ارسال به دیگران پرینت

چگونه امیکرون را درمان کنیم؟

اطلاعات جدید درباره “اومیکرون”

بسیاری از افراد مبتلا به اومیکرون علائمی شبیه به سرماخوردگی دارند رایج ترین علائم آن ها شامل سرفه، آبریزش و گرفتگی بینی و خستگی و سستی بدن می باشد.

بسیاری از افراد مبتلا به اومیکرون علائمی شبیه به سرماخوردگی دارند رایج ترین علائم آن ها شامل سرفه، آبریزش و گرفتگی بینی و خستگی و سستی بدن می باشد.

موارد ابتلا به کووید در سراسر دنیا بیش از پیش شده است، زیرا اومیکرون قابلیت انتقال پذیری بالایی دارد و به سرعت در کل دنیا پراکنده شده است. طبق گفته پزشکان شما باید علائم امیکرون را بشناسید و از آن اطلاعات کافی داشته باشید تا در صورت ابتلا به آن، سریع تر متوجه شوید.

چرا اومیکرون شیوع بالایی دارد؟

طبق گفته پزشکان، هنوز در حال یادگیری اطلاعات زیادی در مورد سویه امیکرون هستیم اما چیزی که خیلی واضح است، این است که این ویروس سرعت انتقال و پراکندگی و تکثیر بسیار بالایی دارد. در نتیجه خیلی راحت تر فرار می کند و دیگران را هم درگیر می کند.

 

سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری‌ ها بر این باور است افرادی که به سویه امیکرون کرونا مبتلا شده اند، به راحتی این ویروس را به دیگران انتقال می دهند؛ حتی اگر واکسینه شده یا بدون علائم باشند.

علائم سرماخوردگی، علامت مشترک مبتلایان اومیکرون

بسیاری از افراد مبتلا به اومیکرون علائمی شبیه به سرماخوردگی معمولی دارند. در مطالعه ای در نروژ به این نتیجه رسیدند که افراد مبتلا به امیکرون که واکسینه هم شده بودند، علائم مشابهی داشتند. رایج ترین علائم آن ها شامل سرفه در 83 درصدشان، آبریزش بینی و گرفتگی بینی در 78 درصد، خستگی و سستی بدن در 74 درصد، سوزش گلو در 72 درصد، سر درد 68 درصد، تب در 54 درصد، کاهش حس چشایی در 23 درصد و کاهش حس بویایی در 12 درصدِ آن ها دیده شده است و هیچ کدام نیاز به بستری شدن پیدا نکردند.

 
 

افراد واکسینه نشده هنوز هم به بستری شدن نیاز پیدا می کنند

طبق اطلاعات موجود از سمت کسانی که در مراکز درمانی فعالیت می‌ کنند و در اورژانس ها و بیمارستان‌ ها هستند، اعلام کرده‌ اند که موارد شدید از این بیماری هم وجود دارند که نیاز به بستری شدن دارند و مربوط به افرادی می شود که واکسن تزریق نکرده اند.

تست امیکرون جهش ها را شامل می شود و بیشتر از میزان ابتلا به دلتا و آلفا است اما این جهش ها خیلی راحت مورد تست و آزمایش قرار می‌ گیرند‌. بعضی از تست های آنتی ژن که خیلی سریع انجام می شوند و حساسیت کمتری در تشخیص امیکرون دارند، هم برای آن ها انجام می‌ شود و شاید نتیجه منفیِ کاذب داشته باشند.

سازمان غذا و داروی جهان قصد دارد که این تست‌ های مختلف را بررسی کند و برند ها و کمپانی های معتبر را اعلام کند اما به طور کل زمانی که به کلینیک یا مرکز تست مراجعه می‌ کنید، بسیار مهم است از فرد مورد نظر بپرسید آیا این تست، امیکرون را هم نشان می ‌دهد یا خیر ؟

چگونه امیکرون را درمان کنیم؟

هنوز چیز های زیادی برای یادگیری و مطالعه وجود دارد اما به طور کل درمان‌ های مختلفی پیش روی ماست که می ‌توانیم از طریق آن سیستم ایمنی را تقویت کنیم و مدت زمان بیماری را کوتاه تر کنیم. شرکت فایزر هم بعضی از دارو های ضد ویروس را جدیداً تولید کرده که برای امیکرون مناسب است و می تواند به سطح ویروس بچسبد و آن را کم کم از بین ببرد.

چگونه از سلامتی خودمان در برابر امیکرون مراقبت کنیم؟

طبق اطلاعات پزشکان مختلف از جمله دکتر فاوسی؛ اگر در وضعیتی بودید که شرایط تان خطرناک بود، از اعضای خانواده دوری کنید.

هر کس که واکسن تزریق کرده باشد، در معرض خطر بسیار کم تری است و می تواند خیلی خوب برنامه های زندگی خود را پیش ببرد.

سعی کنید از دستورات عمومی که برایتان اعمال می‌ شود استفاده کنید، از آن ها پیروی کنید و به کاهش این پاندمی کمک کنید.

فرقی ندارد که کجا زندگی می کنید، در هر صورت باید در سریع ترین زمان ممکن واکسن تزریق کنید.

اگر در جایی زندگی می کنید که تعداد زیادی از مردم واکسن نزده اند، حتما ماسک n95 داشته باشید.

سفر نروید، فاصله اجتماعی را حفظ کنید، از مکان های شلوغ دوری کنید، بهداشت دست و پا را خوب رعایت کنید و از زندگی خودتان و خانواده تان محافظت نمایید.

سویه جدید ویروس کرونا

کشف و شناسایی یک سویه جدید دیگر ویروس کرونا

دانشمندان و متخصصان فرانسوی از کشف و شناسایی یک سویه جدید ویروس کرونا خبر داده‌اند و اسم آن را به طور موقت، «IHU» گذاشته‌اند.

 کشف و شناسایی یک سویه جدید دیگر ویروس کرونا
 

دانشمندان و متخصصان فرانسوی از کشف و شناسایی یک سویه جدید ویروس کرونا خبر داده‌اند و اسم آن را به طور موقت، «IHU» گذاشته‌اند.

 این سویه جدید که از ویروس اُمیکرون جهش یافته است تا کنون 12 نفر را در اطراف شهر مارسی مبتلا کرده است. براساس این گزارش، طبق تحقیقات متخصصان فرانسوی، ریشه این سویه فرانسوی کرونا به کشور آفریقایی کامرون مربوط است.

 

B.۱.۶۴۰.۲ یا IHU برای اولین بار توسط محققان در انستیتوی مدیترانه‌ای IHU شناسایی شده است و دارای ۴۶ جهش است که بیشتر از جهشهای ویروس اُمیکرون است.

 

این گزارش افزود: سویه IHU میتواند تهدیدی برای دیگر کشورها نیز باشد هرچند که تا کنون غیر از فرانسه در هیچ جای دیگر مشاهده نشده است و تحقیقات از سوی سازمان بهداشت جهانی در این زمینه ادامه دارد.

 

طبق مقاله‌ای که در پایگاه «medRxiv» منتشر شده است این سویه حامل جهش E484K است که میتواند آن را در برابر واکسن‌ها مقاوم کند. همچنین گفته شده است که این ویروس دارای جهش دیگری به نام N501Y است که قابلیت انتقال آن را میتواند بیشتر کند.

 

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه