ارسال به دیگران پرینت

«حاج عیسی»، خادم امام خمینی درگذشت

عیسی جعفری که در دفتر امام خمینی با نام حاج عیسی شناخته می شد صبح روز شهادت حضرت فاطمه (س) درگذشت. خواهر او با نام حاجیه اقیما جعفری سالها در نجف خدمتکار همسر امام بود و همین قرابت سبب انتخاب حاج عیسی توسط دفتر امام شد.

مرحوم عیسی جعفری که در دفتر امام با نام حاج عیسی شناخته می شد در صبح روز شهادت صدیقه طاهره (س) به رحمت خدا پیوست.

حاج عیسی قبل از پیروزی انقلاب در تهران شغل آزاد داشت و پس از انتقال امام به جماران به دفتر امام آمد. خواهر او با نام حاجیه اقیما جعفری سالها در نجف خدمتکار همسر امام بود و همین قرابت سبب انتخاب حاج عیسی برای خدمت در دفتر امام شد.

وی از سال ۵۹ تا رحلت امام در خدمت دفتر امام بود و بعد از آن به خدمت به مرحوم یادگار امام اشتغال ورزید و پس از آن تا سال ۸۶ که در اثر کهولت در قم ساکن شد بدون وقفه در دفتر امام مشغول خدمت بود.

 

به مناسبت دوازدهمین سالروز درگذشت آ‌یت‌الله منتظری

بزرگترین خدمت آقای منتظری به انقلاب از نگاه سید محمد غرضی

بزرگترین خدمت آقای منتظری به انقلاب از نگاه سید محمد غرضی

بزرگترین خدمت آقای منتظری به انقلاب از نگاه سید محمد غرضی
 

بزرگترین خدمت آقای منتظری به انقلاب از نگاه سید محمد غرضی

به مناسبت دوازدهمین سالروز درگذشت آ‌یت‌الله منتظری

 

به گزارش خبرنگار 55 آنلاین به نقل از سید محمد غرضی:

 

بزرگترین خدمتی که آقای منتظری به انقلاب کرد این بود که بعد از پانزده خرداد امضایش را گذاشت پای نامه‌ی دوازده تا از علمای بزرگ قم و با این نامه آنها تایید کردند که امام مرجع هستند. به این طریق حضرت امام از زندان بعد از پانزده خرداد نجات پیدا کردند. این بزرگترین خدمتی بود که آقای منتظری به انقلاب کرد. تایید امضای دوازده تا از مجتهدین آن دوران توسط آقای منتظری، بهترین پاداشی است که ملت از زحمات آقای منتظری دریافت کرده‌اند. دوم مرداد سال 42، روزی ست که مراجع قم، مشهد و دیگر شهرها نامه‌ای مشترک در تأیید مرجعیت امام خمینی نوشتند و خواستار آزادی او شدند

 

.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه