ارسال به دیگران پرینت

اداره کل هواشناسی استان تهران

ورود سامانه جدید بارش برف و باران به تهران

بیشینه و کمینه دمای هوای پایتخت در روزهای پنجشنبه ۹ و ۲، جمعه ۱۰ و۳، شنبه ۹ و ۳، یکشنبه ۱۱ و ۴ درجه سانتیگراد است.

اداره کل هواشناسی استان تهران از ورود سامانه جدید بارش برف و باران به استان خبر داد.

به گزارش فارس، براساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان برای امروز و فردا آسمانی صاف تا قسمتی ابری و غبار آلود در بعد از ظهر جمعه به تدریج افزیش ابر و اواخر وقت روز جمعه تا روز یکشنبه بارش باران و برای ارتفاعات به صورت برف همراه با مه و کولاک پیش‌بینی می‌شود.

بر این اساس، عمده بارش‌ها در روز شنبه است و برای روز یکشنبه آسمان نیمه ابری همراه با بارش پراکنده و گاهی وزش باد پیش بینی می شود.

بیشینه و کمینه دمای هوای پایتخت در روزهای پنجشنبه ۹ و ۲، جمعه ۱۰ و۳، شنبه ۹ و ۳، یکشنبه ۱۱ و ۴ درجه سانتیگراد است.

ورامین با ۱۳ درجه سانتیگراد و فیروزکوه با منفی ۶ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان تهران طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

هواشناسی | برف و باران | وزش باد | کاهش دما | آلودگی هوا

آخر هفته این استان‌ها بارانی می‌شوند

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به پایداری جوی طی سه روز آینده در اکثر نقاط از ورود سامانه بارشی به کشور طی جمعه (۲۶آذر) خبرداد.

آخر هفته این استان‌ها بارانی می‌شوند
 

صادق ضیاییان افزود: براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش‌یابی هواشناسی طی سه روز آینده در بیشتر نقاط کشور جوی پایدار حاکم است و در مناطق صنعتی و پرتردد انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: جمعه (۲۶آذر) با ورود سامانه بارشی، درنیمه غربی کشور، ارتفاعات زاگرس مرکزی، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین البرز و تهران بارش باران، گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

 

وی در ادامه گفت: این شرایط شنبه (۲۷آذر) در نواحی ذکر شده ادامه دارد و شدت بارش در ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی افزایش خواهد یافت.

 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: یکشنبه (۲۸آذر) از شدت بارش در نواحی شمال غرب کاسته می‌شود و گستره فعالیت سامانه بارشی به نواحی غرب، جنوب غرب و ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی محدود خواهد شد.

 

وی در ادامه گفت: امروز(۲۴آذر) و فردا (۲۵آذر) در بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور وزش باد و در نواحی مستعد خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود.

 

به گفته ضیاییان غرب خلیج فارس از اواخر وقت پنجشنبه (۲۵آذر) تا یکشنبه (۲۸آذر) مواج پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۵آذر) صاف تا قسمتی ابری و غبارآلود با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و طی جمعه (۲۶ آذرماه) نیمه ابری و غبارآلود و به‌تدریج ابری و در اواخروقت بارش پراکنده با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای۱۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۴و ۲۵ آذرماه) بندرعباس با دمای ۲۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین ومشهد با  دمای ۶ و ۱۱ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه