ارسال به دیگران پرینت

اینستاگرام | چندهمسری | ازدواج | مراسم عروسی

تبلیغات عجیب و غریب چند همسری در فضای مجازی

«چند همسری» شاید آخرین موضوعی باشد که جوانان این دوره در سیل مشکلات امروز به آن فکر کنند اما این روزها در فضای مجازی شاهدیم برخی افراد به تبلیغ آن می‌پردازند!

پیرو همین موضوع نیز پدیده‌هایی در اینستاگرام رشد کرده‌اند که تنها هنرشان چند همسری است و این افراد که دنبال‌کنندگان زیادی هم دارند معمولا روزمرگی زندگیشان را با زرق و برق فراوان به نمایش می‌گذارند! تشویق به چندهمسری و ترویج آن درحالی صورت می‌گیرد که بسیاری از جوانان به‌دلیل مشکلات اقتصادی و معیشتی قادر به ازدواج و تشکیل خانواده نیستند چه برسد به ازدواج مجدد؛ از سوی دیگر این موضوع درست است که غیرشرعی نیست اما در جامعه امروز خارج از عرف به شمار می‌آید و از جانب بخش عظیمی از جامعه پذیرفتنی نیست. با همه این اوصاف سوال اینجاست که در چنین جامعه‌ای چرا باید تبلیغ چند همسری صورت بگیرد؟

 

سوابق تبلیغ چند همسری

تبلیغ چندهمسری توسط عده‌ای خاص، موضوع جدیدی نیست و از گذشته تا به امروز شاهد این نوع تبلیغات عجیب و غریب بوده‌ایم. برای مثال چندی پیش ویدئویی از یک مراسم عروسی منتشر شد که در آن خواننده‌ با لحنی تمسخرآمیز و نگاهی کالایی به زن میخواند: «مردان خدا باید چهار زن بگیرند و...» مدعوین مراسم عروسی نیز که همگی مرد بودند با دست زدن و زمزمه کردن اشعار با خواننده مجلس همراهی می‌کردند! این ویدئو تا مدتها در فضای مجازی دست به دست می‌شد و واکنش‌های منفی زیادی به همراه داشت.

از سوی دیگر پیش از شیوع کرونا شاهد بودیم موسسه‌ای تحت عنوان « حیات حسنی» در قم، اقدام به‌برگزاری کارگاه‌های مهارت‌های چندهمسری کرد. در تبلیغات این موسسه آمده بود که موضوع کارگاه‌های این پروژه مواردی مثل «ضرورت احیای فرهنگ چندهمسری»، «الزامات تشکیل خانواده‌های چندهمسری»، «احکام فقهی خانواده‌ها چندهمسری» و «مهارت‌های ارتباطی خانواده‌های چندهمسری»است. بنرهای تبلیغاتی این موسسه نیز سرو صدای زیادی در فضای مجازی به پا کرد و خیلی‌ها نسبت به آن موضع گرفتند.در همان زمان یکی از مهمانان برنامه «بدون توقف» شبکه سه صدا و سیما نیز در طول برنامه بارها و بارها از چندهمسری دفاع کرد و محتوای سخنانش کاملا ترویج و تشویق چندهمسری بود. البته بعد از انتقادات حجت‌الاسلام غلامرضا قاسمیان، اعلام کرد قصد ترویج چندهمسری را نداشته، اما سخنانش از جنس موافقت ضمنی با امر چندهمسری بود.

در کنار این تلاش‌ها برای تشویق چندهمسری ویدئویی دیگر از یک مرد روحانی به‌نام ... و چهار همسرش در فضای مجازی منتشر شد که گویا همه افراد خانواده از شرایط زندگی گروهی احساس رضایت داشتند. به‌رغم این‌که سازنده این ویدئوی جنجالی تلاش کرده بود که از خانواده چندهمسری نوید ابراهیمی تصویری مثبت و شاد بسازد، اما، چون این موضوع برخلاف عرف جامعه است این ویدئو بیشتر از آن‌که زندگی گرم خانوادگی را نشان دهد، نوعی استفاده ابزاری و کالایی از زنان را در ذهن مخاطب تداعی کرد، به‌نحویکه اعتراض بخش عظیمی از جامعه را به همراه

داشت.

پدیده‌های اینستاگرامی

این در حالی است که طی سال‌های اخیر شاهد بروز و ظهور پدیده‌هایی در اینستاگرام هستیم که به طرق مختلف با نشان دادن تجربیات زیسته خود به اشکال رویایی، به ترویج و تشویق جوانان برای پیوستن به گروه چند همسری مشغول هستند.یکی از این پدیده‌ها که به عنوان مرد دو زنه در اینستاگرام معروف شده، با تصاویری که از خود به همراه دو همسرش به اشتراک می‌گذارد در فضای مجازی غوغا به پا کرده است. گویا او اهل بوشهر است و به همراه دو همسر خود زندگی می‌کندالبته به گفته خودش هر دو همسرش از اقوامش هستند. از ازدواج اول او چند سالی می‌گذرد و او دختر کوچکی هم از همسر اول خود دارد.

این فرد در صفحه‌ی خود عکسی از مراسم ازدواج دومش منتشر کرده که همسر اول وی هم در آن حضور دارد. این عکس در صفحات هر دو همسر فرد مذکور هم وجود دارد. همسر اول این شخص در شرح عکس یاد شده نوشته وقتی کسی را که دوست داشته باشید هر چیزی که او دوست داشته باشد را شما هم دوست دارید.

همسر دوم وی نیز در واکنش به انتقادات کاربران نوشته همسر آن‌ها بدون پنهانکاری و با صداقت خواسته‌ی خود برای ازدواج مجدد مطرح کرد و او و همسر اول این مرد هم با این موضوع کنار آمدند.

از این دست صفحات و مردانی که به انحای مختلف در حال تبلیغ چند همسری در فضای مجازی هستند کم نیست!

جامعه چه می‌گوید؟

تشویق به چندهمسری درحالی صورت می‌گیرد که بسیاری از جوانان به‌دلایل مشکلات اقتصادی و معیشتی قادر به ازدواج و تشکیل خانواده نیستند! حتی برای افزایش ازدواج در کشور مسئولین دست به دامن طرح‌های تشویقی شده‌اند تا جامعه از خطر کاهش نرخ ازدواج نجات دهند. در چنین شرایطی برخی افراد از چند همسری سخن می‌گویند و این موضوع جای بسی تعجب دارد! اصل این است که در جامعه امروز ما این‌گونه تحرک‌ها و اقدامات نه‌تنها مشکل ازدواج جوانان را حل نمی‌کند، بلکه آرامش را از خانواده‌ها می‌گیرد و زنان جامعه را به طرف تشکیک در بنیان خانواده سوق می‌دهد.

از سوی دیگر درحالی عده‌ای بدون شناخت از عرف و هنجارهای فرهنگی و ساختار جمعیتی کشور به‌دنبال ترویج چندهمسری در کشور هستند که موضوعات و مطالبات ساده‌ای مانند ورزشگاه رفتن زنان یا دوچرخه‌سواری آنان که هیچ تضادی با طبیعت زنان، قوانین موجود کشور و حتی با هنجارهای عرفی جامعه ندارد، به‌موضوعی لاینحل تبدیل شده است و هنوز طیف سنتی و محافظه‌کار جامعه نتوانسته نسبت به این موضوعات اندک انعطافی به خرج بدهد.

واقعیت این است که موضوع چند همسری هم با طبیعت زنان به‌شدت تضاد دارد و هم برخلاف سیاست‌های جمعیتی کشور و عرف و فرهنگ غالب جامعه است و دین هم تحت قوانین و اما و اگرهای سختگیرانه‌ای و در شرایط خاصی اجازه آن را صادر کرده است.

با این حال سوال اینجاست که چرا باید چنین تبلیغات ضد عرفی بدون هیچ گونه مشکلی صورت بگیرد؟

 

منبع: خبر آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • مجید صادقی ارسالی در

  تکلیف اینهمه زنان و دختران با سن بالای 30 تا 35 سال که معمولا پسران مجرد انگیزه ازدواج با آن ها را ندارند چه میشود؟
  اتفاقا اگه مردی با توانایی مدیریت بتواند آن ها را سر و سامان بدهد، زنان بیشتر از این کار حمایت میکنند

  • ناشناس ارسالی در

   شما نمی خواد نگران زنای بالای سی سال جامعه باشی حاجی همون یه دونه روبگیردرست وحسابی نگهش دار نمیخواد زنا رو بهانه کنید واسه خاسته های خودتون هیچ زنی راضی نمیشه یه زن دیگه بیاد روش بهانه بهتری پیدا کنید غیراین ک میخواین زیر پرو بال زنای سن بالا رو بگیرین

  • ناشناس ارسالی در

   توهم دخترت رابده به اونی که چندتا زن داره خیلی هم عالی میشه

  • ناشناس ارسالی در

   شمابگو خواهرودخترت مشق خودشون رابنویسند کاری به تکلیف زن ودخترای دیگه نداشته باش

  • ناشناس ارسالی در

   حرف زیاد نزن، اصلا نه زنان حمایت می کنن، نه اون دخترهای بالای سی سال حاضر هستند زن دوم بشوند، چون بیشترشون اگه می خواستن زن هر شپلی یشن،تا الان دو تا بچه داشتن،

  • ناشناس ارسالی در

   برادر عزیز، لطفا اینقدر ساده‌لوحانه نظر ندهید.
   حتی اگر این طرزفکر شما مبتنی بر دفاع از دین باشد، خود دین اسلام هم، اصل را بر تک همسری گذاشته‌است.
   از طرفی،دو و یا چندهمسری، در عرف جامعه ما هم جایگاهی ندارد.
   این‌نوع دلسوزی شما برای دختران مجرد مانده،کاررا خرابتر می‌کند و چه‌بسا باعث ازهم‌پاشیده شدن کانون خانواده‌ها و اضافه شدن تعداد زنان مطلقه و بیوه میشود، همینطور فرزندان طلاق

  • ناشناس ارسالی در

   شما نگران نباش زنی که تا اون موقع ازدواج نکرده حتماد می تونسته زندگیش رو مدیریت کنه

 • لالالا ارسالی در

  یه چندتا بی شعور ببین چه غلطی میکنن،

  • ناشناس ارسالی در

   اگه قرار باشه مرد ها با چند زن ازدواج کنن پس زن هم با چند مرد ازدواج میکنه چون الان زن ومرد هیچ فرقی نمی کنن هر دوشون نون آورن خیلی از مرد همون مسولیت اصلیشون رو نمی تونن به جا بیا چه برسه چند زن بگیرن!!!

 • Amin ارسالی در

  با این اوضاع اقتصادی تنها کسایی که میتونن چند همسر داشته باشن ، فقط پولدارها........ . اگه چند همسر داشته باشن امکان افزایش جمعیت وجود داره . چون هر دو قشر جزو طبقه ی اشراف به حساب میان ، میتونن به راحتی از پس هزینه ی چند همسر و ده ها بچه بر بیان .

  • الهام ارسالی در

   بزرگوار اگه اون خانم یا آقای پولدار میخواست اینمدلی فکر کنه الان کلاهش پسه معرکه بود...

 • حمیدرصافرخنده ارسالی در

  دوست من پولدارها توی همون یه زن هم موندن تا چه رسد به همسر د وم و بچه های بیشتر

 • س ف . ارسالی در

  خجات نمیکشین در کشور اسلامی این متنهای پوچ و بی ارزش رو مینویسین .از بی باری فضولی به زندگی خواننده و بازیگر به ما چه

  • م ارسالی در

   اگه فقط یک مرد زن دار کمی به یک زن نگاه کنه ویا از اون تعریف کنه روزگارش سیاه می شه چه برسه به
   اینکه ازدواج مجدد داشته باشه . و بیشتر مردایکه دو تا زن دارن سکته میزنند وراهی جهنم میشن

 • محدثه ارسالی در

  .

 • ناشناس ارسالی در

  من خودم به شدت مخالفم با این امر اما حالا اینا می گن با اجازه همسرشونه دیگه به ما ربطی نداره ولی عملی که ضد هنجارهای جامعست نباید تبلیغ بشه

 • قاسم ارسالی در

  فکر می کنم چند همسری باعث می شود که اون یه ازدواج اولم هم به خطر بیفتد چون اکثر زنها تحمل یه زن دیگه رو ندارن

 • مانی ارسالی در

  ازدواج مجدد مرد به هر دلیلی توهین به همسر اول وشکستن دل اوست.طبیعت هر انسانی اینگونه هست.متاسفم به این افکار شهوانی وسو استفاده ها....

 • ناشناس ارسالی در

  فقط یک کلاممحو شوید

 • ناشناس ارسالی در

  تعدادزنان مجردبیشترازمردان مجرد هست واکثرزنان کارمیکنند وخرج خودشونودرمیارن پس اگه مردی 2یابیشترزن بگیره چه اشکالی داره

  • ناشناس ارسالی در

   اشکالش اینه که یک خانواده گرم و منسجم ، تبدیل میشه به چندتا خانواده سرد و متلاشی، با کلی مشکلات و ناهنجاری‌های بیشتر .
   مخصوصا تربیت فرزندان(احتمال زیاد، فرزندان طلاق)

  • ناشناس ارسالی در

   واقعا نگاه شما به جنس زن، این هست؟!
   یعنی یک زن در این دنیا، فقط باید نگران درآمدش باشد و به خاطر هزینه زندگی، اگر مرد پولدار پیدا شد، خودش را بیاندازد وسط زندگی یک خانواده که ازقبل تشکیل شده و باهم پیمان بسته‌اند؟!

  • ناشناس ارسالی در

   لطفاً هوس رانی خودتون رو بجای دلسوزی برا دختران و زنان جا نکنید الهی خیر نبینید از زندگیتون که اینقدر از صبح تا شب با زندگی زنان بدبخت بازی میکنید

  • میم ارسالی در

   فک کنم دخترپیره هستی که کسی نمیگیرن چرت نگو

  • ناشناس ارسالی در

   وقتی خودش میتونه درامد داشته باشه پس چ احتیاج به اقا بالا سر اشتراکی؟؟؟شما هم برا مادروخواهر و دختر خودت نسخه بپیچ .هوس بازی رو بهانه هر مزخرفی نکن

  • ناشناس ارسالی در

   لطفا حرفهایتا‌ن بسنجید .اگر راست میگید هزینه چند همسری را در یک صندوقی جمع کنید وبدهید به جوانها تا ازدواج کنند.

 • ناشناس ارسالی در

  هیچ مردی نمیتونه عدالت را بین همسرانش رعایت کنن که زنان راضی باشن..این زن است که گذشت میکنه و تحمل میکنه و با زنان دیگه کنار بیاد..اونایی هم که کنار نمیان که شوهر شریک بشن با کسی حسود نامیده میشن

 • ناشناس ارسالی در

  یه عده مرد مشنگ با چند تا زن ملنگ ازدواج کردن، برای همین فکر می کنن،ازدواج فقط ملنگ بازیه ،تبلیغ می کنن
  آخه یکی نیست به اون زن اول بگه، وقتی یکی را دوست داری هر‌چی اون دوست داره ، شما هم دوست دارید، یعنی چی، تو واقعا دوست داشتی همسرت زن بگیره، یا از سوز دلت شعار می دهی.

  • 0000 ارسالی در

   سلام من ویدعوشودیدم سوختن دل زن اولش تابلو بود داشت زبونش یه چیزی می‌گفت نگاش یه چیزه دیگه...انگار قانعش کرده بودن

 • علی ارسالی در

  چند همسری یعنی چی؟
  کسی که موافق چند همسری هست بدون از عشق و زندگی زناشویی چیزی نمیدونه و همون همسر اول رو هم از روی شهوت گرفته نه از روی عشق و علاقه
  اونی که میخواد بره زن دوم بگیره یه لحظه فکر کنه زنش بهش بگه من میخوام از فردا با این مردم هم زندگی کنم تو رو دوست دارم ولی اونم میخوام
  قبول میکنه....

 • ناشناس ارسالی در

  مزخرفه

 • ناشناس ارسالی در

  یه دختر باسن بالا خرج خودشو دربیاره بهتر ازینه که وارد زندگی کس زن دیگه ای بشه و آرامش نداشته باشه آدم ازدواج میکنه که به آرامش برسه نه اینکه زندگی جنجال آمیز داشته باشه میخوام صدسال دیگه همچین ازدواجی در کار نباشه

 • ناشناس ارسالی در

  فقط یک سوال به روح و روان زن اول فکر کردید چه بلایی سرش میاد ؟ کمی تعقل کنید شما فقط بخش اول آیه رو میخونید چون بنفعتونه ، بخش دوم که میگه نمیتونید عدالت رو برقرار کنید اونهم با تاکید میگه، بعد شما مدعی رعایت عدالتی؟یعنی بیشتر از خدا میدونی نعوذبالله؟

 • شهروند ارسالی در

  مردی که چند زن بگیره زناش می افتن به جون هم بعد مرد هم سکته می کنه میمیره مثل پدر من که همین بلا سرش اومد

 • ناشناس ارسالی در

  اون احمقی که گفته زن هاکارمی کنند وخرج خودشون رو در میارن پس می تونند زن مردایی بشن که زن دارند وبی پول هستند بهره رو تواحمق ببری بعدزن خودشو خرجشو دربیاره .پس اقا بالاسر میخواد یا نون اورخانواده؟؟!!!چماق

 • سان ارسالی در

  متاسفانه همتون تفکرتون در حد نک دماغتونه افسوس افسوس افسوس

 • سایه ارسالی در

  کسی که دنبال زن دوم وچندم هست باده تازن هم سی نمیشه.میگن رسم پیغمبری فقط ازاسلام ومسلمونی همینویادگرفتن

 • محمود ارسالی در

  داداش اون یه زن اضافه که میخوای بگیری، حق اون جوون مجردیه که از آشفته بازار اقتصادی که تو و امثال تو درست کرده اند، دست خالی مانده، گیرم که توانستید این کارو بکنید و پسران شایسته مومنین چن تا زن اضافه هم گرفتند، با پسران مجردی در راه رسین به زن وا مانده اند، چه خواهید کرد

 • میلاد ارسالی در

  از نظربنده کاملا اینکار پوچ وبی معنی هستش اونایکه به برابری ومساوات اعتقاد دارندپس باید به زنشون هم اجازه بدن همزمان بایک مرده دیگه ازدواج کنه تنها برای گله پسندیده هستش که یه قوچ کل گله رو صاحب شه برای انسانیکه به برابری اعتقاد داره همچین عملی دور از عقل منطق شان انسانیست

 • الهه ارسالی در

  الهی هر مردی که با این کار زنشو میرنجونه بمیره بمیره بمیره

  • ناشناس ارسالی در

   ایشالا...

 • ناشناس ارسالی در

  تا اونجایی که میدونم حیوونا هم یه جفت دارن ..
  زمانه داره به جایی میره که انسان از حیوان هم پست تر میشه

  • ناشناس ارسالی در

   حیوون از بچه هاش به خوبی مواظبت می کنه اما اکثر مردای دوزنه بچه هاشونو رها می کنند

 • ناشناس ارسالی در

  خداوند یک زن‌ویک مرد آفرید ..اگر جز این بود با تعداد می آفرید‌.
  زندگی جز این‌حیوانیست.

 • ناشناس ارسالی در

  خدا بگم این قانون رو هر کی گذاشته که مردی که زن و بچه داره دادگستری اجازه میده زن بگیره خدا سر واسه بچه ای خودشون بیاره

 • ناشناس ارسالی در

  نظرهای دیگران رو خوندم من با چند همسری مخالفم اما دلیل نمیشه با یه زن دیگه تو رابطه نباشم

 • امید ارسالی در

  ببخشید،چون عرضه کمک به نسل جوان برای تشکیل خونواده،ندارن ،میخوان دخترای جوان رو بندازن سر مردان متاهل،تمام،

  • ناشناس ارسالی در

   احسند داداش آفرین بر شما گل گفتی احسند

 • مشتی مندلی ارسالی در

  اگر آمار رومطالعه کنین بیشتراز تعداد زنان درسن ازدواج مرد وجود داره.شمانگران زنانی که می مانند نباشید.یه برهه از زمان تعداد زنان درسن ازدواج بیشتر شد که اونم نتیجه ی جنگ باعراق بود.اگرواقعا دین براتون مهمه اون زن دومی که میخواهید بگیرید کمک کنین یک جوان مجرد که توان مالی کم دارد بگیرد.

  • ناشناس ارسالی در

   آفرین بر شما احسند

 • تنها ارسالی در

  به جای اینکه تبلیغ چند همسری کنن این همه مرد وپسر معتاد رو درمون کنن بعد فکر زن گرفتن برا اونا باشن .نه که نگران دختران سن بالا

  • ناشناس ارسالی در

   بنام خدا
   چرا در جامعه ای که ادعای روشنفکری میکنیم باید اینجور به همدیگر توهین کنیم ؟
   هر کسی نظر خودش را بده بدون توهین به همدیگر
   ولی در جواب نویسنده محترم وقتی قرار است مطلبی بنویسید بهتره حداقل از هر نظر مطلب را بررسی کنید ایا از تعداد زنان و دختران مجرد امار دارید؟
   با چند نفر از انها مصاحبه داشتید که ایا راضی به این نوع ازدواج هستند
   ایا چند همسری بهتر از رابطه های پنهان و گناه الود فعلی جامعه نیست
   من ار نویسنده خواهش میکنم همه زوایا را بدون غرض بیان کنند و این مسئله را اینقدر بد جلوه ندن در جامعه

  • ناشناس ارسالی در

   احسند آفرین

 • مهدیار ارسالی در

  برام جالبه هیچ شخصی به این توجه نکرده که قران گفته میتونید ۴زن بگیرید ولی به این توجه نکرده که گفته قلب و روح برای یکیست و شما نمیتونید مساوات رو رعایت کنید، که دقیقا همینطور هست، پس گذاشته به انتخاب عقلت...که بیشتریا ندارن

 • نازنین ارسالی در

  چرا اینهمه وقت و تبلیغ برای گزینش همسران .چرا به دنبال رفع موانع برای گزینش تک همسری نیستید .به فکر فرزندان متولد شده در چنبن خانواده هایی نیستید که صد در صد ضربات روحی بسیاری خواهند خورد.

 • حسن ارسالی در

  من می‌خوام بگیرم

 • ناشناس ارسالی در

  خدا لعنتتون کنه اینا چه مزخرفیه در آوردین خدا یکی یار کی .. خاک عالم به سرتوووووون

 • ناشناس ارسالی در

  خاک توسرهرچی مردبیشهورکه تبلیغ چندهمسری میکنن آخه بگواحمق تواززندگی چیزی میفهمی که تبلیغ الکی میکنی

 • الناز ارسالی در

  فقط بلدن برای افزایش نرخ ازدواج و جمعیت تبلیغ چند همسری کنن چون این راحت ترین و ساده ترین راهه
  اگه خیلی به فکر بالارفتن نرخ ازدواج هستین مشکلات کار و مسکن و اعتیاد و تورم و... حل کنین جوونا خودشون ازدواج میکنن دیگه لازم به تبلیغ نبست
  ازدواج پایین اومده چون پسرها اکثرشون یا معتادن یا بیکارن. و معلومه هیچ دختر عاقلی با همچین پسری ازدواج نمیکنه خودشو بدبخت کنه

 • زهره م ارسالی در

  از اسلام فقط همین چند همسری را یاد گرفتن

 • ناشناس ارسالی در

  سلام، ب نظر منم اونایی ک تبلیغ چندهمسری میکنن بری زندگیشون ببینی اصلا خوب نیست درظاهر برای تبلیغات خوبن همشون، والا شوهرمن این حرفاروبزنه.... 😡🔫🔫🔫🔫🔫

 • ناشناس ارسالی در

  قضیه چند همسری به کنار
  دلسوزی شمام به کنار

  >

 • یاس سفید ارسالی در

  اکثر آقایون هر کجا که مطلبی به نفعشون باشه ،تا نهایتش که براشون امکان داره پیگیر میشن .اما اگر همین آقا قرار بشه جایی حقوق شرعیه خانومش رو پرداخته کنه ،هزار ویک دلیل شرعی وقانونی می آره که از پرداخت اون شانه خالی کنه ،اگر اون آقای دو زنه یا چند زنه که ظاهر شاد خانوماشو نمایش میده (نه دل سوخته خانوم اولشو ) قرار بشه حقوق شرعیه مثل حق شیر دادن ،آشپزی ،خونه داری ،نظافت .......رو پرداخت کنه دیگه غلط می کنه بره سراغ زن دوم وسوم ،چون از قدیم گفتن جون مرد و بگیر اما پولشو نه .

 • ایرانی ارسالی در

  خداونداجازه چندهمسری راداده است،که البته این بسته به شرایط مردازنظرفیزیکی، توان مالی ،روحیه اداره چند همسر را داشته باشد،،البته انسان باداشتن یک همسر می تواند زندگی خوبی داشته باشد

 • ناشناس ارسالی در

  انشا الله مردان احمق وبیشعور تبلیع کننده چند همسری دخترانشان وخواهرانشان و دخترهای فامیلشون با مردای زن و بچه دار ازدواج کنند بعد بدبختیشانو ببینند

 • خوزستانی ارسالی در

  خودم دو زن دارم درسته که زن اولی زن دومی را اوایل دوست نداشت ولی از شانس خوب من الان پس از چند سال باهم به تفاهم رسیدن وزندگی خوبی داریم زن دوم هم خوبه من به آقایونی که وضع مالی خوبی دارن ودر زندگی مدیریت دارن توصیه میکنم با رعایت عدالت و رضایت زن اول زن دوم بگیرید انشاا...موفق باشید

  • 0000 ارسالی در

   سلام شما ماله چه دهه هستین.؟که همچین کاری کردین و اورف هم پذیرفت😏

 • ف ارسالی در

  یک کار بسیار عالی. فساد وهمچشمی درجامعه کم میشود

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه