خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

اولیانوف:

قالب مذاکرات ایران، چین و روسیه در وین بسیار مفید است

میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین اعلام کرد که قالب گفت‌وگوهای سه جانبه ایران، چین و روسیه در مذاکرات وین بسیار مفید بود.

 میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین اعلام کرد که قالب گفت‌وگوهای سه جانبه ایران، چین و روسیه در مذاکرات وین بسیار مفید بود.

این دیپلمات ارشد روس در صفحه توئیتر خود نوشت: هیات‌های روسیه، چین و ایران امروز یک بار دیگر دیدار کردند.

وی که به عنوان نماینده روسیه در مذاکرات وین حضور دارد، افزود:این قالب سه جانبه در مذاکرات وین در مورد برجام بسیار مفید ظاهر شد.

مذاکره کننده ارشد روسیه در مذاکرات وین پس از نشست سه جانبه با مذاکره کنندگان ارشد ایران و چین، روند گفت‌وگوها را مثبت ارزیابی کرد و در گفت‌وگو با خبرنگاران مقابل هتل کوبورگ وین بیان داشت: من معتقدم ما پیشرفت‌هایی (در مذاکرات) داشتیم و امیدوارم طی روزهای آینده بتوانیم اظهارات دقیق‌تری را مطرح کنیم؛ اما روند کار مثبت است.

او پاسخ به این پرسش را که مانع اصلی رسیدن به توافق در وین چیست، دشوار توصیف اما تصریح کرد که در مذاکرات پیشرفت‌هایی حاصل شده است. این دیپلمات روس گفت؛ نمی‌تواند درباره محتوای مذاکرات صحبت کند اما به زودی جزئیات بیشتری اطلاع رسانی خواهد شد.

دور تازه مذاکرات وین از پنجشنبه گذشته با برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام آغاز شده و گفت‌ وگوها اینک به مراحل حساسی رسیده است. جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد که رسیدن به توافق درباره احیای مفاد برجام به اراده طرف‌های مقابل بستگی دارد.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • ناشناس ارسالی در

    چنین و روسیه بدون شک دنبال تضعیف ما هستند تا از آمریکا امتیاز بگیرند بدون شک روسیه و چنین دشمنان اصلی منافع ایران هستند و نباید ارتباط ویژه ای با آنها ایجاد کنیم باید روابط متوازن با کل جهان ایجاد کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه