ارسال به دیگران پرینت

آمریکا در مذاکرات وین به ایران امتیازاتی داده است

هشدار واشنگتن به اسرائیل | اختلافاتی میان آمریکا و اسرائیل درباره ایران

شبکه اسکای نیوز به نقل از منابع آمریکایی اعلام کرد که واشنگتن نسبت به هرگونه تحرک یکجانبه از سوی اسرائیل علیه ایران به این رژیم هشدار داده است.

شبکه اسکای نیوز به نقل از منابع آمریکایی اعلام کرد که واشنگتن نسبت به هرگونه تحرک یکجانبه از سوی اسرائیل علیه ایران به این رژیم هشدار داده است.

شبکه اسکای نیوز عربی به نقل از "منابع رسمی آمریکایی" که نام آنها را ذکر نکرده، اعلام کرد که دولت جو بایدن نسبت به هرگونه اقدام یکجانبه اسرائیل علیه ایران به این‌ رژیم هشدار داده است.

این منابع اعلام کردند که اختلافاتی میان اسرائیل و آمریکا در خصوص تعامل با مساله هسته‌ای ایران بوجود آمده است.

منابع آمریکایی تاکید کردند: هیاتی اسرائیلی که اخیرا به واشنگتن سفر کرده بود معتقد است که آمریکا در مذاکرات وین به ایران امتیازاتی داده است بدون اینکه در مقابل چیزی دریافت کند.

این منابع در بخش دیگری نیز خاطرنشان کردند که آمریکا طرح‌های نظامی علیه سایت های نظامی ایران را نپذیرفته است.

 نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی اخیرا بنی گانتس وزیر جنگ اسراییل و دیوید بارنئا رئیس موساد را به تازگی با اطلاعاتی درباره غنی سازی اورانیوم در ایران و فعالیت بخشی که اسراییل مدعی است بخش تسلیحاتی آنها است، به واشنگتن فرستاد که بنا بر اعلام رسانه‌های آمریکایی و اسرائیلی، علیرغم تلاش مقامات اسراییلی آنها نتوانسته‌اند به اهداف خود برسند و دست خالی واشنگتن را ترک کرده‌اند.

دیپلمات روس:

مذاکرات وین درحال پیشرفت است

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین تصریح کرد که روند مذاکرات جاری در وین بین ایران و گروه ۱+۴ درحال پیشرفت است.

مذاکرات وین درحال پیشرفت است
 

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین تصریح کرد که روند مذاکرات جاری در وین بین ایران و گروه ۱+۴ درحال پیشرفت است.

 اولیانوف روز دوشنبه در مصاحبه ای در وین گفت: اگرچه روند مذاکرات وین خیلی سریع نیست اما درحال پیشرفت است.

 

وی گفت از جمله مسائلی که در روند مذاکرات جاری در وین درحال بحث و گفت و گو است، مسائل مربوط به فعالیت های هسته ای ایران است.

 

امروز همچنین سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که احتمال دستیابی به توافق در مذاکرات وین افزایش یافته است.

 

ریابکوف در گفت و گو با ریانووستی تصریح کرد: «من فکر می کنم که اکنون احتمال اینکه ما به توافق برسیم در مقایسه با آنچه قبل از ازسرگیری مذاکرات بود، افزایش یافته است و بهتر است بگویم که دلایلی وجود دارد که انتظار پیشرفت داشته باشیم.»

 

ریابکوف افزود: پیشنهادات ایران در خصوص برجام نشان دهنده جدیت حداکثری تهران برای احیای توافق هسته ای است.

 

 

وی تصریح کرد: روسیه در تماس با ایالات متحده پیوسته توضیح می دهد که تهدید ایران به تحریم در سایه مذاکرات برجامی در وین غیرسازنده است.

دور هفتم مذاکرات در وین درباره برنامه هسته ای ایران در ۲۹ نوامبر(۸ آذر) آغاز شد. موضوع اصلی این گفت وگوها لغو تحریم های آمریکا علیه ایران است.

 

 مذاکرات وین با محور رفع تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی علیه ایران در شرایطی پیگیری می‌شود که به‌رغم فشارهای ناشی از خط تخریبی رسانه‌های معاند و کارشکنی‌های رژیم صهیونیستی، گفت‌وگوها به همت تلاش‌های هیات جمهوری اسلامی ایران پیشرفت‌های ملموسی را تجربه کرده است.

روز گذشته(یکشنبه) چهارمین روز از مذاکرات وین، با برگزاری نخستین جلسه کارشناسی سوم، موسوم به کارگروه تدابیر اجرایی جان تازه‌ای گرفت. این جلسه که با حضور نمایندگان گروه ۱+۴، اتحادیه اروپا و ایران برگزار شد و ادامه خواهد داشت بر نحوه اجرای توافق احیای مفاد برجام نظارت دارد.

 

هم زمان علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد ایران بیان داشت که در نتیجه تعامل و نشست‌هایی که طی چند روز گذشته در سطح کارشناسی و مقام‌های ارشد مذاکره کننده برگزار شد اختلافات طرفین در مورد دامنه و حیطه موضوعات قابل مذاکره در حال کاهش است. وی ابراز امیدواری کرد که طرف‌ها در دور جاری مذاکرات به یک جمع‌بندی در مورد دامنه و حیطه موضوعات قابل مذاکره برسند.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه