ارسال به دیگران پرینت

هواشناسی | برف و باران | وزش باد | کاهش دما | آلودگی هوا

بارش باران و برف در تهران

اداره کل هواشناسی استان تهران از بارش برف و باران و وزش باد شدید و مه رقیق خبر داد و نسبت به کاهش دما و یخبندان هشدار داد.

 بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران امروز(۲۲دی ماه) تا ظهر فردا آسمان نیمه ابری گاهی همراه با غبار محلی در بعضی ساعات به‌ویژه امروز ظهر تا شنبه (۲۵دی ماه) همراه با وزش باد و کاهش ابر گاهی وزش باد نسبتا شدید در جنوب و غرب پیش‌بینی می‌شود.

 از عصر فردا (۲۳دی ماه) با نفوذ سامانه بارشی به‌تدریج افزایش ابر و از اوایل وقت جمعه (۲۴دی ماه) تا اواخر وقت شنبه (۲۵دی ماه)، بارش باران در نیمه جنوبی، بارش باران و برف در نواحی شمالی و بارش برف و کولاک در ارتفاعات مورد انتظار است.

طی این مدت در بعضی ساعات مه و کاهش دید، گاهی وزش تندباد موقتی و رگبار و رعدوبرق با احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود همچنین به دلیل بارندگی متوسط تا شدید در بعضی ساعت‌ها، آبگرفتگی معابر و جاری شدن رواناب به ویژه در نیمه شمالی استان مورد انتظار است.

 روز یکشنبه(۲۶دی ماه) آسمانی نیمه ابری همراه با وزش باد و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

از جمعه(۲۴دی ماه) تا یکشنبه(۲۵دی ماه) شب کاهش محسوس دما بطور میانگین بین ۵ تا ۸ درجه سلسیوس و یخبندان شبانه سطح زمین در بیشتر نواحی به ویژه در نیمه شمالی مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فیروزکوه با دمای ۴- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته بوده‌ است.

آسمان تهران فردا (۲۳دی ماه) قسمتی ابری گاهی همراه با غبارمحلی، به‌تدریج نیمه ابری با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و جمعه ( ۲۴ دی ماه) ابری بارش باران و مه رقیق وگاهی وزش باد و رگبار باران با احتمال وقوع رعد و برق با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۱درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به بارش شدید باران و برف گاهی همراه با مه و کولاک هشدار داد.

به گزارش ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار نارنجی رنگ از نفوذ و فعالیت سامانه بارشی و بارش متوسط و گاهی شدید باران و برف، گاهی همراه با مه و در مناطق مرتفع کولاک در استان تهران به‌ویژه در نیمه شمالی خبر داد. این وضعیت جوی از بامداد جمعه(۲۴دی ماه) شروع می‌شود و تا صبح یکشنبه(۲۶ دی ماه) ادامه دارد.

به سبب حاکمیت این شرایط جوی لغزندگی معابر و جاده‌ها، آبگرفتگی و جاری شدن رواناب در بعضی معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، مه و کاهش دید، کولاک برف و خطر سقوط بهمن در ارتفاعات، خطر رعدوبرق و صاعقه و بارش تگرگ در نقاط  مستعد، احتمال محدودیت تردد در بعضی راه‌ها به‌ویژه در جاده‌ها و گردنه‌های کوهستانی پیش‌بینی می‌شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران احتیاط در تردد درون شهری و پرهیز از مسافرت‌های بین شهری به‌ویژه در مسیرهای کوهستانی، همراه داشتن زنجیر چرخ و امکانات ایمنی در گذر از بخش‌های کوهستانی، عدم توقف و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پرهیز از کوهنوردی، صعود به ارتفاعات، خودداری از پرواز گلایدر و هواپیماهای سبک، آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای پیشگیری از خسارات احتمالی را توصیه می‌کند.

اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به نفوذ سامانه بارشی و بارش برف و باران و کاهش محسوس دما هشدار داد.

در پی این هشدار کاهش محسوس دما در نیمه شمالی استان ۷ تا ۱۲ درجه سانتیگراد، در نیمه جنوبی استان ۵ تا ۸ درجه سلسیوس مورد انتظار است که این شرایط جوی از جمعه (۲۴ دی ماه) شروع و یکشنبه شب (۲۶ دی ماه) تمام می‌شود.

در این شرایط جوی یخبندان سطح زمین در نواحی شمالی، یخبندان شبانه سطح زمین در بعضی نواحی مرکزی و جنوبی استان، احتمال آسیب رسیدن به لوله‌های آب و تاسیسات، احتمال آسیب به خودروها و ماشین آلات دور از انتظار نیست و سازمان هواشناسی محافظت و پوشش لوله‌های آب و تاسیسات، استفاده از ضد یخ در خودروها و ماشین آلات، کنترل دما و مدیریت حامل های انرژی را توصیه می‌کند.

به گزارش ایسنا در هشدار نارنجی ‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

هواشناسی امروز ایران ۱۴۰۰/۱۰/۲۲

منتظر بارش برف و باران باشید

طبق نقشه‌های پیش یابی هواشناسی پنجشنبه با ورود سامانه بارشی جدید، در شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران و برف پیش بینی می‌شود.

منتظر بارش برف و باران باشید
 

طبق نقشه‌های پیش یابی هواشناسی پنجشنبه با ورود سامانه بارشی جدید، در شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران و برف پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: پنجشنبه با ورود سامانه بارشی جدید، در برخی مناطق کشور بارش باران و برف پیش بینی می‌شود.

 

ضیائیان گفت: طبق نقشه‌های پیش یابی هواشناسی پنجشنبه با ورود سامانه بارشی جدید، در شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران و برف پیش بینی می‌شود.

 

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی  فردا چهارشنبه در غالب مناطق کشور جوی پایدار پیش بینی می‌شود و تنها در بخش‌هایی از غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده رخ می‌دهد که بارش در ارتفاعات و مناطق سردسیر به صورت برف خواهد بود.

 
 
 

 

 

طبق اعلام سازمان هواشناسی امشب در لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، زنجان، نیمه جنوبی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل، نیمه شمالی و شرق خوزستان و برخی نقاط چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، همدان، قزوین، البرز، گیلان و تهران بارش باران، وزش باد شدید موقت خواهیم داشت  و احتمال رعد و برق در استان‌های جنوبی کشور وجود دارد.

منبع: اقتصاد نیوز
منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • ناشناس ارسالی در

    خدا کنه بارون وبرف بیادکثیفی هوا و کمبود آب جبران بشه واخبارهواشناسی هم دروغ ازآب درنیاد

  • ناشناس ارسالی در

    سلام، اداره هواشناسی ۱ ماه هست میگه برف و باران در تهران ،ولی متاسفانه خبری نیست ،داستان چیه ؟؟؟

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه