ارسال به دیگران پرینت

خودرو | بازار خودرو | قیمت خودرو داخلی | خودرو داخلی | واردات خودرو

لوکس ترین خودروهای وارداتی به ایران + عکس و آپشن های خاص و قیمت

با آزاد شدن واردات خودرو به ایران، می‌توانیم منتظر چهار مدل خودرو از کمپانی سایک موتورز باشیم که اکنون مدیریت شرکت MG را بر عهده دارد.

با آزاد شدن واردات خودرو به ایران، می‌توانیم منتظر چهار مدل خودرو از کمپانی سایک موتورز باشیم که اکنون مدیریت شرکت MG را بر عهده دارد.

کمپانی سایک موتورز که هم‌اکنون مدیریت شرکت MG را بر عهده دارد، با باز شدن بازار صادرات ایران به روی خودروهای خارجی با برند رووی به ایران برمی‌گردد.

ام جی وان (MG One) 

تصاویر | خودروساز چینی – انگلیسی با این 4 ماشین به ایران بر می گردد؟

یکی از جدیدترین خودروهایی که شرکت ام جی در سال ۲۰۲۱ معرفی کرده، MG One است. با واردات خودرو این خودروی کراس اوور دارای طراحی اسپرت و جوان پسندی است که می‌تواند برگ برنده آن در بازارهای آسیا و ایران باشد. ام جی وان مجهز به یک پیشرانه بنزینی ۱.۵ لیتری توربو است که می‌تواند حداکثر ۱۸۱ اسب بخار قدرت و ۲۸۵ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. همچنین نیروی محرکه این خودرو از طریق گیربکس اتوماتیک سی وی تی به محور جلو منتقل خواهد شد.

قیمت MG One در چین چقدر است؟

این خودروی جذاب و زیبا به لحاظ ظاهری دارای دو نسخه آلفا و بتا است. نسخه آلفا ظاهر اسپرت‌تری نسبت به بتا دارد و نسخه بتا مجهز به فناوری‌های پیشرفته و سطح بالایی است که نسخه آلفا ندارد. MG One در بازار چین بین ۱۷ تا ۲۱ هزار دلار قیمت‌گذاری شده و هر چه امکانات رفاهی و آپشن‌های آن بیشتر باشد، قیمت آن گران‌تر خواهد شد. رقبای این خودرو در صورت ورود به بازار ایران، لاماری ایما، دیگنیتی و ام وی ام ایکس ۵۵ خواهند بود.

ام جی آر ایکس ۵ جدید (MG RX۵ New)

تصاویر | خودروساز چینی – انگلیسی با این 4 ماشین به ایران بر می گردد؟

رووی آر ایکس ۵ جدید دارای دو مدل بنزینی و پلاگین هیبریدی است. نسخه بنزینی این کراس اوور مجهز به یک پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو است که می‌تواند حداکثر ۱۸۸ اسب بخار قدرت و ۳۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. نیروی محرکه این خودرو از طریق جعبه دنده ۷ سرعته اتوماتیک دو کلاچه به محور جلو منتقل می‌شود. رووی RX۵ در هر ۱۰۰ کیلومتر تقریبا ۶.۹ لیتر سوخت مصرف می‌کند و حداکثر سرعت آن ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت است.

همچنین نسخه پلاگین هیبریدی ام جی آر ایکس ۵ جدید مجهز به یک پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو به همراه یک پیشرانه برقی است که هر دوی آنها می‌توانند ۲۴۵ اسب بخار قدرت و ۵۷۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کنند. انتقال نیروی محرکه در این کراس اوور پلاگین هیبریدی از طریق گیربکس ۱۰ سرعته اتوماتیک به محور جلو منتقل می‌شود.

محدوده قیمت خودروی MG RX۵ 

خوشبختانه مصرف سوخت MG RX۵ در این نسخه ۳.۳ لیتر در هر صد کیلومتر است و می‌تواند در عرض ۶.۹ ثانیه از صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. قیمت این خودرو با توجه به نوع پیشرانه و میزان امکانات رفاهی که دارد بین ۱۷ تا ۲۳ هزار دلار خواهد بود.

ام جی اچ اس (MG HS)

تصاویر | خودروساز چینی – انگلیسی با این 4 ماشین به ایران بر می گردد؟

از دیگر خودروهای برند ام جی می‌توان به MG HS اشاره کرد. با واردات خودرو این کراس اوور کامپکت در سال ۲۰۱۸ و به عنوان جایگزینی برای ام جی جی اس راهی بازار شد. این خودرو هم نظیر رووی آر ایکس ۵ در نسخه‌های بنزینی و هیبریدی تولید و عرضه می‌شود. به احتمال زیاد نسخه بنزینی ۱.۵ لیتری آن وارد کشور شود.

پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوی این خودرو می‌تواند حداکثر ۱۶۹ اسب بخار قدرت و ۲۷۵ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. همچنین نیروی محرکه این خودرو از طریق گیربکس ۷ سرعته اتوماتیک دو کلاچه به محور جلو منتقل خواهد شد. این نسخه از ام جی اچ اس در هر ۱۰۰ کیلومتر تنها ۶.۸ لیتر بنزین مصرف می‌کند.

اما این کراس اوور جذاب و دوست داشتنی یک مدل قدرتمندتر هم دارد که مجهز به پیشرانه ۲ لیتری توربو شده و می‌تواند حداکثر ۲۳۱ اسب بخار قدرت تولید کند. یکی از مزایای این خودرو سفارش آن به صورت دو دیفرانسیل است. رقیب این محصول چینی-انگلیسی در بازار ایران، دیگنیتی پرستیژ خواهد بود.

سایک موتور در سال ۲۰۲۰ خودرویی با نام پایلوت راهی بازار کرد که در واقع نامی برای فیس لیفت ام جی HS است. این احتمال وجود دارد که مدیران سایک موتور به جای نسخه قبلی، فیس لیفت جدید را راهی بازار ایران کنند. ام جی پایلوت همچون نسخه قدیمی خود مجهز به دو نسخه بنزینی ۱.۵ لیتری و ۲ لیتری است. پیشرانه ۲ لیتری این خودرو با نسخه قبلی خود مو نمی‌زند، اما مدل مجهز به پیشرانه ۱.۵ لیتری پیشرفته‌تر از قبل شده و حالا ۱۷۳ اسب بخار قدرت تولید می‌کند.

قیمت ام جی اچ اس و ام جی پایلوت در بازار چین

هم ام جی اچ اس و ام جی پایلوت در بازار چین در محدوده قیمتی ۱۴ تا ۲۴ هزار دلار قرار دارند. با چنین قیمتی می‌توان برای این دو خودرو رقبایی نظیر تیگو ۷ پرو، تیگو ۸ کلاسیک و دیگنیتی پرستیژ در نظر گرفت.

ام جی آی ۶ (MG i۶)

تصاویر | خودروساز چینی – انگلیسی با این 4 ماشین به ایران بر می گردد؟

زیرمجموعه شرکت ام جی، رووی سدان کامپکتی با نام i۶ دارد که از سال ۲۰۱۷ تا به امروز تولید و عرضه می‌شود. این خودروی سدان روی پلتفرم نسل دوم ام جی ۶ قرار گرفته و خوش‌ساخت است. ام جی آی ۶ در بازار چین مجهز به پیشرانه‌های مختلفی است که می‌توان به ۱ لیتری توربو، ۱.۵ لیتری توربو و ۱.۵ لیتری توربو پلاگین هیبریدی اشاره کرد. همچنین این خودرو یک نسخه تمام الکتریکی هم دارد.

با واردات خودرو به نظر می‌رسد در صورت بازگشت مجدد ام جی به ایران، محتمل‌ترین گزینه برای ورود به بازار داخلی ما همان نسخه ۱.۵ لیتری توربو بنزینی باشد. پیشرانه‌ای که از آن صحبت می‌کنیم می‌تواند حداکثر ۱۶۹ اسب بخار قدرت و ۲۵۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. نیروی محرکه در این نسخه از طریق یک گیربکس ۷ سرعته اتوماتیک دو کلاچه به محور جلو منتقل می‌شود.

ام جی آی ۶ مجهز به پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو بنزینی با چنین مشخصاتی در هر ۱۰۰ کیلومتر تنها ۵.۹ لیتر سوخت مصرف می‌کند و شتاب صفر تا صد آن ۸.۵ ثانیه ارزیابی شده است. نسخه قدرتمندتر MG i۶ با نام مکس مجهز به پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو است که می‌تواند حداکثر ۱۷۶ اسب بخار قدرت و ۲۷۵ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. این نسخه به لحاظ طراحی ظاهری هم یک سر و گردن بالاتر از نسخه معمولی خواهد بود.

قیمت ام جی آی ۶ چقدر است؟

قیمت این سدان خوش‌ساخت با این مشخصات در بازار چین بین ۱۸ تا ۲۱ هزار دلار است و از رقبای آن در ایران می‌توان به فونیکس آریزو ۶ پرو و کی ام سی جی ۷ اشاره کرد. البته وعده داده شده که در صورت بازگشت این برند به ایران، خودروی مذکور بسیار به‌صرفه‌تر وارد بازار داخلی ما شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • جعفری ارسالی در

   چینیه ؟؟؟پس واردات خودروی باکیفیت چی میشه؟

  • محمد ارسالی در

   اگه اینا وارد کشور بشن قیمت بالای یک میلیارد میشه بعدش برند ام جی چرا از ایران رفت دوباره برگرده؟؟؟

  • مژگان ارسالی در

   بازم خودروهای چینی گران و بی کیفیت نسبت به خودروهای امریکایی ژاپنی و المانی

  • ناشناس ارسالی در

   مردیم از بس خودروی لوووووووووکس چینییییییییییییییییییی به خوردمون دادن اه اه!!!!

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی