ارسال به دیگران پرینت

روزهای پرالتهاب وکلای کانون وکلای دادگستری ایران

محمد هادی جعفرپور حضور در خانه ی ملت و گفتگو با نمایندگان ملت حداقل حق هر یک از شهروندان ایران خاصه جوانان دانش آموخته ی حقوق است.

 مطرح شدن طرح تسهیل کسب و کار خاصه ماده5و6طرح موجب شده است تا جامعه حقوقی کشور،خاصه وکلای کانون وکلای دادگستری ایران  با روزهای پرالتهابی مواجه شوند .بررسی و تحلیل نمایندگان پیرامون طرح موصوف به تسهیل کسب و کار به ماده ۵و۶ رسیده که موضوع و محوراصلی مادتین موصوف مرتبط با نهاد وکالت و چگونگی پذیرش کارآموزان وکالت است.این دو ماده که مانند کلیات طرح در کمسیون جهش تولید با نگاهی صرفا اقتصادی تنظیم شده حاوی آثار و نکاتی است که تحولی عجیب و غیرقابل دفاع  در شیوه ی  ورود به حرفه وکالت و قبولی در آزمون را نوید می دهد.

در این مدت وکلای دادگستری ، استادان دانشگاه ، دانشجویان عزیز و حتی داوطلبان  آزمون وکالت هر یک به نوعی ایرادات و نقدهای خویش را پیرامون ایرادات ماده5و6به انحاء مختلف بیان کرده اند. قاطبه ی جامعه ی حقوقی کشور ضمن اعلام مخالفت با طرح موصوف ،به انحاء مختلف نمایندگان مجلس را به رایزنی و گفتگوی علمی-تخصصی راجع به تبعات و تالی فساد این طرح دعوت کرده اند که علیرغم اصرار زعمای جامعه ی حقوقی واکنش موثری از نمایندگان محترم دیده نشده ،قرار است ظرف17و18مهرماه دو ماده مورد چالش نیز در صحن مجلس به رای گذاشته شود لذا برخی از فعالان صنفی کانون وکلا، دانشجویان ،داوطلبان آزمون و استادان دانشگاه تنها راهکار موثر در رساندن صدای خویش به نمایندگان محترم را حضور در خانه ی ملت می دانند.

  امیدوارم با حضور وکلای دادگستری و داوطلبان آزمون وکالت و دانشجویان حقوق  در بهارستان،نمایندگان محترم با گشاده رویی ایرادات قانونی و منطقی جامعه ی حقوقی را شنیده و به کار گیرند ،حداقل توقع جامعه ی حقوقی کشور آن است که نمایندگان محترم با سعه ی صدر پذیرای ایشان در خانه ملت باشند.

 

منبع: خبر آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • رضا ارسالی در

    متاسفانه عده ای به دنبال ادامه کسب درآمدهایی میلیاردی در کانون کارشناسان دادگستری هستند من الان 4 بار امتحان دادم ولی با اینکه با جواب دادن به اکثر سوالات توانایی علمی من محرز است با گذاشتن محدودیت در جذب و تعداد اندک پذیرش به دنبال انحصاری سازی و کسب درآمد های بالا هستند

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه