌های بالینی خود را آغاز کند. این در حالی است که نورالینک ایلان ماسک هنوز چنین مجوز دریافت نکرده است. سنکرون در گذشته آزمایش‌های محدودی را روی نمونه‌های انسانی انجام داده و موفق ظاهر شده بود. برای مثال، در آزمایشی روی چهار نفر در استرالیا مشخص شد که دو نفر توانسته‌اند فرمان‌های مغزی خود را به کامپیوتر منتقل کنند. این شرکت همچنین در مغز یک بیمار آمریکایی هم تراشه کار گذاشته است.

 

 

منبع: دیجیاتو
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی