ارسال به دیگران پرینت

بازنشستگان | حقوق بازنشستگان | افزایش حقوق بازنشستگان | فیش حقوقی بازنشستگان

فیش حقوقی جدید بازنشستگان | جزئیات دقیق از افزایش حقوق ها

بازنشستگان سایر سطوح تأمین اجتماعی از صدور فیش حقوقی خود بر اساس احکام جدید خبر دادند.

فیش حقوقی بازنشستگان سایر سطوح بر اساس احکام جدید صادر شد.

بازنشستگان سایر سطوح تأمین اجتماعی از صدور فیش حقوقی خود بر اساس احکام جدید خبر دادند. 

به گفته‌ی این بازنشستگان؛ در حال حاضر فیش حقوقی بازنشستگان شهریورماه در سایت تامین اجتماعی قابل رویت است و طبق وعده‌ی داده شده؛ افزایش ۳۸درصدی به علاوه‌ی ۵۱۵هزار تومان رقم ثابت برای آن‌ها لحاظ شده است.

فرمول همسان سازی حقوق بازنشستگان تغییر کرد؟

چندی پیش اسکندری، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری  با بیان اینکه «۹ هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان برای صندوق بازنشستگی کشوری در نظر گرفته شده، اما همچنان نحوه تخصیص و توزیع آن مشخص نشده است» گفت: ما به دنبال اجرای قانون و همچنین اصلاح قوانین در خصوص نوع پرداخت به بازنشستگان هستیم؛ در خصوص همسان‌سازی و ۹هزار میلیارد تومان اعلام شده همچنان فرمول یا روشی برای اجرا به صندوق اعلام نشده است.

او افزود: برای صندوق در واقع ۹ هزار میلیارد تومان سهام در نظر گرفته شده است که این خود تبدیل به یک مسئله شده، چراکه نقد کردن این حجم از سهام توسط خود صندوق یک کار بسیار سخت و پیچیده است. راه درست این است که به جای سهام، پول نقد به صندوق داده شود تا بتوانیم به بازنششستگان پرداخت کنیم.

وی با بیان اینکه «قرار بوده تا حقوق پرداختی به بازنشستگان و حقوق‌های آنها معادل ۹۰ درصد از حقوق کارکنان همسان در گروه‌های خود باشد»، گفت: در خصوص متناسب‌سازی هنوز سازمان برنامه و بودجه فومول و روشی به ما ابلاغ نکرده است.

اسکندری در پاسخ به این سوال که چرا احکام مربوط به بازنشستگان حوزه بهداشت و درمان اجرا نمی‌شود، گفت: در دولت قبل قرار شد که احکام این افراد صادر شود، اما یک ریال در خصوص تامین اعتبار و منابع آن انجام نشد و آنچه اعلام شده بود دروغ بود و سازمان برنامه و بودجه در دولت سیزدهم هم در این خصوص تأمین مالی نکرد و ما همچنان در انتظار تامین اعتبار هستیم.

وی افزود: از سوی دیگر، دنبال تامین اعتبار و بار مالی این موضوع در خصوص کارکنان بهداشت و درمان نیز هستیم و این امر هم در سطح دولت مطرح شده و منابعی که در ۱۵ تیر سال ۱۴۰۰ تعیین شده بود، هنوز پرداخت نشده و در بودجه سال ۱۴۰۱ هم این موضوع دیده نشده است.

منبع: ایلنا-خبرآنلاین

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   منظور بازنشستگان تامین اجتماعی است که واقعا با واریز حق بیمه متحمل زحمات سه ساله شدند یعنی افراد با مکنت مالی خوب نه بازنشستگان لشگری و کشوری که ۳۰سال سینه سپر کردند در مقابل دشمنان.


  • بازنشسته تامین اجتماعی کارگری ارسالی در

   ۲۵درصدهمسانسازی چی شد؟
   جامعه کارگری هم درجبهه حضورگسترده داشتن نمونه اش خودم

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی