ارسال به دیگران پرینت

قتل | قتل متجاوز

شوخی‌ای که به قتل ختم شد! | قاتل: قتل متجاوز کار درستی بود سزای تجاوز به ناموس مرگ است!

در پاییز سال 99 ماجرای قتل متجاوز شروع شد. قتل متجاوز که بر سر یک شوخی ناموسی بین دو دوست اتفاق افتاد برای تحقیق به ماموران پلیس واگذار شد.برای اطلاع از ادامه ماجرا باما همراه باشید.

شوخی‌ای که به قتل ختم شد! | قاتل: قتل متجاوز کار درستی بود سزای تجاوز به ناموس مرگ است!

قتل متجاوز

 در پاییز سال 99 ماجرای قتل متجاوز شروع شد. قتل متجاوز که بر سر یک شوخی ناموسی بین دو دوست اتفاق افتاد برای تحقیق به ماموران پلیس واگذار شد.برای اطلاع از ادامه ماجرا باما همراه باشید.

پاییز سال ۹۹ مردی به مأموران پلیس گزارش داد صدای درگیری شدیدی از داخل خانه ای که در آن کار می کند شنیده است. زمانی که مأموران به محل رسیدند متوجه شدند ساختمان تازه ساز است و فردی که با پلیس تماس گرفته مرد نقاشی است که در ساختمان مشغول به کار است. وقتی مأموران خانه را مورد بررسی قرار دادند جسد خونین مردی را پیدا کردند که معلوم بود تازه به قتل رسیده است. پلیس با بررسی هایی که انجام داد موفق شد مردی را که در خانه مخفی شده بود شناسایی و بازداشت کند. این مرد که لباس های خونین و چاقویی در دست داشت، نشان می داد همان قاتل است و به جرمش اعتراف کرد.

او بعد از انتقال به دادسرا مورد تحقیق قرار گرفت و گفت: من و مقتول که رضا نام داشت مدت ها بود با هم دوست بودیم. ما با هم کار می کردیم و مدتی بود که به تهران آمده بودیم. در کشور خودمان افغانستان هم محلی بودیم. رضا کار های عجیبی می کرد، او آدم شوخی بود و مراقب رفتارش نبود، من اخلاقش را می شناختم و از او دلگیر نمی شدم تا اینکه روز حادثه سر شوخی را دوباره باز کرد و شوخی های ناموسی کرد. گفتم من از این کار خوشم نمی آید و تو حق نداری شوخی ناموسی بکنی. رضا با پررویی به من گفت من به خواهرت هم تعرض کردم. حرف هایی که رضا زد خیلی برایم گران تمام شد؛ به سمت او حمله کردم و گفتم حق نداری این حرف ها را بزنی. رضا با اینکه دید من عصبانی هستم گفت شوخی نکردم، من به خواهرت تعرض کردم. ما وقتی افغانستان بودیم این کار را کردم و عاشق خواهرت بودم، اما، چون می خواستم به ایران بیایم رابطه ام را با او قطع کردم.

او گفت اگر به افغانستان برگردد، دوباره به خواهرم تعرض می کند. من آن قدر عصبانی شدم که با چاقو او را زدم. من به قصد کشتن او را زدم و از کارم هم پشیمان نیستم. متهم درباره اینکه زندگی خواهرش در چه وضعیتی است گفت: من سه خواهر دارم که هر سه ازدواج کرده اند و زندگی خوبی دارند. دامادهایمان آدم های خوبی هستند؛ ولی رضا می خواست زندگی یکی از خواهرانم را به هم بزند و من نتوانستم طاقت بیاورم. او وقتی به خواهرم تعرض کرده بود که خواهرم ۱۲ ساله بود و این برای فامیل ما خیلی بد است.

پلیس پدر و مادر مقتول را در این خصوص مورد تحقیق قرار دادند. آن ها درخواست صدور حکم قصاص کردند و بعد جسد را به افغانستان بردند تا فرزندشان را در کشور خودشان دفن کنند؛ البته پسر دیگرشان برای پیگیری پرونده به ایران آمد تا درباره زندگی برادرش توضیح دهد. این مرد گفت: رضا برادرم عاشق خواهر متهم به نام لیلی بود. من این را می دانستم و بار ها هم این موضوع را به من گفته بود. البته من از جریان تجاوز خبر ندارم و فکر هم نمی کنم برادرم این کار را کرده باشد، اما عشقی که برادرم به آن زن داشت خیلی زیاد بود. او برای اینکه کار کند و بتواند زندگی را اداره کند، به ایران آمد و مدتی بعد آن زن ازدواج کرد و به خانه شوهر رفت.

برادرم تا چند سال از این موضوع خبر نداشت، ما هم چیزی نگفته بودیم تا اینکه موضوع را از متهم شنیده بود. این موضوع خیلی اذیتش می کرد. این مرد درباره اینکه چرا برادرش رضا و متهم با هم درگیر شدند، گفت: من از آنچه میانشان گذشته است خبر ندارم، اما اطمینان دارم که رضا بعد از اینکه متوجه شده لیلی را شوهر داده اند، عصبانی شده و با متهم درگیر شده است. برادر من اهل تجاوز به هیچ دختری نبود، مخصوصا دختری که عاشقش بود. او هیچ وقت چنین کاری نکرده است. اگر برادرم تجاوز کرده بود، حتما باید موضوع لو می رفت، لیلی چند سالی است که شوهر دارد و زندگی اش خوب است. وقتی مسئله ای پیش نیامده، یعنی تجاوزی هم در کار نبوده است. متهم به برادرم تهمت می زند. ما از او شکایت داریم.

بعد از اینکه متهم صحنه قتل را بازسازی کرد و تحقیقات تکمیل شد، برای بیان آخرین دفاع در دادسرا حاضر شد. او گفت: من رضا را کشتم. او حرف هایی زد که نباید می زد. او می خواست زندگی خواهرم را به هم بریزد و به من گفت اگر به افغانستان برگردد باز هم به سراغ خواهرم می رود. خواهرم و شوهرش با هم زندگی خوبی داشتند و من نمی خواستم زندگی آن ها به هم بریزد، به همین دلیل هم به رضا گفتم سزای کاری که می خواهد بکند مرگ است و با هم گلاویز شدیم. من رضا را به قتل رساندم و از کار خودم پشیمان نیستم، اگر زنده بود، آن قدر با چاقو او را می زدم که بمیرد. او تجاوز کرده بود و سزای متجاوز به ناموس هم مرگ است و باید می مرد. بعد از گفته های این مرد و صدور کیفرخواست، پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و متهم به زودی در شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه می رود.

منبع: منیبان
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۴ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی