ارسال به دیگران پرینت

ارز دیجیتال | ارزهای دیجیتالی مهم | تغییرات قیمتی یک هفته اخیر | به روز رسانی قیمت ارزهای دیجیتالی

سقوط بیت کوین به کانال ۴۶ هزار دلار پس از یک سال پر فراز و نشیب

قیمت بیت کوین در اولین روز‌های سال جاری میلادی به روند نزولی خود ادامه داده و به کانال ۴۶ هزار دلار سقوط کرده است.

قیمت بیت کوین در اولین روز‌های سال جاری میلادی به روند نزولی خود ادامه داده و به کانال ۴۶ هزار دلار سقوط کرده است.

بیت کوین در سال ۲۰۲۱ یک سال پر فراز و نشیب را پشت سر گذاشت و قیمت آن از نزدیک به ۶۰۰۰۰ دلار در آوریل به حدود ۳۰۰۰۰ دلار در ژوئیه رسید و سپس در نوامبر به حدود ۶۹۰۰۰ دلار به ازای هر سکه به بالاترین رقم در تاریخ خود رسید.

این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱ نزدیک به ۶۰ درصد رشد کرد و بسیار جلوتر از دارایی‌های سنتی بود، اما این سال را زیر مرز ۵۰ هزار دلار به پایان رساند و جمعه گذشته در حدود ۴۷ هزار دلار معامله شد.

در سال جاری میلادی نیز تاکنون به روند نزولی خود ادامه داده و کاهش ۱ درصدی داشته است. این رمزارز در ساعت ۱۰:۰۰ روز دوشنبه به وقت گرینویچ نزدیک به ۴۶,۸۹۰ دلار معامله شد.

این در حالی بود که نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور، روز یکشنبه پیش بینی کرده بود که قیمت بیت کوین در سال جاری میلادی دو برابر خواهد شد و در بحبوحه پذیرش رسمی به عنوان یک ارز مستقل، به ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید.

در توییتی که وی روز یکشنبه منتشر کرد، بوکله چند پیش بینی هیجان انگیز را برای بزرگترین ارز دیجیتال جهان بر اساس ارزش بازار ارائه کرد.

السالوادور سال گذشته اولین کشوری بود که بیت کوین را به عنوان یک ارز قانونی و مستقل پذیرفت.

او در توییتی نوشت که بیت کوین ممکن است سرانجام در سال ۲۰۲۲ به قیمت ۱۰۰ هزار دلاری برسد که مدت هاست به دنبال آن بوده است، در حالی که فکر می‌کند دو کشور دیگر آن را به عنوان ارز قانونی اتخاذ خواهند کرد.

علاوه بر این، بوکله نوشت که بیت کوین می‌تواند در انتخابات میان دوره‌ای ایالات متحده در ماه نوامبر به یک «مسئله اصلی انتخاباتی» تبدیل شود. وی همچنین به یک «سورپرایز بزرگ» در کنفرانس ماه آوریل در میامی درباره بیت کوین اشاره کرد.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه