ارسال به دیگران پرینت

درگذشت | درگذشت کیومثر عباسی قصری

کیومرث عباسی قصری، شاعر پیشکسوت در سن ۸۱ سالگی از دنیا رفت

در متن پیام تسلیت محمد حیدری آمده است: خبر درگذشت اندوهناک شاعر و پژوهشگر گرانقدر فرهیخته ارجمند و گرانمایه استاد کیومرث عباسی قصری سبب تأسف، تألم و اندوه خاطر فراوان شد.

 در متن پیام تسلیت محمد حیدری آمده است: خبر درگذشت اندوهناک شاعر و پژوهشگر گرانقدر فرهیخته ارجمند و گرانمایه استاد کیومرث عباسی قصری سبب تأسف، تألم و اندوه خاطر فراوان شد.  

وی در ادامه این پیام آورده است: این ادیب توانا و متواضع، پژوهشگر پویا و با اخلاق و شاعر فرزانه، متعهد و برجسته دیار زاگرس و صاحب چندین اثر مکتوب و فاخر، در دوران حیات پربرکت و پرثمر خود میراث دار، حامی و پاسدار فرهنگ بود و آثار ارزشمند وی بی شک یادگاری بی نظیر و بی بدیل برای آیندگان خواهد بود.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین در پایان گفت: اینجانب ضمن تسلیت ضایعه دردناک درگذشت این شخصیت فرهیخته به اهالی فرهنگ، ادب و هنر و مردم استان کرمانشاه به ویژه مردم هنر دوست قصرشیرین از درگاه خداوند سبحان برای آن مرحوم علو درجات، رضوان، رحمت واسعه الهی و همنشینی با صالحان و نیکان و برای بیت مکرم و معزز، بازماندگان، بستگان و وابستگان صبر و شکیبایی خواستارم.

کیومرث عباسی قصری، شاعر پیشکسوت در سن ۸۱ سالگی از دنیا رفت.

کیومرث عباسی قصری در سال ١٣٢٠ در قصر شیرین به دنیا آمد. او فارغ‌التحصیل رشته علوم قضایی در مقطع کارشناسی است. قصری در وصف امام حسین (ع) شعرهای متعددی را سروده است، او در سال ١٣٦١ ریاست راهنمایی و رانندگی کرمانشاه را به عهده داشته و با درجه سرهنگی بازنشسته شد و در سال ١٣٦٣ به تهران رفت.

شعرهای او در جزوات ۲ساله انجمن ادبی کرمانشاه و کتاب‌های «غزل در قلمرو شعر معاصر»، «باغ ابریشم»، «باغ هزار ابریشم» و برخی روزنامه‌ها و مجلات چاپ شده است.

قصری با انجمن شعرای ایران، انجمن ادبی خواجو (تهران)، حوزۀ هنری و فرهنگسراهای تهران همکاری داشت.

از آثار او می‌توان به «حسن ختام»، «باغ ابریشم غزل‌های کرمانشاهی در قلمرو شعر امروز»، «آیه‌های زمینی آواز منتخبی از سروده‌های ١٣٥٧ - ١٣٧٢»، «گزیدۀ ادبیات معاصر» و ‌ «زمزمۀ نای و نی» اشاره کرد.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت نفر جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد.    

منبع: ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی