ارسال به دیگران پرینت

کاهش خستگی روزانه

توصیه‌های غذایی برای افرادی که همیشه خسته اند

در طول زمستان، حتی سرسخت‌ترین ما نیز ممکن است کمی احساس خستگی کنیم، بنابراین، اگر سطح انرژی شما نیاز به افزایش دارد، این‌ها برخی از توصیه‌های غذایی هستند که می‌تواند به شما کمک کند.

در طول زمستان، حتی سرسخت‌ترین ما نیز ممکن است کمی احساس خستگی کنیم، بنابراین، اگر سطح انرژی شما نیاز به افزایش دارد، این‌ها برخی از توصیه‌های غذایی هستند که می‌تواند به شما کمک کند.

مصرف برخی از خوراکی‌ها می‌تواند به شما در کاهش خستگی روزانه کمک کند:

۷ توصیه خوراکی برای افرادی که همیشه خسته اند

کربوهیدرات قدیمی

انواع کربوهیدرات‌هایی که می‌خورید تأثیر مستقیمی بر سطح گلوکز خون و بنابراین احساس انرژی شما دارند.  غذا‌های با شاخص گلیسمی بالا (GI) یک انفجار سریع انرژی ایجاد می‌کنند، در حالی که غذا‌های با GI پایین انرژی طولانی تری را ارائه می‌دهند.  برای به حداکثر رساندن سطح انرژی جسمی و ذهنی خود، کربوهیدرات‌های GI پایین‌تری هستند که می‌توانید به سراغشان بروید، این خوراکی ها، همچنین شامل فیبر و آنتی اکسیدان‌های بالاتری مانند لوبیا، نخود و عدس، جو و نان با غلات کامل هستند.

۷ توصیه خوراکی برای افرادی که همیشه خسته اند

عدم حذف وعده غذایی

سرویس بهداشت ملی بریتانیا (NHS) توصیه می‌کند که در زمان‌های منظم غذا بخورید، یعنی سه وعده در روز و در صورت نیاز یک میان وعده، این راهکار کمک می‌کند تا سطح انرژی را در سطح یکنواخت نگه دارید.  اگر نگران افزایش وزن هستید، سعی کنید از  قانون ۴۰۰-۶۰۰-۶۰۰ پیروی کنید  که پیشنهاد می‌کند تقریباً ۴۰۰ کالری برای صبحانه، ۶۰۰ کالری برای ناهار و ۶۰۰ کالری برای شام داشته باشید و فضایی برای حداکثر دو میان وعده سالم با ۲۰۰ کالری باقی بگذارید.

۷ توصیه خوراکی برای افرادی که همیشه خسته اند

تمام میوه‌ها و سبزیجات را مصرف کنید

پر کردن یک سوم بشقاب با میوه و سبزیجات یک قانون خوب است، قدرت میوه‌ها و سبزیجات برای افزایش نشاط را دست کم نگیرید.  آن‌ها سطوح انرژی بالاتری را از طریق فراهم کردن مجموعه‌ای از ویتامین ها، مواد معدنی و فیتوکمیکال‌ها که سلامتی را ارتقا می‌دهند، تسهیل می‌کنند.

۷ توصیه خوراکی برای افرادی که همیشه خسته اند

انواع خوراکی‌های غنی از ویتامین C

ویتامین C از چند جهت، ضد خستگی شماست.  این ویتامین به بهبود جذب آهن، محافظت از افراد در برابر کم خونی و بعب د رژیم غذایی کمک می‌کند و در متابولیسم طبیعی آزاد کننده انرژی نقش دارد و به سالم نگه داشتن سیستم ایمنی کمک می‌کند، بنابراین احتمال کمتری دارد که طعمه بیماری‌های فصلی شوید، شما می‌توانید سطح ویتامین C بدن خود را با فلفل‌های شکم پر افزایش دهید،   فقط نصف فلفل قرمز یا سبز تمام نیاز روزانه شما به ۸۰ میلی گرم را تامین می‌کند.

۷ توصیه خوراکی برای افرادی که همیشه خسته اند

یک چرت کافئینی داشته باشید

اگر بتوانید ۲۰ دقیقه بعدازظهر دراز بکشید به شدت سود خواهید کرد،   یک مطالعه در مقیاس کوچک نشان می‌دهد که  چرت زدن با کافئین‌ می‌تواند تفاوت بزرگی در هوشیاری شما ایجاد کند و احساس کسالت بعد از ظهر را پشت سر گذاشته و به شما کمک می‌کند تا دیروقت شب سرزنده‌تر بمانید.  برای چرت زدن با کافئین، بلافاصله قبل از ۲۰ دقیقه بسته شدن چشم، یک قهوه غلیظ بنوشید.  وقتی از خواب بیدار می‌شوید، کافئین وارد عمل می‌شود و احساس شادابی بیشتری می‌کنید.

۷ توصیه خوراکی برای افرادی که همیشه خسته اند

  لوبیا

لوبیا پخته، حاوی کربوهیدرات‌های GI پایین برای ایجاد انرژی پایدار است.  این وعده از لوبیا همچنین یک پنجم نیاز روزانه به آهن را تامین کرده و  با خستگی مبارزه می‌کند  و یک ششم نیاز روزانه شما به منیزیم، یک ماده معدنی مهم انرژی را تامین می‌کند.

۷ توصیه خوراکی برای افرادی که همیشه خسته اند

آب بنوشید

به گفته NHS، خستگی یکی از علائم کم آبی است.  پس فراموش نکنید روزانه شش تا هشت لیوان مایعات مصرف کنید.  بیشتر نوشیدنی‌ها (به غیر از نوشیدنی‌های الکلی و سرشار از شکر) مایعات قابل قبولی به حساب می‌آیند، اما آب بهترین گزینه است. 

 

این ۴ خوراکی احساس خستگی را از بین می‌برند

خوراکی‌های سالمی هستند که کسالت را از شما دور می‌کنند و در این مطلب به آنها اشاره می‌کنیم.

 
 

بسیاری از افراد عاشق فصل تابستان‌اند اما برخی نیز ممکن است در طول تابستان احساس کسالت داشته باشند. اگر سطح انرژی شما نیاز به افزایش دارد، برخی از غذاها به شما کمک می‌کنند.

جو دو سر

 

جو دو سر به عنوان یک کربوهیدرات با ضریب GI پایین شناخته می‌شود که قندها را در یک دوره کندتر از کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده مانند نان سفید و بسیاری از غلات صبحانه وارد سیستم شما می‌کند. در نتیجه سطح انرژی بهتر از طریق صبحانه است. اگر از شیر گاو اجتناب می‌کنید، سویا بهترین گزینه برای ترکیب با جو است زیرا دارای مقدار مشابهی پروتئین سیرکننده است، بیشتر گزینه‌های شیر پروتئین کافی ندارند.

 

مصرف همه میوه‌ها و سبزیجات

 

پرکردن یک سوم بشقاب با میوه و سبزیجات یک قانون خوب است. دکتر هلن باند، متخصص تغذیه، می‌گوید: برای تقویت نشاط، قدرت میوه‌ها و سبزیجات را دست‌ کم نگیرید. آنها سطح انرژی بالاتر را از طریق تأمین میزانی از ویتامین‌ها و مواد معدنی  که سلامتی را تقویت می‌کنند، تسهیل می‌کنند.

 

روی خوراکی‌های غنی از ویتامین C متمرکز شوید

ویتامین C از چند جهت دوست ضد خستگی شماست. این ماده به بهبود جذب آهن، محافظت‌کننده از کم‌خونی از رژیم غذایی شما کمک می‌کند، در متابولیسم طبیعی آزادکننده انرژی نقش دارد و به سلامت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند بنابراین احتمال این که قربانی بی‌حالی‌های فصلی شوید که انرژی شما را از بین می‌برد، کمتر می‌شود. سطح ویتامین C خود را با فلفل دلمه‌ای خوشمزه افزایش دهید، فقط نیمی از فلفل قرمز یا سبز تمام نیاز روزانه شما به ۸۰ میلی‌گرم را تأمین می‌کند.

 

کافئین مصرف کنید

اگر می‌توانید ۲۰ دقیقه بعد از ظهر دراز بکشید، یک مطالعه در مقیاس کوچک نشان می‌دهد که یک چرت پس خوردن کافئین می‌تواند در هوشیاری شما تفاوت زیادی ایجاد و به شما کمک کند تا اواخر شب جنب و جوش بیشتری داشته باشید. برای چرت‌زدن با کافئین بلافاصله قبل از ۲۰ دقیقه چشم‌بستن، یک قهوه غلیظ بنوشید. وقتی از خواب بیدار می‌شوید، کافئین وارد بدن می‌شود و احساس شادابی بیشتری می‌کنید.»

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه