ارسال به دیگران پرینت

سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی:

دولت بایدن در آستانه دستیابی به توافق با ایران است

«تاد یانگ» سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی گفت که متن پیشنهادی برای احیای توافق هسته‌ای موسوم به برجام از توافقی که در سال ۲۰۱۵ میلادی صورت گرفت «بدتر» است و میلیارد‌ها دلار در اختیار ایران قرار می‌دهد. به گفته یانگ، دولت بایدن در آستانه دستیابی به توافق با ایران است.

سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی از احتمال احیای برجام ابراز نگرانی کرد.

«تاد یانگ» سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی از احتمال احیای برجام ابراز نگرانی کرد.

وی افزود که متن پیشنهادی برای احیای توافق هسته‌ای موسوم به برجام از توافقی که در سال ۲۰۱۵ میلادی صورت گرفت «بدتر» است و میلیاردها دلار در اختیار ایران قرار می‌دهد.

تاد یانگ با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس درباره سیاست‌های منطقه‌ای ایران نوشت: «توافقی را تصور کنید که با ایران و با میانجیگری ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه و حزب کمونیست چین منعقد شود. توافقی که راه را برای ساخت تسلیحات هسته‌ای فراهم کرده و مسیر این کشور را برای اعمال خشونت در تمام خاورمیانه هموار می‌کند».

یانگ در این یادداشت تصریح کرد: «اگر آمریکا این توافق را انجام دهد، اقدام احمقانه‌ای انجام داده است».

به گفته یانگ، دولت بایدن در آستانه دستیابی به توافق با ایران است.

این سناتور جمهوری‌خواه با طرح سوالی از دولت آمریکا گفت: «آمریکا از این توافق چه چیزی به‌دست خواهد آورد؟ فاصله ایران با تولید اورانیوم مورد نیاز برای بمب هسته‌ای، از پنج هفته به شش ماه افزایش پیدا خواهد کرد.[اما] توان آمریکا برای توقف توسعه [برنامه هسته‌ای ایران] نیز در آینده به‌شدت تضعیف خواهد شد.»

تاد یانگ، توافق احیای برجام را، توافقی توصیف کرد که به ایران فرصت «محقق کردن جاه‌طلبی‌های هسته‌ای» را داده و آن را «خطرناک» خواند.

وی افزود: «رئیس‌جمهوری باید این توافق را به عنوان معاهده به کنگره ارسال کند تا به تصویب برسد.»

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه