ارسال به دیگران پرینت

در اعتراض به نبود داروی آهن زدا؛

بیماران تالاسمی در شیراز تجمع کردند| وزارت بهداشت مقصد بعدی اعتراض ها

گروهی از افراد مبتلا به تالاسمی در اعتراض به نبود داروی آهن زدا در مقابل دانشگاه علوم پزشکی شیراز تجمع کردند.

صبح دوشنبه اول آذرماه ۱۴۰۰ بیماران تالاسمی در این تجمع مسالمت آمیز که صرفا جنبه اعتراضی به سیاست های دارویی وزارت بهداشت در تامین نکردن داروی آهن زدا داشت از ساعت ۱۰ صبح شعار علیه مسئولان وزارت بهداشت سر دادند و خواستار توضیح متولیان این وزارتخانه شدند.

رییس انجمن تالاسمی استان فارس در حاشیه این تجمع که یک ساعت به طول انجامید به خبرنگار پیام خبر، گفت: مسئولین وزارت بهداشت بعد از گذشت ۶ ماه از نبود دارو هیچ جواب قانع کننده ای نمی دهند و خواست بیماران متقاضی داروهای آهن زدای اصلی را بی منطق و نامعلوم می دانند.

مصطفی احمدی با بیان اینکه در پی نبود بیش از شش ماه داروهای اصلی آهن زدا (دیسفرال و جیدنیو) و عدم پاسخگویی صحیح از سوی مسئولین وزارت بهداشت و قربانی شدن بیش از ۵۱۱ نفر از دوستان عزیزمان و داغ دار شدن خانواده هایشان در تاریخ و زمان یاد شده در مقابل ساختمان علوم پزشکی شیراز  خواستیم حضور بهم رسانند، افزود: ما به این حقیقت آشکار آگاهیم که تمامی انسانها فرزندان خداوند در زمین هستند و در خلقت برابر، پس هیچکس نباید با اعمال، رفتار و تصمیمات اشتباه و خودسرانه خود حق حیات را از دیگران بستاند.

وی با تاکید بر اینکه در این مدت مسئولان وزارت بهداشت اقدام موثری در تامین دارو نداشته اند، تصریح کرد: بیماران تالاسمی استان فارس امروز به شکلی نمادین در مقابل دانشگاه علوم پزشکی تجمع کردند تا صدای تمامی بیماران تالاسمی کشور را به گوش مسئولان برسانند زیرا که قصد ما تجمع مقابل وزارت بهداشت بود اما به دلیل دوری مصافت و محدودیت های کرونایی ابتدا ترجیح دادیم با تجمع مقابل دانشگاه علوم پزشکی صدایمان را به گوش مسئولان برسانیم اما چنانچه به فریاد بیماران تالاسمی نشد ناچاریم برای رساندن صدایمان به گوش آنان تجمع بعدی را در تهران برگزار کنیم.

در پایان این تجمع دکتر وحید حسینی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جمع بیماران تالاسمی حضور یافت و در پاسخ به درخواست های آنان مبنی بر تامین داروی مورد نیاز قول همکاری داد.

یادآور می شود: در این تجمع که تا حوالی ساعت ۱۲ ظهر دوشنبه اول آذرماه ادامه یافت بیماران ضمن درخواست استعفای حیدر محمدی، مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت خواستار تامین داروهای جید نیو و دسفرال شدند.

 

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه