ارسال به دیگران پرینت

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی | سایت‌های مرتبط هسته‌ای

واکنش فرانسه به گزارش جدید آژانس درباره ایران

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه درباره گزارش تازه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: «نتیجه‌گیری دو گزارش منتشر شده از سوی مدیرکل آژانس در روز سه شنبه، بار دیگر نشان دهنده عدم همکاری جدی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی و تداوم نگران کننده برنامه هسته‌ای ایران از جمله فعالیتهایی است که هیچگونه توجیه غیرنظامی معتبری در ایران ندارند. ما در حال رایزنی با شرکای خود برای پاسخ دادن به این وضعیت هستیم.»

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه چهارشنبه شب به وقت تهران در نشست خبری هفتگی با خبرنگاران تهران را به عدم همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی متهم کرد.

به گزارش «وبگاه وزارت خارجه فرانسه» سخنگوی این وزارتخانه درباره گزارش تازه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: «نتیجه‌گیری دو گزارش منتشر شده از سوی مدیرکل آژانس در روز سه شنبه، بار دیگر نشان دهنده عدم همکاری جدی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی و تداوم نگران کننده برنامه هسته‌ای ایران از جمله فعالیتهایی است که هیچگونه توجیه غیرنظامی معتبری در ایران ندارند. ما در حال رایزنی با شرکای خود برای پاسخ دادن به این وضعیت هستیم.»

«رافائل گروسی» مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شامگاه سه شنبه در گزارش خود مدعی شد که فعالیت‌های آژانس در ایران به طور جدی تضعیف شده است.وی در این گزارش مدعی شده است: «من به طور فزاینده‌ای نگران هستم که مسائل مربوط به سایت‌های اعلام نشده، حل نشده باقی بماند و ایران باید آنها را هرچه سریعتر حل کند».

روزنامه آمریکایی «وال‌ استریت ژورنال» نیز خبر داد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سه‌شنبه در دو گزارش محرمانه اعلام کرده که ایران دسترسی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به سایت‌های مرتبط هسته‌ای را مسدود کرده و به توسعه فعالیت‌های هسته‌ای خود ادامه می‌دهد.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه