ارسال به دیگران پرینت

بازنشستگان | حقوق بازنشستگان | افزایش حقوق بازنشستگان | سفر اربعین برای بازنشستگان

خبر خوش برای بازنشستگان رسید | کمک هزینه ۱۲ میلیونی برای این بازنشستگان + جزئیات

احمد اسفندیاری معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین‌اجتماعی درباره کمک هزینه سفر اربعین برای بازنشستگان توضیح داد.

احمد اسفندیاری معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین‌اجتماعی درباره کمک هزینه سفر اربعین برای بازنشستگان توضیح داد.

شرایط دریافت کمک هزینه ۱۲ میلیونی سفر اربعین برای بازنشستگان

 

اسفندیاری افزود: با توجه به تعداد کثیر بازنشستگان و مستمری‌بگیران و از سویی محدودیت منابع تسهیلات و با عنایت به اعتبار در نظر گرفته شده برابر ۲۴۰ میلیارد تومان معادل ۲۰ هزار فقره تسهیلات ۱۲ میلیون تومانی از محل تفاهمنامه با بانک رفاه کارگران، سهمیه هریک از استان‌ها مشخص و ابلاغ شده و ادارات‌کل تأمین‌اجتماعی سراسر کشور با توجه به سهمیه‌بندی اعلام شده متناسب با تعداد بازنشستگان، سهمیه‌های کانون‌های مستقر در شهرستان‌ها را تعیین و جهت ثبت‌نام به کانون‌ها منعکس می‌کنند. همچنین در صورت عدم وجود کانون بازنشستگان و مستمری‌بگیران در شهرستان‌ها، ثبت‌نام از طریق شعبه تأمین‌اجتماعی مستقر در همان شهرستان انجام می‌شود. در استان‌های فاقد کانون بازنشستگی استانی، کانون کارگران بازنشسته شهرستان مرکز استان عهده‌دار وظایف خواهد بود.

بازنشستگان چگونه ثبت نام کنند؟

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین‌اجتماعی تصریح کرد: ثبت‌نام متقاضیان توسط دفاتر کانون‌های بازنشستگی در سطح استان صورت پذیرفته و کانون‌ها ضمن دریافت تعهدنامه و اخذ برگه تاییدیه ثبت‌نام زائر در سامانه سماح نسبت به تکمیل لیست ثبت‌نام اقدام نموده و مدارک مذکور را جهت قرعه‌کشی به اداره‌کل استان مربوطه ارسال می‌کنند.

اسفندیاری ادامه داد: ادارات‌کل تأمین‌اجتماعی استان‌ها با تشکیل کمیته‌ای متشکل از مدیرکل استان، سرپرست شعب بانک رفاه کارگران استان و رئیس کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران استان، نسبت به قرعه‌کشی و انتخاب متقاضیان تا سقف سهمیه تعیین شده اقدام نموده و اطلاعات مورد نیاز را جهت ثبت‌نام در سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه متناسب با سهمیه‌های تعیین شده برای کانون‌های شهرستانی، به کانون‌های مزبور ارائه می‌دهند.

وی تأکید کرد: تمامی شرایط احراز تعیین شده برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه از جمله عدم چک برگشتی، عدم اقساط معوق و … در این خصوص نیز صادق بوده و از طریق سامانه مذکور اعمال خواهد شد.

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • محمد ارسالی در

   اینا همش دروغه من رفتم کانون گفتند خبری نیست شهرستان سیرجان میخواستم برم کربلا گفتند دولت دروغ میگه خبری نیست؟

  • ناشناس ارسالی در

   آقای اسفندیاری اول لطف کن اون وام مراکه ازپارسال ازکرج تقاضاکردم وتاییدیه اش هم اومده پرداخت کن بعدا تبلیغات انجام بده وهروقت هم پیگیری کردم گفتند سایت بسته فقط دعاکنید ومن نزدیک ۲ساله دعا میکنم ولی فرجی نیست

  • محمد مقیمی ارسالی در

   می شود حقوق باز نشستگان شهریور را هر چه زودتر امال کند چون اولین حقوق است با ان پول به کربلا بروم بعدار چند سال که اروزی زیارت کربلا برویم به امید خداهر چه رودتر به ارزوی خود برسم

  • بازنشسته ارسالی در

   این مبلغ کمک کدام هزینه هست؟ آیا با این مبلغ میشه کاری کرد ؟ تازه باید ماهیانه قسطش‌را کم کنند همان بهتر که این صدقه را که پول تو جیبی بچه مسئولین نمیشه از خیرش گذشت . پراید شش میلیونی شده دویست میلیون اما وام بازنشستگان را مسئولین مثل یارانه ثابت نگه داشتن افرین به هنر شما .

  • داریوش ارسالی در

   من نمی دانم چرا یه عدهای دوست دارن مردم الکی سرگرم کنن خدارا خوش میاد مگه بخدا باید جوابگو باشین من رفتم کانون برای وام گفت هیچ وامی نداریم گفتم پس چرا دولت اعلام کرده وام برای بازنشسته ها گفت مگه هر کی هر چرتی گفت باید باور کنی

  • احمدی ارسالی در

   چراماک سایر سطوحیم ۲۰۰تومن اضافه شده مگ ۳۸درصد +۵۱۵ تومن نخواست اضافه بشه؟

  • سیما ارسالی در

   چقدر دروغ کدام سی و هشت درصد کلا دویست تومان اضافه کردن خدا ازتون نگذره که مردم را به روز سیاه نشوندین من مستمری بگیر باید شیش میلیون اجاره خونه بدم بعد دویست تومان حقوق من را اضافه کردن

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی