ارسال به دیگران پرینت

پرسش و پاسخ با سید محمد غرضی

توضیحات سید محمد غرضی درباره صحبتهای اخیرش درمورد شهید چمران

توضیحات سید محمد غرضی درباره صحبتهای اخیرش درمورد شهید چمران

توضیحات سید محمد غرضی درباره صحبتهای اخیرش درمورد شهید چمران:

به گزارش خبرنگار ۵۵آنلاین، به نقل از سید محمد غرضی:

یکی از خبرنگاران با من تماس گرفت و گفت به مناسبت سی تیر که سالروز شهادت شهید چمران است، مصاحبه‌ای داشته باشیم. من هم خدمت ایشان عرض کردم که مرحوم شهید چمران مهندس برق بودند و آمده بودند مثل بقیه‌ی سربازان با صدامیان می‌جنگیدند. یک روز در تبادل آتش بین صدامیان و فکه قرار داشتیم و صدامیان می‌خواستند مقاومت را بشکنند. مرحوم چمران رسید، سوار جیپ بود، گفتم آقای چمران الان تبادل آتش شدید است، کجا می‌روی؟ گفت می‌خواهم بروم فرمانده‌ی خودم را عوض کنم. گفتم کمی صبر کن تا این تبادل آتش کم بشود، اما رفت و دقایقی بعد پیکر شهیدش را آوردند. مقصود من از عدم تخصص ایشان در زمینه‌ی جنگ، غصه‌ای است که ایشان به دل ما گذاشت و بی تجربه‌ی کافی به دل آتش زد و جان سالم به در نبرد. دشمنان این را تعبیر به اختلاف ما با شهید نکنند. درست نیست که گفتگوها طوری منتقل شوند که جان کلام را تغییر بدهد و اختلاف و دشمنی ایجاد کند. ما همه با هر تخصصی در آن جبهه سربازان اسلام بودیم و کنار هم با صدامیان می‌جنگیدیم. خبرنگار محترم خیلی اصرار به ادامه‌ی گفتگو داشت و سعی به پرسیدن سوالات جنجالی و آتش زدن به اختلاف نظرات قدیمی. من هم به ایشان گفتم آن زمان‌ها گذشته، مرحوم چمران به شهادت رسیده و آقای یزدی از دنیا رفته‌اند، و ادامه‌ی این بحث صحیح نیست. به هر حال همه‌ی ما در کنار هم و در یک جبهه علیه دشمن می‌جنگیدیم. طبیعی بود که اختلاف نظراتی هم باشد، اما هیچ کدام از ارزش شهید و سرباز راه اسلام کم نمی‌کند.

در مورد سوسنگرد هم اصلا این صحبت و سوال و نشر نامرتبط پاسخ بنده درست و به جا نبوده، چون گروه ایشان اصلا در سوسنگرد مستقر نبود و در فکه قرار داشتند.

آقای چمران، قبل از انقلاب در لبنان مشاور مرحوم صدر بود، بعد از انقلاب هم وزیر دفاع و بعد هم نماینده‌ی مجلس شد و آمد در خوزستان و با صدامیان می‌جنگید. شخصیتی بود که تمام تلاش و فکر و ذکرش پیروزی ایران و اسلام در جنگ علیه صدام بود و در نهایت هم در همین راه شهید شد. بنده بیشتر از این اطلاعاتی نداشته‌ و ندارم. روح پر فتوح تمام شهیدان راه وطن و راه اسلام شاد باشد.

منبع: ۵۵ آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • هابیل ارسالی در

   بنده از محمدغرضی تا پیشگاه خداوند در جهان ابدی شکایت خواهم‌برد‌ و‌گناه افسران ارتش قبل از جنگ با عراق در لشکر۹۲ زرهی چه بوده و لعنت خدا بر غرضی...

  • عاشق رنگ سیاه ارسالی در

   در مناظره ها هم رک و صریح حرف میزد و واقعیت ها را مطرح می‌کردند.واقعیت تلخ است !

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  دیدگاه

  توسعه