ارسال به دیگران پرینت

حقوق بازنشستگان | حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی | حقوق بازنشستگان کشوری

بازنشستگان بخوانند | زمان واریز افزایش حقوق و معوقات بازنشستگان اعلام شد

در حالی افزایش حقوق بازنشستگان در ششمین ماه سال رقم خورده است که بنابر اظهارات مدیرعامل تامین اجتماعی، در حال برنامه‌ریزی برای تعیین سازوکار پرداخت معوقات هستند. در ادامه بخوانید

سورپرایز ویژه دولت برای بازنشستگان !  طبق احکام صادر شده، حقوق بازنشستگان تامین‌اجتماعی از ۲۰ تا ۳۱ شهریور ماه (بر اساس حروف الفبا) حقوق و مزایای خود را با اعمال ۳۸ درصد افزایش به علاوه ۵۵۰ هزار تومان دریافت ‌می‌کنند.حقوق بازنشستگان همانند حقوق سایر افراد هر ساله مقداری افزایش می یابد. حقوق بازنشستگان داری شرایط خاصی است، به طور مثال سن و سابقه کاری وی بر مبلغ حقوق بازنشستگان تاثیر گذار است. جدیدترین اخبار در رابطه با حقوق بازنشستگان را در ادامه این مطلب  مطالعه نمایید.​

در حالی افزایش حقوق بازنشستگان در ششمین ماه سال رقم خورده است که بنا به اظهارات مدیرعامل تامین اجتماعی، در حال برنامه‌ریزی برای تعیین سازوکار پرداخت معوقات هستند.

از بیستم شهریورماه واریز حقوق بازنشستگان با احکام جدید آغاز شده و این در شرایطی است که مستمری‌بگیران در انتظار تعیین تکلیف معوقات ۵ ماه اول سال هستند.

طبق احکام صادر شده، بازنشستگان تامین‌اجتماعی از ۲۰ تا ۳۱ شهریور ماه (بر اساس حروف الفبا) حقوق و مزایای خود را با اعمال ۳۸ درصد افزایش به علاوه ۵۵۰ هزار تومان دریافت ‌می‌کنند.

آن‌طور که در گزارش‌ها آمده است، قرار است نشستی برای تعیین زمان پرداخت معوقات بازنشستگان کارگری برگزار شود.

در همین راستا، اعضای کانون عالی بازنشستگان در این رابطه اعلام کرده‌اند که به طور قطع مطالبات بازنشستگان قبل از پایان سال پرداخت می‌شود.

این در حالی است که هنوز زمان دقیق پرداخت معوقات مشخص نشده و اعضای هیات مدیره کانون بازنشستگان عنوان کرده‌اند به‌زودی جلسه‌ای با مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی برگزار خواهد شد؛ در این جلسه قطعا به نحوه پرداخت معوقات پنج ماهه بازنشستگان پرداخته خواهد شد و در ادامه این موضوع به بازنشستگان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

پیش از این، میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی درباره زمان واریز معوقات گفته بود: در حال برنامه‌ریزی هستیم، نشست‌هایی نیز با کانون بازنشستگان داشته‌ایم تا سازوکار پرداخت معوقات مشخص شود.

وی درباره پرداخت معوقات بازنشستگان عنوان کرده، برای معوقات فروردین تا اول شهریور، یعنی پنج ماه، برنامه‌ریزی صورت گرفته و نحوه پرداخت معوقات نیز در اسرع وقت اعلام می‌شود./خبرآنلاین

فیش حقوق بازنشستگان

بازنشستگان تامین اجتماعی با مراجعه به سایت سازمان تامین اجتماعی می‌توانند فیش حقوقی خودشان را به‌صورت اینترنتی مشاهده و دریافت کنند.

بازنشسته تامین اجتماعی،‌ فردی است که بیمه شده سازمان تامین اجتماعی بوده و به مدت ۳۰ سال حق بیمه خود را به این سازمان پرداخت کرده است.

بازنشسته کشوری، فردی است که استخدام رسمی دولت بوده است. بازنشسته لشکری، فردی است که در نیروهای مسلح کار کرده است.

بر اساس همین دسته‌بندی،‌ روش های مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان به صورت اینترنتی متفاوت است.

در این متن نحوه دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی توضیح داده شده است.

بازنشستگانِ (مستمری‌بگیران) تامین اجتماعی، از طریق سامانه تامین اجتماعی و با استفاده از کدملی می‌توانند فیش حقوقی خودشان را دریافت کنند.

برای مشاهده فیش حقوقی، داشتن نام کاربری و گذر واژه فعال در سامانه تامین اجتماعی الزامی است. پس ابتدا حساب کاربری خود را بسازید و سپس مراحل زیر را انجام دهید.

مبلغ واریزی حقوق بازنشستگان تامین‌اجتماعی در اردیبهشت‌ماه مشخص شد + جزئیات

ارائه خدمات درمانی به بازنشستگان ۶۵ سال به بالا رایگان شد.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی خبر داد که هزینه خدمات درمانی بازنشستگان بالای ۶۵ سال تامین اجتماعی به صفر رسیده است.

شهرام غفاری، مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی گفت: هزینه بستری بیمه‌شدگان ۶۵ سال به بالای سازمان تامین اجتماعی در مراکز درمانی دولتی و دانشگاهی صفر شد. پ‍یش از این فقط در بیمارستان‌های ملکی سازمان تامین اجتماعی چنین خدماتی ارائه می‌شد.

غفاری افزود: همچنین در شهرهایی که تامین اجتماعی بیمارستان ملکی نداشته است این امکان فراهم شده است که بیمه‌شدگان می‌توانند با مراجعه به مراکز دولتی و دانشگاهی خدمات بستری را کاملا رایگان و بدون پرداخت فرانشیز ۱۰درصد دریافت کنند.

بازنشستگان تامین اجتماعی برای دریافت فیش حقوقی خود باید مراحل زیر را انجام دهند:

۱: برای این کار ابتدا وارد سایت تامین اجتماعی به آدرس www.tamin.ir شوید.

سقف معافیت مالیاتی حقوق بازنشستگان

صادقی در ادامه به مالیات بر درآمد اشاره کرد و گفت: ما باید سقف معافیت مالیاتی را در حوزه حقوق و دستمزد افزایش دهیم. خط فقر مطلق در کشور ما در حال حاضر روی رقم ۱۱ میلیون تومان است. کسی که فقیر است باید از مالیات معاف باشد پس مالیاتِ حداقل اشتباه است بلکه باید مالیات بر میانگین باشد.

وی گفت: پیشنهاد من این است که شورای هماهنگی متشکل از کانون بازنشستگان و کارمندان کشوری و لشگری و تامین اجتماعی تشکیل شود تا این مجموعه‌ی مشترک مطالبات را پرقدرت پیگیری کند.

صادقی در پایان در انتقاد از واگذاری سهام بانک رفاه کارگران گفت: بانک رفاه سرمایه کارگران و بازنشستگان است و در ابتدا با سرمایه سازمان بیمه‌های اجتماعی کارگران شکل گرفت. بانک رفاه خط قرمز ماست؛ کسی حق واگذاری این بانک را ندارد و ما مقابل چنین تصمیمی خواهیم ایستاد.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری تاکید کرد: اگر هدف از واگذاریِ این بانک اجرای سیاست‌های کلی نظام است سهام بانک رفاه را به کارگران و بازنشستگان بدهند. اگر بانک رفاه از دست کارگران و بازنشستگان خارج شود سازمان با مشکل تامین نقدینگی مواجه خواهد شد و برای انجام تعهدات خود دچار مشکل می‌شود. 

منبع: خبرآنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   رایانامه دیگه چیه

  • هاشمی ارسالی در

   من یک مستمره بگیر فرهنگیم با حقوق 5میلیون تومانی وکرایه خونه 2تومنی چرا حقوق مرا اضافه نمیکنند واز این فلاکت نجاتم نمیدهند ایا اخرعنری باید در گدایی زندگی را تامین کنم ؟

  • سید منصور اسدی از تهران ارسالی در

   سلام روزتان بخیر مسئولین محترم سازمان تامین اجتماعی وجناب آقای صادقی و دهقان کیا لطفاً بفرمائید که این سایر سطوح مزدی کیا هستند.؟؟وحداقل بگیران سازمان کیا هستند مگر میشود.کسی که حقوقش ۱۰ملیون تومان است یکدفعه بشه۱۴ملیون تومان اما حداقل بگیران که حقوقش ۴ملیون تومان بشه ۵/۸ملیونتومان بس کو این ۵۷/۴درصد. همش وعده وعید بوده.

  • حسن ناصری ارسالی در

   با سلام.....درحقوق شهریور من هیچ تغییری نسبت به قبل رخ نداده شما از معوقه میگویید
   آخر چرا... این انصاف نیست ما را با وعده و وعید واهی سرگرم کنید.

  • فرهنگی بازنشسته ارسالی در

   چرا کسی به فکر بازنشستگان کشوری نیست چه به سر مسيثولان ما اماده که اینقدر بی تفاوت هستند چرا باید اینگونه زندگی کنیم ما رو به گدایی انداختین خدا ریشتونو بخشکونه

  • مهری نارنجی کاهو خیلی سلتم از ارسالی در

   سلام وقت بخیر آقای صادقی عزیز لطفا یه تفاوتی بین مستعجرین و بقیه که چندتا خانه دارن داشته باشین. با برجی دومیلیون کرایه که دارم میدم چطوری شکم خودم و بچه هامو سیر کنم یکم به فکر باشین. به خدا نفرین مظلوم میگره. چقد ما باید شرمنده بچه ها باشیم آخه درسته یکی برای یه نماز جمعه دوساعته. کلا 22میلیون میگره بعدا ما بدبختا...... شمارا به امام حسین یکم انصاف داشته باشین.

  • مستمری بگیرکشوری ارسالی در

   مستمری بگیرکشوری پس افزایش حقوق ماچی شدکشک. مامنتظریم همون روزاول جای قرض ونسیه رفت. حالابایدچیکارکنیم

  • ناشناس ارسالی در

   ما دوتا دختر جوان بازمانده پدرمون محسوب میشیم که از 2400000 حقوق پدرمون بوده فوت کرده و بعداز فوت ایشان تامین اشتباهی مبلغ 1496000 هزار تومان به ما دوتا دختر میده هیچ تغییری هم حقوق نکرده ما چطور بااین پول زندگی کنیم آقای ریئس تامین اشتباهی آقای ریئس‌جمهور که از هیچ چیز خبر نداری فقط دروغ قشنگ میگید دمتون گرم که آنقدر کلاش و مال مردم خور هستید

  • ااسکندرپور ارسالی در

   باسلام من مستمری بگیرهستم شهریور یک ریال هم به حقوقم اضافه نشده چرا دروغ‌میگید باروح‌وروان مابازی میکنید

  • رضا ارسالی در


   باسلام وعرض ادب چرا مایحتاج مردم ۴۰۰درصد افزایش اجرایی شد ولی حقوقرکارمندان لشگری مظلوم بازنشستگان وقتی میخواهید اضافه کنید این همه بازی درمی‌آوردید و بودجه نیست شما با ۷ یا ۵ میلیون توی این گرانی میتوانید زندگی کنید با نوه و نتیجه بازنشستگی از حقوق نجومی خودتان کم کنید و به ما اضافه کنی اجر کم من دالله

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی