ارسال به دیگران پرینت

زالی: مردم از تجمع در شب یلدا خودداری کنند

فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونا استان تهران از مردم درخواست کرد از برگزاری دورهمی و تجمع در شب یلدا با توجه به ورود سویه جدید خودداری کند.

گفت: با توجه به ورود سویه جدید اُمیکرون آماده باش مجموعه‌های درمانی اتفاق خواهد افتاد تا همانند سابق در خدمت شهروندان باشند.

وی افزود: تجربه تلخ سال گذشته در خصوص شب یلدا که باعث شد ظرف دو هفته پس از این شب شکل گیری امواج طغیانی در نقاط مختلف تهران را مشاهده کنیم، اتفاق تلخی بود. لذا با توجه به این تجربه و ورود سویه جدید، شب یلدا می‌تواند نقطه عطفی برای افزایش شیوع سویه جدید و یا جلوگیری از شیوع این سویه باشد.

فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونا استان تهران ادامه داد: از همه شهروندان درخواست می‌کنیم از ازدحام‌های خانوادگی و تجمعات خودداری کنند و رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی را همانند استفاده از ماسک و رعایت مسائل بهداشت فردی را در دستور کار خود قرار دهند. قطعا افراد مسن و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای همچنان در خطر هستند و برخی اختلاط ها شانس ابتلا را افزایش می‌دهد.

زالی در پایان گفت: بر اساس پروتکل‌های ابلاغی ستاد ملی در مدارس کارها دنبال می‌شود و از برنامه نرم افزاری پایش موارد سندرومیک بهره گرفته خواهد شد تا موارد مراقبتی انجام شود.

منبع: خبر آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه