ارسال به دیگران پرینت

مسمویت| الکل

ماموریت وزارت بهداشت برای کشف معمای مسمومیت الکلی در هرمزگان

برای بررسی موضوع مسمومیت بیماران با متانول، تیم واکنش سریع معاونت درمان وزارت بهداشت در استان هرمزگان حضور یافت.

حضور تیم اعزامی واکنش سریع معاونت درمان وزارت بهداشت موضوع مسمومیت با متانول در استان هرمزگان مورد بررسی قرار گرفت.

این تیم با حضور مشکینی، معاون مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان معاونت درمان وزارت بهداشت، حسنیان فوق تخصص مسمومیت (از گروه آموزشی توکسیکولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی) به همراه مسئولان دانشگاهی هرمزگان از شامگاه روزه سه شنبه ۱۳ اردیبهشت به بررسی میدانی شرایط بیماران با مسمومیت متانول در بندرعباس و شهرهای همجوار در بیمارستان‌های مرکز ارجاع دانشگاه علوم پزشکی و نحوه مدیریت درمان بیماران پرداختند.
این گزارش حاکیست، در جلسه مدیریت بحران نیز که با حضور مدیران دانشگاهی و استانی و گروه های بالینی از جمله متخصصان داخلی، طب اورژانس، مسمومیت و ریه برگزار شد، با توجه به افزایش تعداد مسمومین، ضمن بررسی تعداد موارد گزارش شده و پرونده های بیماران، بر آموزش پروتکل های درمانی و آماده باش کلیه مراکز تاکید شد.
بر اساس این گزارش، با توجه به‌ تعداد مراجعین تخت های ICU به تعداد کافی جهت درمان مسمومین الکلی اختصاص یافته و مقرر شده از ظرفیت سایر بیمارستان های دانشگاهی و غیر دانشگاهی استفاده شود.
همچنین در خصوص تامین دارو و ملزومات درمان بیماران تمهیدات لازم اتخاذ شده و برنامه ریزی لازم جهت افزایش تخت دیالیز و افزایش موقت ظرفیت درمانی مورد نیاز این بیماران صورت گرفته است.

منبع: خبر آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه