خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

باقری در گفتگو با المیادین:

مذاکرات پیشرفت خوبی داشته و زمینه برای گفتگوهای جدی فراهم است

مذاکره کننده ارشد هسته ای ایران با اشاره به اینکه مذاکرات برچیدن تحریم ها در وین پیشرفت خوبی داشته است، تأکید کرد که این پیشرفت می تواند زمینه را برای گفتگوهای جدی فراهم کند.

علی باقری مذاکره کننده ارشد هسته ای ایران امروز یکشنبه در مصاحبه اختصاصی با شبکه تلویزیونی المیادین درباره تازه ترین تحولات مربوط به مذاکرات برچیدن تحریم ها در وین گفت: گفتگوهای روزهای گذشته بر چارچوب رایزنی درباره نقاط اختلافی در راستای سرعت بخشیدن به روند مذاکرات و دستیابی به توافق تمرکز داشت.

وی ادامه داد: روندی که ایران در طول مذاکرات در پیش گرفته موفق بوده و تهران پیشرفت خوبی کسب کرده است و این پیشرفت می تواند زمینه را به سرعت برای مذاکرات جدی فراهم کند.

مذاکره کننده ارشد هسته ای ایران افزود: همراهی روسیه و چین با ایران و مخالفت این دو کشور با کشورهای غربی در بسیاری از مسائل آشکار است.

باقری همچنین به اختلاف مواضع انگلیس با سایر طرف های اروپایی اشاره و اضافه کرد: طرف مقابل اولویت ها و دیدگاه های متفاوتی دارد.

وی تأکید کرد: ایران به اراده خود در مذاکرات حاضر شده و احدی تهران را به مذاکره مجبور نکرده است، لذا از طرف مقابل نیز انتظار داریم به صورت منطقی با مذاکرات رفتار کند و برای رفع مشکلات ابتکار عمل به خرج بدهد.

مذاکره کنده ارشد هسته ای ایران درباره مداخله و نگرانی تل آویو از مذاکرات گفت: صهیونیست ها برای تخریب فضای خارج از سالن مذاکرات و تأثیر بر فضای داخل آن تلاش می کنند.

علی باقری:

نشست سه جانبه مذاکره کنندگان ارشد ایران، روسیه و چین در وین

علی باقری مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین و مذاکره کننده ارشد این کشور و همچنین مذاکره کننده ارشد چین در این نشست درباره روند جاری مذاکرات به گفت‌وگو نشستند.

نشست سه جانبه مذاکره کنندگان ارشد ایران، روسیه و چین در وین
 

امشب (یکشنبه) ۲۱ آذر ماه و در ادامه رایزنی‌های جاری در شهر وین که از روز پنجشنبه ۱۸ آذر ماه مجددا از سر گرفته شد، نشست سه جانبه مذاکره کنندگان ارشد جمهوری اسلامی ایران، روسیه و چین در وین در حال برگزاری است.

علی باقری مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین و مذاکره کننده ارشد این کشور و همچنین مذاکره کننده ارشد چین در این نشست درباره روند جاری مذاکرات به گفت‌وگو نشستند.

 

دور هفتم مذاکرات در دولت جدید ایران (دولت سیزدهم) دوشنبه هشتم آذر ماه با برگزاری نشست افتتاحیه کمیسیون مشترک برجام آغاز شد و توافق شد که کارگروه رفع تحریم‌ها روز سه‌شنبه برگزار شود و بعد از آن هم کارگروه هسته‌ای در سطح کارشناسان تشکیل جلسه داد و در نهایت چهارشنبه شب دهم آذر ماه هیأت ایرانی به ریاست علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه دو سند به طرف مقابل ارائه کرد شامل رفع تحریم‌ها و موضوعات هسته‌ای.

 

در پی درخواست طرف اروپایی برای مشورت با پایتخت‌ها تنفسی در این مذاکرات ایجاد و دوباره روز (پنجشنبه) ۱۸ آذر ماه با برگزاری نشست افتتاحیه کمیسیون مشترک برجام این مذاکرات از سر گرفته شد که هنوز هم در وین در جریان است. امروز جلسه کارگروه کارشناسی سوم در هتل کوبورگ نیز برگزار شد.

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه