ارسال به دیگران پرینت

علی دایی | دختر علی دایی | عشق دختر علی دایی | عشق اول علی دایی

دختر علی دایی از عشقش گفت | ناگفته های دختر علی دایی از عشق اولش

علی دایی که به واسطه مواضع متفاوت در روزهای اخیر حسابی خبرساز بوده طی دو سه ماه گذشته به عنوان اولین مهمان برنامه فوتبال 360 با مجری‌گری عادل فردوسی‌پور شرکت کرد و حواشی مختلفی ایجاد کرد. در بخشی از این برنامه علی دایی درباره علاقه دخترش به گروه بی‌تی‌اس می‌گوید که با توجه به واکنش دنیز به اتفاقات اخیر در ایران دوباره وایرال شد.

دختر علی دایی از عشقش گفت |  ناگفته های دختر علی دایی  از عشق اولش 

 علی دایی که به واسطه مواضع متفاوت در روزهای اخیر حسابی خبرساز بوده طی دو سه ماه گذشته به عنوان اولین مهمان برنامه فوتبال 360 با مجری‌گری عادل فردوسی‌پور شرکت کرد و حواشی مختلفی ایجاد کرد. در بخشی از این برنامه علی دایی درباره علاقه دخترش به گروه بی‌تی‌اس می‌گوید که با توجه به واکنش دنیز به اتفاقات اخیر در ایران دوباره وایرال شد.

اواخر دهه 80 که «جومونگ» و یارانش پا به تلویزیون گذاشته بودند، موج عجیب طرفداری از این سریال بین ایرانی‌ها به راه افتاده بود تا حدی که زمان پخش افسانه جومونگ، خیابان‌های شهر خلوت می‌شد. حالا هم که گفته می‌شود موسیقی کره‌ای در انواع مختلفش بین نوجوان‌های ایرانی طرفدار پیدا کرده است. مگر ما چقدر با کره‌ای‌ها اشتراکات فرهنگی داشته و داریم که حالا از آن سوی دنیا آمدند و در هندزفری و گوشی نوجوان‌های ما آواز می‌خوانند. اصلا چرا باید دولت کره اینقدر به دنبال گسترش فرهنگ عامه خودشان در کشورهای دیگر باشد؟ شاید بتوان پاسخ این سوالات و تحلیل این حضور فرهنگ کره‌ای را در یک واژه جست‌وجو کرد: «هالیو»!

اگرچه «هالیو» یا «موج کره‌ای» به‌طور رسمی در سال ۲۰۲۱ وارد لغت‌نامه آکسفورد شده اما این نوواژه، در سال ۱۹۹۹ توسط وزارت فرهنگ و گردشگری کره جنوبی به کار برده شد و در حقیقت به گسترش جهانی فرهنگ کره‌جنوبی از دهه ۱۹۹۰ به این سو اشاره دارد. «موج کره‌ای» در گام‌های نخستین با گسترش سریال‌های درام و موسیقی پاپ کره‌ای (کی‌پاپ) در آسیای شرقی، جنوبی و جنوب شرقی شکل گرفت و بعدها با رشد اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به‌ویژه قرار گرفتن نماهنگ‌های پاپ کره‌ای روی یوتیوب به مفهومی جهانی تبدیل شد. «کی‌پاپ‌ها» در یک همزیستی مسالمت‌آمیز با دنیای رسانه توانستند به بازدیدهای میلیاردی در شبکه‌های اجتماعی برسند و طرفداران زیادی هم در نقاط مختلف جهان دست و پا کنند. این موسیقی و گروه‌های مختلفش بین نوجوان‌های ایران طرفدار کم ندارد. در ادامه این مطلب از روزنامه فرهیختگان همراه ما باشید تا درباره این گروه بیشتر بدانیم 

آیا گروه‌های کی‌پاپ می‌توانند رهبرهای خوبی برای ارتش‌ خود باشند؟

فرهنگ موسیقی کی‌پاپ، اصطلاحات مرسوم خودش را بازتولید می‌کند مثلا به اعضای موسیقی کی‌پاپ آیدل می‌گویند. آیدل را می‌توان به دو شکل معنی کرد: بت یا رهبر. حتی طرفداران این گروه‌های موسیقی هم تحت عناوین خاصی دسته‌بندی می‌شوند. مثلا به طرفداران گروه بی‌تی‌اس، «آرمی» یا همان ارتش می‌گویند و رابطه طرفداران با اعضای این گروه موسیقی، دقیقا شبیه به اسمی است که برایشان انتخاب شده است. سربازان این ارتش موسیقی در فضای مجازی با یکدیگر در ارتباط هستند و آیدل‌های مورد علاقه‌شان را حمایت ویژه می‌کنند. این افراد که از طریق فضای مجازی با یکدیگر آشنا می‌شوند خودشان را یک خانواده می‌دانند که یک هدف مشترک دارند آن هم دوست داشتن هنرمندان گروه‌ها موسیقی‌شان است. یکی از کارهایی که لشکر مجازی علاقه‌مند به کی‌پاپ انجام می‌دهند آن است که متن ترانه‌های این گروه‌ها را در اینترنت به زبان‌های مختلف ترجمه ‌کنند و به دنبال آن هستند که میزان محبوبیت این گروه را در دنیا بیشتر کنند. طرفداران این جنس موسیقی باور دارند که آیدل‌ها افرادی موثر در اتفاقات خوب زندگی‌شان هستند و معتقدند به واسطه این گروه‌ها امید به زندگی می‌گیرند و برای پیشرفت‌شان تلاش می‌کنند.

 
 

 

منبع: فرتاک نیوز
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۶ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   خاک برسر علی دایی وکریمی وطن فروش عیاش که برای لختی بازی دختروزن‌شون وعیاشی درخارج وطنشون رابه امریکا وعربستان فروختن مردم ایران دیگه آین عیاش های وطن فروش راخوب شناختن تروریست طلبها

  • همون ارمی بدبختی که تنها امیدش رفتن به فن ساینه ارسالی در

   دختر دایی دیه چه خریه که بخواد بی تی اسو دوست داشته باشه


   خانومی فعلا بره همون لباس های بازشو تو مهمونی بپوشه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی